Tym razem coś dla przyszłych rodziców. Książka została napisana przez dwie lekarki, więc nikt nie mógł zrobić tego lepiej!
Niedawno zostałam mamą i skompletowanie wyprawki do szpitala spędzało mi sen z powiek. Obejrzałam mnóstwo filmików, przejrzałam setki artykułów... A i tak finalnie popełniłam cały szereg błędów. Me dziecko przyszło na świat w szalonych, covidowych czasach, nikt nie mógł mnie odwiedzić, a i przywiezione mi rzeczy były przekazywane przez pracowników szpitala raz dziennie, o 14. Bardzo żałuję, że nie posiadałam takiej wspaniałej lektury wcześniej, ale mam nadzieję, że wiedza z niej przyda mi się w przyszłości 🙂
Czego możecie się spodziewać po lekturze tej pozycji?
🍼Dowiecie się jakie ubranka zabrać do szpitala, na jaki materiał zwrócić uwagę, co z rozmiarówką oraz np. jak wyjść na pierwszy spacer.
🍼Przekonacie się, co i dlaczego warto posiadać w torbie do porodu.
🍼Jak przygotować kącik maluszka.
🍼Jak wybrać wózek.
🍼Jak i w czym transportować maluszka
🍼Co powinna zawierać Wasza apteczka .
🍼W jakie kosmetyki musicie się zaopatrzyć.
🍼Jakie są zasady pielęgnacji, jak kąpać i ubierać Wasze maleństwo.
🍼Wszystko o smoczku i akcesoriach.
🍼Książka zawiera również kompendium karmienia i dolegliwości z tym związanych.
🍼Poznacie także gadżety,akcesoria i zabawki z którymi warto być na bieżąco.
🍼Ważnym jest również rozdział opowiadający o współczesnych mitach.
🍼Ostatnie strony poświęcone są opiece okołoporodowej.
Jest to bardzo, bardzo ogólny skrót. Gwarantuję, iż książka wyczerpie Wasze pytania i zaspokoi wszelką ciekawość. Posiada piękne fotografie, jest cudownie i przystępnie napisana, posiada świetny rozkład wiedzy, a jakość przerosła moje oczekiwania. Jest to kompletny zbiór sprawdzonych porad od kobiet dla kobiet 🙂
Cosdopoczytania Lempach Anna
Jako położna nie mogłam się doczekać napisania recenzji książki pt. ZDROWY MALUSZEK. WYPRAWKA NOWORODKA LEKARSKIM OKIEM, a jednocześnie bałam się oceniać innego medyka mając z tyłu głowy jedno pytanie CO PEDIATRA MOŻE WIEDZIEĆ O WYPRAWCE NOWORODKA?
O jakież było moje zdziwienie kiedy z każdym rozdziałem utwierdzałam się w przekonaniu, że @pediatranazdrowie i @multanola stworzyły wyjątkową i unikatową pozycję!
Dzieło pediatry i przyszłego pediatry jest genialne!
Oprócz ogromu wiedzy idealnie uporządkowanej znajdziecie tutaj przepiękne ilustracje, które w 100% rozwieją Wasze wątpliwości;)
Oprócz pięknych ilustracji tematycznych znajdziecie także CIEKAWOSTKI PEDIATRY NA ZDROWIE oraz różnego rodzaju przypadki.
To jest jest wyjątkowe kompendium wiedzy dla przyszłych rodziców!
Myślę także, że byłoby super gdyby pediatrzy i położne także zajrzały do tej pozycji :)
Przyznaję się;) pewne rzeczy wiedziałam, ale tutaj mogłam spojrzeć na nie jeszcze inaczej!
Książka jest idealnym prezentem dla przyszłych rodziców 💙 polecam z czystym sumieniem 💙 sama ją kiedyś komuś ofiaruję 💙
Dziękuję @pediatranazdrowie i @multanola za poświęcony czas na stworzenie tej pozycji!
Jako położna...chylę czoła 🥰
Położna czyta Kołacz Karina
Książka „Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem" została napisana przed dwie wspaniałe mamy, a zarazem lekarki. Napisana jest prostym, zrozumiałym językiem. Zawarte są w niej niezbędne informacje. Lek. Monika Działowska i Lek. Aleksandra Multan podpowiadają, jak skompletować wyprawkę pod okiem pediatry, przygotować się do pierwszej kąpieli, wyposażyć pokój malucha, dobrać odpowiedni wózek. Książka została podzielona na czternaście rozdziałów pełnych praktycznych, rzetelnych porad, pozwalających jak najlepiej przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny. Od podstaw wyjaśniono zagadnienia dotyczące garderoby maluszka, jego pielęgnacji, karmienia, przygotowania pokoiku i wiele więcej. „Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem” to książka po którą powinni sięgnąć wszyscy przyszli rodzice.
kosmeland Mikołajczyk Alina
Książka "Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem" to pozycja, która powstała kilka miesięcy za późno.
