Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
W poszukiwaniu spokoju. Dziennik...

W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci

Autor:   J. Robin Albertson-Wren

Stron: 110
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Sensus
Wydawca: Sensus
Cena:
39,90 zł
Cena:
39,90 zł
Wysyłamy w 24h + do przechowalni

Druk
Książka drukowana
39,90 zł
eBook
39,90 zł

Zawarte w tej książce ćwiczenia uważności pomogą Twojemu dziecku skupić się na chwili obecnej, zachować spokój w sytuacjach stresowych i pielęgnować radość w codziennym życiu. Znajdziesz tu zadania, które pomogą mu być bardziej uważnym i lepiej definiować swoje uczucia. Dziecko dowie się, jak interpretować swoje emocje i co mogą one oznaczać, a także jak zachować spokój mimo niesprzyjających okoliczności.

Ćwiczenia mindfulness - pisanie, rysowanie i ćwiczenie medytacji za pomocą narzędzi skoncentrowanych na tym, by pomagać w ugruntowaniu się, odnalezieniu spokoju i poczuciu więzi z otaczającym światem.

Uważna codzienność - ćwiczenia pomocne w zatrzymaniu się i zwróceniu uwagi na swoje otoczenie i samopoczucie.

Celebrowanie wdzięczności - zabawa w nagrywanie tego, co pomogło dziecku poczuć się silniejszym, bezpieczniejszym i bardziej zrelaksowanym danego dnia.

Książka pomoże Twojemu dziecku osadzić się w teraźniejszości, nauczy je pewności siebie i wdzięczności. Dostarczy mu narzędzia, dzięki którym będzie bardziej uważne, skoncentrowane, spokojne - po prostu szczęśliwe.

Otwórz się na to, co tu i teraz

Wprowadzenie (viii)

SEKCJA 1. Zakorzenienie (1)

SEKCJA 2. Spokój, opanowanie, poukładanie (23)

SEKCJA 3. Skupienie (45)

SEKCJA 4. Życzliwość (67)

SEKCJA 5. Połączenie (89)

Mam dzisiaj dla Was książkę jedyną w swoim rodzaju i uwierzcie mi, to nie pusty frazes. Jeśli macie dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to zatrzymacie się na chwilę i przeczytajcie. Jakiś czas temu trafił w moje ręce ten oto dziennik uważności dla dzieci. Sama nie wiedziałam jak bardzo potrzebuję tej książki i jak stanie się ona dla mnie przydatna! Dlatego też chcę Wam ją pokazać bo wiem, że skorzystacie z niej! Dziennik ten skierowany jest do dzieci, by pomóc im poznać swoje emocje, nazwać je, zrozumieć, zaakceptować, radzić sobie w trudnych chwilach. Podzielony jest na 5 sekcji: 🤎Zakorzenienie - niezwykle ważne, ponieważ opisujące potrzebę posiadania wartości, które niczym korzenie drzewa, zasilają nas i są fundamentem naszego życia. 🤎Spokój, opanowanie, poukładanie - być chłodnym jak ogórek, który nawet jeśli na zewnątrz panuje wysoka temperatura, daje orzeźwienie. Jak więc zachować spokój w trudnych sytuacjach? W tej części właśnie nad tym będziecie pracować. 🤎Skupienie - niezwykle ważne i jednocześnie trudne, by w życiu umieć skupić się na światełku, które daje nadzieje, rozpala ciemność i pomaga opanowac emocje. 🤎Życzliwość - jakże cenna to umiejętność, by być dla kogoś i dla siebie dobrym i życzliwym ot tak, bez powodu :) 🤎Połączenie - weź głęboki wdech, zamknij oczy i wypuść wszystkie złe emocje. Proste? Każda z tych sekcji składa się z szeregu zadań jakie możecie wykonać sami i z dzieckiem, by pozwolić mu świadomie decydować o swoich emocjach, by mogło poznawać siebie, swoje możliwości, ograniczenia, by żyło spokojnie i szczęśliwie. Jeśli czujecie, że Wasze dziecko potrzebuje wsparcia w strefie emocjonalnej, polecam Wam gorąco tą książkę.

ela_cotusieczyta Krawczyk Elżbieta

    pokaż wszystkie
    logotypy