Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-

Recenzje prasowe 1. Upadek legendy. Gabriel Legend #1

  Twórczość Meghan March pokochałam za sprawą trylogii Mount i od tamtej pory w mojej biblioteczce pojawia się każda książka tej autorki. O serii "Gabriel Legend" słyszałam i nie mogłam doczekać się jej premiery w Polsce. Dziś jestem po lekturze pierwszego tomu. Czy jestem zadowolona z tego co w nim znalazłam?

  Scarlett Priest ma wszystko. Prowadzi miejsce o nazwie "Wymuskane" w którym sprzedaje antyki. Nosa do prowadzenia biznesu ma w genach, a zamiłowanie do piękna odziedziczyła po swojej matce, która była modelką. W jej życiu brakuje tak naprawdę tylko prawdziwej miłości. Czemu piszę o tym, że prawdziwej? Bo udawaną już ma. Spotyka się z Chadwickiem, do którego zupełnie nie czuje ani pociągu seksualnego, ani miłości, którą chciałaby poczuć. Dlaczego tkwi w takim związku? Ponieważ tylko przy tym mężczyźnie ma okazję spotykać się ze swoim ojcem, który jest nim zafascynowany, a swoją córką zupełnie się nie interesuje. W jej życiu wiele się zmieni kiedy na jej drodze stanie Gabriel Legend.

  Gabriel Legend to były pięściarz, a przy okazji właściciel jednego z klubów na Manhatannie. Klub miał być przepustką do nowego życia, ale ktoś zniszczył jego otwarcie i wszczął strzelaninę. Przez tę patową sytuację klub został "spalony" na starcie i nikt nie chce go odwiedzać. Mężczyzna ma poważne kłopoty finansowe i musi sobie z nimi poradzić w dość krótkim czasie. Pojawienie się Scarlett ma pomóc mu rozwiązać jego problemy. Jego przyjaciel porywa kobietę i razem dają jej ultimatum. Czy Scarlett będzie w stanie pomóc mężczyźnie? Czy wizja śmierci sprawi, że kobieta wyciągnie Gabriela z kłopotów? Czy zgłosi sprawę na policję i zniszczy tym samym swojego porywacza?

  Ta seria zapowiada się bardzo ciekawie. Przyznam szczerze, że odbieram ją trochę inaczej jak poprzednie książki autorki. Wydaje mi się, że w tym tomie Meghan March daje nam się poznać jako dojrzała autorka. Wątki są mocno rozbudowane, wszystko jest dokładnie i realistycznie opisane, a czytając tę książkę można poczuć się jak jeden z bohaterów skrywanej tu historii. Bohaterowie są doskonale wykreowani, bardzo charakterystyczni i zupełnie różni, co sprawia, że chemia między nimi wydaje się jeszcze silniejsza i ciekawa.

  Z zapartym tchem przechodziłam przez kolejne strony i nie mogłam doczekać się następnych wydarzeń. W tej książce dzieje się bardzo dużo. Powoli poznajemy życie obojga bohaterów i ich pogląd na dany temat, co bardzo mi się podoba. Dzięki temu możemy ocenić sytuację patrząc na dwie strony medalu i lepiej wciągnąć się w przedstawione tu wydarzenia. Porównując tę serię do poprzednich historii tej autorki muszę przyznać, że ta jest czymś zupełnie innym, dojrzalszym, ale równie gorącym. Sięgając po "Upadek legendy" szykujcie się na wartką akcję, mega podniecenie i wypieki na twarzy. Myślę, że wielbicielki gorących scen będą zachwycone, bo ja nie mogłam oderwać się od tej historii i niejednokrotnie podczas lektury przyspieszał mi oddech...

