Mam ogromny problem ze stresem. Otóż w chwili, gdy się u mnie pojawia, nie potrafię myśleć trzeźwo. Popełniam wtedy głupie błędy, a w efekcie stresuję się jeszcze bardziej. Zamówiłem tę pozycję z nadzieją, że uda mi się go ze swojego życia wyeliminować, albo przynajmniej ograniczyć. Miałem duże oczekiwania, ale okazało się, że otrzymałem … opracowanie naukowe tematu stresu. Przypomina czytanie pracy dyplomowej osoby, która stara się udowodnić postawioną tezę. W tym celu opisuje założenia teoretyczne, przytacza badania naukowe i efekty badań. Jestem nieco rozwydrzony przez klasyczne książki motywacyjne i oczekuję, że wiedza będzie mi przekazywana w lekkiej formie. Ta książka nie jest zła, ale mojego życia nie zmieniła.
jakzarabiacpieniadze.com.pl Mateusz Kiszło; 2017-06-23
Siła stresu to książka napisana w odpowiedzi na przedmiot prowadzony na Uniwersytecie Stanforda traktujący o nowych doniesieniach naukowych i ich związku z czynnikami stresogennymi. Psycholog, dr Kelly McGonigal na przekór wielu innym naukowcom usiłuje dowieść, ze stres niekoniecznie bywa bezproduktywny i zagrażający zdrowiu. Wręcz przeciwnie, stres może mobilizować i dodawać energii pod warunkiem, że człowiek zacznie akceptować go i wykorzystywać w adekwatny dla siebie sposób. Dla wielu osób, łącznie z nami pozycja ta jest dużym zaskoczeniem, niesie za sobą jednak dużą nadzieję dla osób prowadzących stresujące życie zawodowe i podejmujące wiele wyzwań prywatnych. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia poniższego wykładu Dr Kelly, psychologa zdrowia, która z przekonaniem opowiada o założeniach swojej książki.
nie bo rak Alicja Sulima
Dzisiaj także nie mam dla Was recenzji jakiejś powieści. Przygotowałam jednak recenzję książki, która może być pożyteczna dla wielu z nas :)
Zacznę od tego, iż jak sam tytuł wskazuje, jest to książka o stresie. Na początku myślałam, że będzie to coś w stylu poradnika pisanego typowo w sposób naukowy. Myliłam się, ponieważ styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Czcionka w książce nie męczy naszych oczu, przez co przyjemniej się ją czyta.
Okładka jest po prostu świetna! Nie ma w niej nic nadzwyczajnego, jest prosta, przez co aż tak bardzo mi się podoba :)
Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikamy go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robimy? Okazuję się, że stres nie jest toksyczny i nie zabija!
Okay, brzmi to trochę niewiarygodnie, bo dobrze wiemy co dzieje się z nami w sytuacjach stresowych, jednak wcale nie musimy się tak czuć. Możemy to zmienić! Jak? Tego dowiecie się czytając "Siłę stresu" Kelly MacGonigal.
bookcrazyobsession.blogspot.com
"Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie" pytanie odpowiada Kelly McGonigal. Na razie wiemy, że stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny i należałoby go unikać za wszelką cenę. Tymczasem autorka pokazuje, że stres nie jest taki zły, jak go się maluje. Wręcz odwrotnie - pomaga się uczyć, pokonywać trudności, osiągać cele i poprawiać relacje z innymi. Jeżeli dla kogoś to brzmi niewiarygodne -powinien... czytać dalej. Okazuje się, ze stres to objaw mobilizacji, woli S-1SI' i mocy. Wystarczy zrobić sobie jego sprzymierzeńca, a wspierał nas będzie w drodze do osobistego szczęścia, także wokół nas czyniąc świat lepszym i piękniejszym. Autorka oparła się na badaniach naukowych nad naturą stresu, które pozwoliły jej sformułować nowe koncepcje mechanizmów jego działania. Do wykorzystania - jedynie za niewygórowaną cenę książki.
Dziennik Łódzki
Nie znam osoby, która by się niestresowanie. ja sama czasami chodzę tak nabuzowana, ze lepiej aby nikt nie dochodził do mnie. Książki niesamowicie byłam ciekawa ze względu chyba przede wszystkim na to jak rozładować stres i jak nauczyć się go pokonywać. Jeżeli nie nauczymy się go w pozytywny sposób rozładowywać wtedy zaczną się kłopoty ze zdrowiem. Książkę czyta się bardzo szybko, gdyż jest bardzo ciekawa i zawiera wiele informacji oraz ćwiczeń, które nam pomogą w osiągnięciu spokoju i dojściu do kolejnych celów w życiu. stres bywa również motywujący, a wszystkiego tego dowiecie się z książki. wszystko napisane czytelnie z prostym spisem treści pomoże nam odnaleźć to co nas interesuje. Ciekawa książka, która zostaje jedną z moich ulubionych.
rodzinkatestujeirecenzuje.bloog.pl
Co możecie powiedzieć na temat stresu? Jakie skojarzenia wywołuje w Was samo pojęcie „stres”? Czy w Waszej definicji znajduje się miejsce na pozytywne aspekty z nim związane? Czy może raczej pojmujecie go jako coś szkodliwego, chorobotwórczego i destrukcyjnego? Jeżeli patrzycie przez pryzmat motywacji do działania i wyzwań, świetnie! Jeśli natomiast stres jest czymś, co Was przytłacza, zachęcam do lektury książki Kelly McGonigal „Siła stresu. Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie”.