Dlaczego?
Bo byłaby idealna, gdy tworzyłam wyprawkę dla swojej córki.
To jest po prostu hit.
Książka jest napisana bardzo przejrzyście. Nasz wzrok od razu kieruje się na to, co najważniejsze. Pojawiają się ramki z ciekawostkami.
Spis treści jest bardzo dobrze skonstruowany - zaczynamy od ubranek, przez pakowanie torby do porodu, tworzenie kącika dla malucha, wybór akcesoriów - fotelik samochodowy, wózek, po smoczki, karmienie, zabawki, przesądy oraz sam poród.
W tej książce znajdziecie wszystko, czego zwykle szukają osoby spodziewające się pierwszego dziecka.
Mój wielki problem? Jak ubrać Matyldę na spacer. Na początku każde wyjście było poprzedzone rozmową z mamą i wspólnym decydowaniem, w co ubrać dziecko. 🤣
Wyjście ze szpitala? Wydawało mi się, że jestem przygotowana.
W rzeczywistości mieliśmy zbyt gruby, duży i niewygodny kombinezon, a Matyśka wyszła ubrana tak, jak w szpitalu + czapka i w foteliku przykryta jedynie kocykiem.
Drogę ze szpitala do samochodu pokonaliśmy sprintem.
Ja chciałam wiedzieć.
Chciałam się przygotować jak najlepiej.
Korzystać z bezpiecznych kosmetyków, ubierać wygodnie dla mnie i dla dziecka.
W związku z tym regularnie przekopywałam Internet. I owszem, ta wiedza tam jest, ale trzeba ją weryfikować, sprawdzać źródła.
"Zdrowy maluszek" to książka napisana przez specjalistów. Dodajmy, że takich, którzy posiadają aktualną wiedzę na temat rozwoju i zaleceń odnośnie opieki nad noworodkiem.
Na pewno będę po nią sięgać, a przyszłe mamy w moim otoczeniu mogą się spodziewać takiego prezentu.
Temat wyprawki to temat rzeka. Nie chcę streszczać każdej strony, ale naprawdę znajdziecie tu wszystko - cechy idealnego wózka, spowijanie, karmienie piersią, ząbkowanie, leżaczki, bujaczki, zabawki, maskotki (szczerze ich nie cierpię 🤣).
Myślę, że tę książkę można podarować również przyszłym dziadkom, którzy często zasypują młodych rodziców tonami zbędnych lub zwyczajnie niebezpiecznych prezentów.
_paniodpolskiego Ignaciuk Magdalena
"Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem" jest książką napisaną przed dwie wspaniałe mamy, a zarazem lekarki. Celem Lek. Moniki Działowskiej i Lek. Aleksandry Multan było jak najlepsze przygotowanie rodziców do przyjścia na świat swoich maluszków. Książka jest podzielona na czternaście rozdziałów na tematy : ubranek dla dziecka, torby do porodu i tego co powinna zawierać, jak powinien wyglądać pokój dziecka, jakie farby są bezpieczne, wiele przydatnych informacji na temat wózka, bezpiecznego fotelika samochodowego, a także jak powinna wyglądać apteczka małego dziecka i jakie produkty można wykorzystać do pielęgnacji dziecka, jak prawidłowo kąpać dziecko, jaki smoczek jest odpowiedni, jak prawidłowo karmić swoje pociechy i czym, jakie gadżety i akcesoria nam się przydadzą w opiece nad pociechą, a także jakie zabawki są odpowiednie i bezpieczne. W każdym rozdziale znajdziemy wiele ciekawostek dotyczących zakresu opieki dzieci, a także są obalane mity w całkiem osobnym rozdziale.
Dowiemy się także jak powinna wyglądać nasza opieka okołoporodowa.
A taki ogrom wiedzy jest zawarty w tej książce.
Według mnie powinna to być obowiązkowa pozycja do przeczytania dla przyszłych rodziców.
Zaczytana0598 Majcher Marta
Gdzie najczęściej zdobywacie wiedzę na temat rozwoju maluszka? ❤
"Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem" to prawdziwe kompendium wiedzy, stworzone przez dwie lekarki @pediatranazdrowie @multanola
Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica ❤
Żałuję, że będąc w ciąży nie miałam pod ręką takiej książki.
