Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
Psychologia dla bystrzaków

Psychologia dla bystrzaków

Autor:  

Psychologia dla bystrzaków Adam Cash - okładka książki
Ocena:
   4.9/6  Opinie  (11)
Stron: 424
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Septem

Operacja na otwartym umyśle

Podejrzewasz, że sąsiad jest psychopatą? Obawiasz się, że przyjaciółka popadła w depresję? Zdaje Ci się, że rodzeństwo niepokojąco często sięga po leki? A może chcesz przyjrzeć się z bliska swojej własnej psychice? Książka "Psychologia" została stworzona dla ludzi ciekawych świata, także tego powstającego wewnątrz nas. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak myślą inni i co kieruje ich działaniem, albo interesuje Cię, co mogą oznaczać niepokojące sny, w których latasz lub publicznie pojawiasz się nago, odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziesz wewnątrz tego podręcznika.

Napisany przyjaznym językiem, w obrazowy sposób wyjaśnia wszystkie zagadnienia kluczowe dla omawianej gałęzi nauki. Przedstawia fascynujące przypadki i wydarzenia oraz przybliża sylwetki naukowców, którzy wnieśli istotny wkład w rozwój psychologii. Jeśli ta dziedzina wydaje Ci się interesująca, teraz może stać się przygodą Twojego życia. Jeśli natomiast uważasz, że to nauka dla sztywniaków -- zdaje się, że Zygmunt Freud uznałby Cię za bardzo ciekawy przypadek...

Psy Pawłowa i koty Thorndike'a oraz dziesiątki innych emocjonujących zagadnień:

 • zagadki pamięci i sztuka zapominania;
 • symptomy chorób psychicznych;
 • znaczenie marzeń sennych;
 • profilaktyka oraz metody terapeutyczne;
 • psychologia w walce z przestępczością;
 • wskazówki pomagające zachować zdrowie psychiczne.

Książka "Psychologia" zawiera dodatki specjalne, tj.: profesjonaliści zajmujący się psychologią, popularne zaburzenia psychiczne, co robić w przypadku kryzysu psychicznego, skuteczne sposoby radzenia sobie ze stresem, oznaki potencjalnego samobójstwa.


"Chcę zdawać na psychologię po skończeniu liceum, dlatego szukam źródeł, które pomogą mi uzyskać jak najwięcej informacji zarówno o wielkich ludziach, którzy stworzyli tę gałąź nauki, jak i o zachowaniach ludzi. To jedna z ciekawszych książek jakie znalazłam. Czytam ją sobie wieczorami do poduszki."
Pola, lat 17, Gdynia

"Lubię, kiedy wiedza przekazywana jest językiem, od którego włosy nie stają na głowie. Dlatego też podobają mi się książki z tej serii. Psychologia zawsze wydawała mi się dziedziną wiedzy wartą bliższego spojrzenia i faktycznie, czytanie tej książki sprawiło ma nie lada frajdę."
Marcin, lat 32, Szczyrk

"Nigdy nie jest za późno, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Teoria w książce podana jest w bardzo przystępny sposób, ale to, co podobało mi się najbardziej to analiza ludzkich zachowań i psychologia zdrowia. To informacje, z których możemy skorzystać na co dzień i przydały mi się do tej pory bardziej niż się spodziewałem."
Mateusz, lat 48, Tarnów

Seria "Dla bystrzaków" to niezbędnik każdego poszukiwacza wiedzy. Książki pisane lekkim stylem pełne są humoru, a jednocześnie zawierają czytelne informacje przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki nim odkryjesz, że potrafisz chłonąć wiedzę niczym gąbka, dobrze się przy tym bawiąc. Świetna lektura przy śniadania, w łóżku, podróży i na bezludnej wyspie.

Dr Adam Cash jest absolwentem i wykładowcą na Loma Linda University. Ma bogate doświadczenie jako psycholog kliniczny oraz sądowy. Prowadzi prywatną praktykę, lecząc chroniczne choroby psychiczne i objawy stresu. Jest również specjalistą w dziedzinie zaburzeń psychicznych przestępców.

