Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2018
Wyspy Kanaryjskie. Udane Wakacje...

Wyspy Kanaryjskie. Udane Wakacje. Wydanie 1

Autor:  

Stron: 144
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Ruszajcie w świat z przewodnikami Michelina!

Wyspy Kanaryjskie, to archipelag kilkunastu wysp, z których kilka jest licznie odwiedzanych przez turystów, bo sezon trwa tu cały rok! Podróżujący znajdują wytchnienie na słonecznych plażach, podczas spacerów po wulkanicznych skałach czy nurkując w okolicznych zatokach. Bogate w atrakcje wyspy przyciągają nawet najbardziej wybrednych turystów. Przewodnik Michelin podpowie każdemu co warto, a co koniecznie trzeba tu zobaczyć.

Zapraszamy w podróż po najwspanialszych regionach świata.

W trzech częściach przewodnika z serii "Udane wakacje" znajdziecie niezbędne informacje o celu Waszej podróży:

 • informacje praktyczne - przydatne przed i w trakcie podróży
 • zaproszenie do podróży - część prezentująca informacje geograficzno-historyczne i kulturowe
 • Wyspy Kanaryjskie - rozdziały proponujące trasy zwiedzania miast i opisujące interesujące miejsca

Gwiazdki (tradycyjny system oceny atrakcji turystycznych)

*** zobacz koniecznie

** warto odwiedzić

* godne uwagi

Precyzyjne mapy

 • mapa Wysp Kanaryjskich na wewnętrznej stronie okładki
 • mapy najważniejszych miast

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:

Bajkał. Morze Syberii. Wydanie 5
Maja Walczak-Kowalska, Wojciech Kowalski
Cena: 34,90 zł
Iran. Skarby Persji. Wydanie 1
Michał Lubas
Cena: 49,90 zł
Wyspy Kanaryjskie są całorocznym atrakcyjnym kierunkiem wyjazdów urlopowych. Archipelag ten składa się z 7 głównych wysp pochodzenia wulkanicznego. Należą one do Hiszpanii stanowiąc jedną z jej 17 prowincji autonomicznych. Położone są około 100 km na zachód od wybrzeży Afryki oraz 1100 km od hiszpańskiego portu Kadyks.
Odległość między krańcowymi wyspami tego archipelagu wynosi około 500 km. Mają one 2.118 tys. stałych mieszkańców i bardzo zróżnicowaną powierzchnię. Wulkan El Teide (3718 m n.p.m.) na Teneryfie, trzeci pod względem wysokości na świecie, jest najwyższym szczytem górskim Hiszpanii.

To tylko garść podstawowych informacji o tych wyspach zawartych w przewodniku po nich wydanym przez Helion – partnera wydawniczego Bezdroży w serii Udane Wakacje „zielonych” przewodników Michelina. Polska autorka napisała go ze znawstwem, kompetentnie, a zarazem dobrze i ciekawie.

Przewodnik wzbogacają 73 kolorowe zdjęcia oraz znakomicie ułatwiające zwiedzanie 15 planów i map. Zgodnie z przyjętym układem treści tej serii przewodników, składa się on z trzech części. „Informacje praktyczne” zawierają chyba wszystko to, co potrzebne jest turyście aby przygotować się do wyjazdu na wyspy, wybrać środek transportu oraz znaleźć na miejscu nocleg, wyżywienie, potrafić poruszać się, aktywnie korzystać z wypoczynku itd.

W „Zaproszeniu do podróży” czytelnik znajduje prezentację archipelagu i poszczególnych wysp. Ich klimatu, przyrody, kuchni, historii od czasów wzmianek o nich u Homera i Pliniusza po rok 1982 kiedy nadano im, zreformowany w 1996 roku, status regionu autonomicznego kraju. Ponadto o kulturze i sztuce, świętach i festiwalach, tradycyjnych sportach itd.

W podstawowej, a zarazem najobszerniejszej części przewodnika „Zwiedzanie Wysp Kanaryjskich”, informacje o każdej z tych głównych siedmiu. Z informacjami praktycznymi w ramkach oraz opisem – i oznaczaniem stopnia ich atrakcyjności w systemie gwiazdkowym od 1 do 3 – poszczególnych miejscowości, miejsc i obiektów. Sporo uwagi autorka poświęca jednej z głównych tamtejszych atrakcji turystycznych – parkom narodowym.

W tekst przewodnika włamano sporo informacji w ramkach na barwnym tle, chociaż szkoda, że nie pomyślano o ich indeksie. Są bowiem przeważnie bardzo ciekawe i wzbogacają wiedzę o tym regionie świata. Np. „Legenda o El Teide” – złym duchu, który porwał do krateru boga słońca; „Kanaryjskie balkony”, „Miradores” (punkty widokowe); „Plaże Teneryfy”; „Guarano (sok z liści palm i wyrabiany z nich syrop) i miód palmowy”; „Język gwizdany”; „Karnawał i Taniec Karłów”; „Cygara z La Palmy”; „Święta Góra Majos” (na Fuerteventurze) i „Taniec diabełków” (tamże) oraz wiele innych.

Na końcu przewodnika znajduje się krótki słowniczek polsko-hiszpański oraz indeks. Plusem tego ostatniego są gwiazdki przy nazwach poszczególnych wysp, miejscowości i obiektów. Trzy gwiazdki oznaczające, że koniecznie trzeba je zobaczyć ma ich na całym archipelagu tylko 15. Dwiema („warto odwiedzić”) wyróżniono również 15, a większość jedną („Godne uwagi”) lub żadną.

Przewodnik ten, moim zdaniem, powinni mieć ze sobą wszyscy wybierający się na którąś z tamtejszych wysp nawet tylko na zorganizowany wypoczynek. Dowiedzą się bowiem z niego sporo także o atrakcjach w miejscowościach w których będą przebywać i ich najbliższym otoczeniu. Jest on poręcznego formatu, dosyć lekki i za rozsądną cenę.

Globtroter Cezary Rudziński, 2012-06-09

  logotypy