W środku same potrzebne treści. Dowiecie się jak skompletować wyprawkę dla noworodka, co zabrać ze sobą do szpitala, jakie przedmioty okażą się niezbędne w Waszym domu, kiedy zamieszka w nim maluszek czy jaki inhalator będzie najlepszy. Mnóstwo patentów medycznych, ciekawostek.
Książka napisana prostym, przystępnym dla zwykłego czytelnika językiem, a przy tym bardzo merytoryczna.
Z całego serca Wam polecam ❤
asiauryga Uryga Joanna
Odkąd zaszłam w ciążę szukanie wyprawki stało się moim priorytetem. Oczywiście internet jest skarbnicą wiedzy na ten temat, ale wiele aspektów potrafi się wzajemnie wykluczać… Dlatego postanowiłam zacząć czerpać wiedzę z poradników napisanych przez lekarzy. Jednym z nich jest „Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem” ❤ Muszę przyznać, że kompletnie nie spodziewałam się tak świetnie napisanej książki! Znajdziemy w niej tak naprawdę wszystkie niezbędne informacje o tym co będzie nam potrzebne i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze całego wyposażenia. Od podstaw wyjaśniono nam zagadnienia dotyczące garderoby maluszka, jego pielęgnacji, karmienia, przygotowania pokoiku, ale i o opiece okołoporodowej. Tak naprawdę książka ta stała się moim przewodnikiem po wyborze wszystkich akcesoriów, a załączone do książki check listy pomagają usystematyzować całą zdobytą wiedzę. To dzięki autorką zrozumiałam co tak naprawdę może mi się przypadać, a co będzie kompletnie zbędne. Wiem na co zwracać uwagę i od czego uciekać. To właśnie takiej książki potrzebowałam i z całego serducha dziękuję autorką, że postanowiły one oddać w nasze ręce takie cudo.
„Zdrowy maluszek. Wyprawka noworodka lekarskim okiem” to książka dla wszystkich przyszłych rodziców. Wiem jak można czuć się zagubionym podczas wybierania całej wyprawki, a książka ta z całą pewnością pomoże uregulować wiedzę i sprawi, że zakupy nie będą dla nas stresujące, a czystą przyjemnością.
Ocena: ⭐⭐⭐⭐⭐+/6
k.tomzynska Tomżyńska Karolina
Jak wiecie interesuję się dziećmi i chciałam zostać położną, po położnej zostało wspomnienie, znaczy ostatnio dostałam od firmy kalendarz położnej i pytałam czy świat chcę, żebym wróciła na studia? Ale jednak nie dla mnie studia. Wolę marketing, rozmowę z ludźmi i podróże.
Także zabrałam do recenzji książkę Zdrowy maluszek - Wyprawka maluszka lekarskim okiem.
W książce znajdziemy rozdziały takie jak: Ubranka, Torba do porodu, Przestrzeń malucha, Wózek, Fotelik samochodowy, Apteczka, Kosmetyki, Kąpiel, Smoczek, Karmienie, Gadżety i akcesoria, Zabawki, Mity celebryty, Opieka okołoporodowa. Bardzo praktycznie napisane, łatwym językiem. Myślę, że książka bardzo przyda się kobietą w ciąży jak i świeżym mamusiom.
mikusiowe Bielicka Patrycja
Kompletowanie wyprawki dla maluszka to ogromna przyjemność, ale czasami można dostać zawrotu głowy od bogactwa ofert i sprzecznych informacji. Co jest tak naprawdę potrzebne, a co zbędnym - a czasami nawet groźnym dla dziecka - bublem? Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu rzeczy dla maluszka? Jak pielęgnować taką kruszynkę? Na pomoc spieszą dwie mamy pracujące jako pediatrzy - Monika Działowska i Aleksandra Multan.
Na początku zerknijmy, jakie tematy zostały poruszone.
Rozdział 1 „Ubranka”: jakie, ile, jakie rozmiary, jak je przygotować.
Rozdział 2 „Torba do porodu” czyli, co i jak spakować.
Rozdział 3 „Przestrzeń dla malucha” czyli, na co zwrócić uwagę urządzając pokój dziecka?; jakie mebelki się przydadzą (z naciskiem na: w czym spać?).
Rozdział 4 „Wózek” - plus dodatki do wózka.
Rozdział 5 „Fotelik samochodowy” - plus: jak ubrać dziecko do auta?
Rozdział 6 „Apteczka” - w jakie produkty się zaopatrzyć?; autorki nieco więcej piszą o inhalatorach i aspiratorach do nosa.