  Kolejny raz jestem mega zadowolona z tego co zaserwowała mi autorka i z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

  www.zuzkapisze.pl Zuzanna Dudko

 2. Upadek legendy. Gabriel Legend #1

  W tej książce mamy motyw boksu. Rzadko takie czytam , raczej nie moje klimaty , ale jak książka ciekawa to mi nie przeszkadza. Gabriel Legend uczestniczył w nielegalnych walkach , a obecnie prowadzi swój klub. Mogłoby się wydawać, że ogarnął siebie i swoje życie, ale niestety... Pewnego dnia ktoś ostrzelał jego klub, który do tego stanął na skraju bankructwa. Ten jednak postanowił, że się nie podda Przyjaciel Gabriela - Bump, porywa Scarlett Priest - wpływową influencerkę , bo ten się pomylił. Nie wiedząc jak wybrnąć z sytuacji proponują jej układ, aby ta pomogła im wypromować klub . Scarlett, która ma doświadczenie w upadłych działalnościach zgadza się. Bardzo polubiłam postać Scarlett. Pomimo swojej sławy w życiu nie ma lekko. Ma chłopaka, który się chce dzięki niej wybić. Ojciec nie okazuje jej żadnych uczuć, a mama zmarła. Czuje się samotna pomimo dużego grona znajomych i przyjaciół.

  Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Scarlett uda się uratować klub?

  "Pochodzimy z różnych światów. Moim domem jest ulica. Jej — wieża z kości słoniowej.(...) Nasze ścieżki nigdy nie powinny się przeciąć. Nigdy nie powinniśmy się spotkać."

  Bardzo szybko mi się czytało "Upadek Legendy", czekam już na drugi tom. Książka opowiada o miłości, wierze i oczywiście o pożądaniu. Z mojej perspektywy czytałam lepsze książki Meghan March, ale ta nie była najgorsza, po prostu spodziewałam się większego wow. Może kolejne tomy mnie czymś zaskoczą. W tej części bez wątpienia autorka skupiła się na pokazaniu nam bohaterów i tego jak żyją. Nie ma tu jakiś zwrotów akcji , a samo zakończenie mnie w ogóle nie zaskoczyło.

  Instagram.com/zaczytana_elena Paulina Kowalew

 3. Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę

  Książa Briana Tracy pt. "Przedsiębiorczość. Jak założyć i rozwijać własną firmę" to bardzo wartościowa pozycja, do której na pewno sięgnę ponownie, ponieważ zawiera dużo przydatnych rad oraz myśli naprowadzających na prawidłowe zarządzanie sobą oraz swoim biznesem. Jestem szczerze zadowolona, że ta książka trafiła w moje ręce, ponieważ otworzyła moje oczy na kilka istotnych spraw związanych z zakładaniem firmy oraz prowadzeniem działalności. Dzięki niej nauczyłam się co powinien zawierać biznesplan oraz jak należy działać, aby generować sprzedaż. Świetna książka - polecam każdemu, kto myśli o otwarciu biznesu!

  ekonomicznie Krupa Kamila

 4. Wróg mojego brata

  Główną bohaterką jest Abby, mająca za chwilę skończyć zaledwie osiemnaście lat. Właśnie wróciła do domu po ukończeniu nauki w szkole katolickiej z internatem, gdzie umieściła ją babcia. Tak na wszelki wypadek, aby dziewczyna nie miała okazji do robienia głupot w swoim nastoletnim życiu. To był jeden z elementów babcinego planu na wnuczkę, ponieważ seniorka rodu postanowiłam za wszelką cenę doprowadzić do zaaranżowanego małżeństwa Abby z Nigelem - chłopakiem z sąsiedztwa. Czy to w ogóle realne, że w XXI wieku kobieta nie może decydować o swojej przyszłości??? Babcia nie przyjmuje do wiadomości odmowy ze strony dziewczyny. W życiu Abby pojawia się dawny przyjaciel jej brata - Blake. Chłopak dosłownie wpada na dziewczynę, wjeżdżając pod jej taksówkę swoim motocyklem. Ten wypadek okazuje się zrządzeniem losu, ale i przekleństwem. Szczególnie gdy wychodzi na jaw, iż Abby udzieliła pomocy największemu wrogowi jej brata. Czy ta z góry skazana na niepowodzenie relacja rzeczywiście nie ma szans? Czy młodzi ludzie podejmą wyzwanie, przeciwstawią się piętrzącym problemom i przeciwnością chcąc dać sobie szansę? Jakie intrygi i kłamstwa przyjdzie im znieść? Czy mają wystarczająco dużo w sobie siły, aby iść pod prąd? Zajrzyjcie do powieści aby się o tym przekonać.