Od lat badacze atakują nas kolejnymi hucznymi odkryciami dotyczącymi stresu. Niszczy, wywołuje liczne choroby, ewidentnie szkodliwy, należy go unikać. Ale czy na pewno? Czy zastanawialiście się nad tym, jak wielką rolę odgrywa w Waszym życiu stres? Zastanówcie się nad tym: macie wiele na głowie, gonią Was terminy, nie macie chwili wytchnienia. Co robicie? Organizujecie tak czas, aby ze wszystkim zdążyć i… dajecie radę! Super. A teraz druga sytuacja, macie wolny dzień, kilka dni. Wiecie, że jest sporo rzeczy do zrobienia, ale macie na to dużo czasu. Czy robicie to lepiej niż wtedy, gdy macie zajęty cały dzień? Myślę, że nie. Wiele osób odłoży wszystko na ostatni moment, by stres zaczął napędzać do działania.
Z tego miejsca chcę podziękować pewnej pani doktor, która podczas studiów wpajała nam, studentom, jak dużą rolę w życiu człowieka odgrywa eustres, czyli stres pozytywny, motywujący. Jest pewien próg, który jest niezbędny do działania, co książka „Siła stresu” bardzo eksponuje. Opisuje ona wpływ na nastawienie psychiczne. To niesamowite, jak bardzo zmienia się stan naszego organizmu, zachowanie, podejście do problemów, kiedy spojrzymy na coś z zupełnie innej perspektywy!
McGonigal przytacza ogromną ilość badań, która jasno obrazuje, że stres mało tego, że nie musi być szkodliwy, ale może pomóc w dojściu do celu! Można go wykorzystać jako siłę napędową, potraktować jak wyzwanie. Kiedy pojawia się uczucie stresu, zdenerwowania, pierwszym co można zrobić, to odpowiedzieć sobie na pytania: dlaczego się stresuję? Jak mogę to wykorzystać? Jeśli się czymś stresujemy, oznacza to, że jest to dla nas ważne. Przykładowo czeka Was ważne wystąpienie publiczne. Pocą Wam się ręce, w nocy nie śpicie, boli brzuch. Jeżeli zaczniecie powtarzać sobie, jak bardzo się stresujecie albo na siłę będziecie chcieli się uspokoić, jaki będzie tego efekt? Objawy się nasilą, a wystąpienie na pewno nie będzie tak dobre, jak byście chcieli. A teraz spójrzmy na tą samą sytuację z innej perspektywy. Pojawiają się wyżej wymienione objawy stresu. I co dalej? Organizm daje fizjologiczne sygnały, że wystąpienie jest ważne. Co można z tym zrobić? Zastanowić się, dlaczego jest ważne, co chcemy nim osiągnąć, jakie przyniesie korzyści.
Po uświadomieniu sobie tej wiedzy nie pozostaje nic innego, jak odetchnąć głęboko i wykorzystać wzrost pobudzenia do tego, żeby dać z siebie wszystko.
„Dowolna chwila może się stać punktem zwrotnym w tym, jak doświadczasz stresu, jeżeli tylko tak postanowisz.”
Ponieważ „Siła stresu” jest książką dość obszerną, obfitującą w ogromną ilość informacji, nie da się przytoczyć wszystkich ciekawostek. Nie mniej główna jej idea bazuje na tym, by obserwować swój organizm i ingerować w nastawienie psychiczne, aby lepiej wykorzystywać stres. Wtedy zamiast stać się podwaliną choroby, będzie punktem na drodze do sukcesu. Jeżeli chcecie na ten temat wiedzieć więcej, a uważam, że ta wiedza przyda się każdemu, zachęcam do lektury. I jeszcze taka drobna podpowiedź dla przyszłych psychologów, socjologów, pedagogów – jeżeli w swoich pracach licencjackich i magisterskich będziecie poruszać tematy związane ze stresem, gwarantuję, że ta książka wniesie w nie powiew świeżości i może się okazać bardzo pomocna w badaniach.
Kulturantki.pl Ewa; 2016-07-10
Jak stresować się mądrze i z pożytkiem dla siebie
Stres szkodzi, powoduje choroby, wysysa siły, jest bezproduktywny, więc unikasz go za wszelką cenę. Ale czy na pewno dobrze robisz? Okazuje się, że stres pomaga skutecznie się uczyć, pokonywać trudności, osiągać cele i poprawiać relacje z innymi. Stres to objaw mobilizacji, woli i mocy! Jeśli Czytelnik uczyni się z niego swojego sprzymierzeńca, to wesprze on Go w drodze do osobistego szczęścia oraz uczyni Jego świat lepszym. Autorka opiera się na obszernych badaniach naukowych nad naturą stresu, które dały podwaliny nowych koncepcji mechanizmów jego działania. Dzięki lekturze Czytelnik stopniowo nauczy się wykorzystywać stres do osiągania kolejnych celów. Pozna jego naturę, a dzięki ćwiczeniom, które przekują poznane koncepcje w praktykę, będzie wiedział, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.
Personel Plus