Rozdział 7 „Kosmetyki” - czy i jakich kosmetyków potrzebuje maluszek?
Rozdział 8 „Kąpiel” - higiena ale również zabawa; jakich zasad przestrzegać, żeby była bezpieczna?
Rozdział 9 „Smoczek” - używać czy nie używać - oto jest pytanie.
Rozdział 10 „Karmienie” - autorki piszą zarówno o karmieniu piersią jak i mlekiem modyfikowanym oraz podejmują temat kolek.
Rozdział 11 „Gadżety i akcesoria” czyli, jak nie dać sobie wcisnąć „kitu” przez producentów.
Rozdział 12 „Zabawki” czyli, jak poprzez zabawę wspierać rozwój bobasa.
Rozdział 13 „Mity celebryty”, czyli jakich „zabobonów” nie praktykować.
Rozdział 14 „Opieka okołoporodowa” jaką objęta jest mama i dziecko.
Monika Działowska i Aleksandra Multan przygotowały bardzo rzetelny poradnik. Moim zdaniem poruszyły najważniejsze zagadnienia związane z opieką nad niemowlęciem. Udało im się zawrzeć to co najważniejsze. Forma i język są również przystępne. Bez „mądrowania się”, skomplikowanych słów. Jest prosto, konkretnie acz merytorycznie. Jako mama dwójki, chcąc nie chcąc, miałam do czynienia z różnymi specjalistami, a czasami sama musiałam dążyć kwestie, które dotknęły moich dzieci. Czytając ten poradnik widziałam, że autorki powołują się na aktualną wiedzę. W drobnych sprawach znalazłam odmienne zalecenie od tego, co mnie uczono np. mi sugerowane, aby niemowlę kapać w emoliencie, a w „Zdrowym maluszku” napisano, że dotyczy to tylko dzieci z problemami skórnymi. Sami jednak widzicie, że to drobiazg. Każda mama, kiedy zobaczy, że kosmetyk dziecku nie służy po prostu go wymieni.
Lekarki przedstawiają pewne standardy w opiece nad maluchem. Wiadomo jednak, że dzieci są różne i nie zawsze uda się osiągnąć stan idealny. Autorki wskazują na wady i zalety rożnych rozwiązań, aby rodzić mógł sam ocenić, co będzie najlepsze dla jego dziecka. Bo pamiętać musicie, że w opiece nad „bąbelkiem” najważniejsza jest miłość i reagowanie na potrzeby dziecka, a tego nie nauczy nas żadna książka, tylko czas spędzony razem i wzajemna nauka siebie.
Publikacja została przepięknie wydana. Wzbogacono ją o schematy, listy oraz zdjęcia. Te ostatnie mają zdobić, prezentować i uzupełniać omawiany temat, ale też przestrzegać. Czasami jest tak, ze napatrzymy się na piękne fotografie, zaufamy im i zdecydujemy się np. na zakup jakiegoś przedmiotu: „bo bobas tak słodko się prezentuje”. W tej książce zdarza się, że autorki napiszą: „na tym zdjęciu jest sytuacja niebezpieczna dla maluszka, nie róbcie tak”. Jest to przysłowiowy kubeł zimnej wody. Nie można bezkrytycznie patrzeć na wręcz idylliczne kompozycje i bezmyślnie kopiować je w swoim domu. Podobnie jest z zapewnieniami producentów. Nie posądzam nikogo o nieuczciwość, ale prawda jest taka, ze oni chcą po prostu sprzedać. I to rolą konsumenta jest być czujnym i ocenić, czy dana rzecz spełnia standardy.
Po poradniki tego typu zazwyczaj sięgają mamy oczekujące pierwszego dziecka. Myślę, że „Zdrowy maluszek” jest książką, którą z czystym sumieniem można podsunąć przyszłym rodzicom. Będzie idealnym dopełnieniem do tego, co jest omawiane podczas zajęć w szkole rodzenia, a także drogowskazem podczas przygotowań i pierwszych wspólnych miesięcy. A co z doświadczonymi opiekunami? Wiedzy nigdy za wiele. Pomimo że mam dwoje dzieci, dowiedziałam się z książki kilku nowych rzeczy m.in. lepiej zrozumiałam wskazówki otrzymane od fizjoterapeutki odnośnie noszenia i czasu aktywności maluszka. Przy dzieciach uczymy się każdego dnia - i od nich, i na ich temat. Warto mądrze reagować na potrzeby maleńkiego człowieka, chociaż - a może właśnie dlatego, że - sam ich nie zakomunikuje.
Asia czytasia Manikowaka Joanna