  Książka szybko wciąga swoją fabułą. Historia nie jest odkrywcza, ale opowiedziana w ciekawy sposób. Wydaje się być bliska czytelnikowi, tak jakby on sam albo ktoś z jego otoczenia również taką przeżył w czasach szkolnych. Abby i Blaka bardzo polubiłam i kibicowałam im, aby odnaleźli drogę do siebie nawzajem. Autorka przecież nie wiodła tej historii prostą i łatwą ścieżką. Myślę, że wiele czytelniczek z przyjemnością spędzi z tą powieścią kilka wieczorów. Polecam na wakacyjne, pełne odpoczynku i relaksu dni.

  www.mamanatropie.pl Mirek Katarzyna

 5. Ariana w objęciach wroga

  "Zero powodował, iz nawet najbardziej hardy człowiek poddawał w wątpliwość to, czy warto wchodzić z nim w dyskusje."

  @riva_scott_autorka

  Ariana była córką człowieka, który bez mrugnięcia okiem, oddał ją jak zbędną rzecz w ręce groźnych ludzi. Stała się kartą przetargową w brutalnym, mafijnym świecie. "Zero" Domenico był synem wysoko postawionego bossa. Na jego zlecenie miał dostarczyć Arianę na aukcję dziewic i dopiąć umowy między dwoma wrogami. Niestety Zero przeciwstawia się ratując dziewczynę, wypowiadając wojnę, która będzie należała do najbardziej brutalnych w ich świecie. Czy dobry postępek opłaci się? Uratuje ją? Czy sprawi, że trafi w odmęty najgorszych piekieł?

  Kolejna rewelacyjna mafijna pozycja książkowa na rynku. Choć wygląda niepozornie, ma w sobie niesamowicie poruszającą historię. Ariana miała być sprzedana wrogom, natomiast Zero sam ją kupił, niszcząc plany wysoko postawionych osób. Biorąc przeszłość we własne ręce. Chce, by to co zostało jego rodzinie bezpowrotnie i brutalnie odebrane dawno temu, zostało odpłacone i pomszczone z nawiązką. Teraz jest okazja by odkupić winy, uratować kobietę przed koszmarem i podbić serce pięknej, kradnącej jego duszę. Ariana stała się kim więcej jak okazją do zemsty. Zotała obiektem jego uczyć, które jak się okazuje Domenico posiada. Niebezpieczny mężczyzna będzie musiał stoczyć nie jeden pojedynek, by w spokoju móc nacieszyć się ukochaną. Nie do końca będzie im dane, bowiem wróg okaże się znacznie silniejszy, cena najwyższa, a straty tak wielkie, że nie wiedomo czy odzyska jeszcze kiedykolwiek Arianę. Trafi ona w piekło, z którego tylko śmierć będzie mogła ją wybawić. Nic nie naprawi traumatycznych przeżyć, żadna siła nie będzie w stanie wymazać koszmaru przeżytego na jawie. Zero myślał, że jest silny i niepokonany, jednak nie docenił przeciwnika. Miłość i nadzieja w starciu z wrogiem uderzającym w czułe punkty. Książka przepełniona mrokiem, brutalnością i światełkiem nadzieji, które tli się gdzieś daleko. Zakończenie szokuje i sprawia, że okropnie ciężko będzie się czekało na kolejny tom. Polecam.

  kaktus_love_book Kwiatkowska Kornelia

logotypy