6
(5)
5
(2)
4
(3)
3
(0)
2
(1)
1
(0)

Liczba ocen: 11

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 6 
  2010-04-21

  oceniona przez: 2010-04-21

    Ocena : 6 
  2008-03-03

  oceniona przez: Sebastian, 2008-03-03

  Tak książka jest po prostu wspaniała, właśnie sie wybieram na studia psychologiczne i ta książka bardzo mi przybliżyła ten kierunek, polecam naprawdę bo warto ją przeczytać
    Ocena : 4 
  2008-04-28

  oceniona przez: 2008-04-28

  "Psychologia dla bystrzaków" ma już sześć lat (wydanie oryginalne 2002.). Autor Adam Cash uważa, że "psychologią interesuje się każdy!" i trudno się z nim nie zgodzić. Kolejna książka to "możliwość" - "szansa!", że można z tej "przyciągającej" problematyki więcej się dowiedzieć. Praca skutecznie zwalcza pragmatyczną "uczniowską - studencką" zasadę trzech Z (zakuć, zdać, zapomnieć!). Jej cel jest jednoznaczny. Pomóc czytelnikom zrozumieć jak "ludzie myślą, działają i czują".
    Ocena : 4 
  2008-02-18

  oceniona przez: Andrzej Budzyk, 2008-02-18

  "Psychologia dla BYSTRZAKÓW" ma u mnie wielu "rywali", a w szczególności: "Psychologię i życie" Richarda J. Gerrigego i Philipa G. Zimbardo, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006. Jeżeli jednak przyrównamy PSYCHOLOGIĘ do BOISKA, na którym odbywa się GRA - O WIEDZĘ to czytelnikowi przydaje się zróżnicowany "ogląd sytuacji" od osób różnego wieku i od osób patrzących z różnych miejsc trybun "na murawę". Przy takim nastawieniu do książki, każde wprowadzenie w problematykę psychologii jest ciekawe i każde wnosi coś nowego. Po przeczytaniu polecam! Kompletnym zaskoczeniem był dla mnie rozdział 24 (ostatni). Książki z serii "... dla BYSTRZAKÓW" mają "w sobie" różne dekalogi, ale listy dziesięciu najlepszych filmów psychologicznych znanych autorowi zupełnie się nie spodziewałem i dlatego chętnie przytoczę tę listę: - "Lot nad kukułczym gniazdem", - "Mechaniczna pomarańcza", - "12 małp", - "Zwyczajni ludzie", - "Lęk pierwotny", - "Co z tym Bobem?", - "Przerwana lekcja muzyki", - "Milczenie owiec", - "Psychoza". Wszystkie te filmy autor Adam Cash wyróżnia osobistą nagrodą "czterech - pięciu dobrych cygar". Nie do końca się z nim zgadzam na swojej osobistej liście umieściłbym na przykład "Ptaki". Personel i Zarządzanie, Andrzej Budzyk
    Ocena : 2 
  2013-10-06

  oceniona przez: 2013-10-06

  Chciałam przeczytać coś co wprowadziłoby mnie w świat psychologii. Ta książka to porażka, zwyczajne ble ble ble, żeby dowiedzieć się konkretnych podstaw to zbyt mało. To jest publicystyka nie książka naukowa. Odradzam.

  Oceny i opinie poprzednich wydań

    Ocena : 6 
  2020-06-29

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: 2020-06-29

  Polecam!
    Ocena : 6 
  2015-09-20

  oceniona przez: Anna Karowicz, pedagog 2015-09-20

  Wiele razy, kiedy odwiedzałam księgarnie, napotykałam różnego rodzaju książki z serii "dla bystrzaków", jednak dopiero teraz bliżej przyjrzałam się jednej z nich i zostałam pozytywnie zaskoczona! Jestem pedagogiem, a pedagogika jest nierozerwalnie związana z takimi dziedzinami wiedzy, jak socjologia czy psychologia... Przyznam Wam szczerze, że kocham ten pedagogiczno-psychologiczny świat, więc z dużym zapałem zabrałam się do lektury Psychologii dla bystrzaków! Po 5 latach studiów i wielu godzinach spędzonych nie tylko na zajęciach, ale również nad różnego rodzaju książkami bałam się, że wiele informacji z tej pozycji nie będzie dla mnie niczym nowym... Na szczęście byłam w błędzie! Okazuje się, że w książce znajdziemy naprawdę dużo wiedzy! Moim zdaniem jest ona swoistym vademecum psychologicznym, gdyż opowiada o wszystkim tym, co najistotniejsze. Dzięki Psychologii dla bystrzaków jesteśmy zatem w stanie poznać podstawy psychologii, a jeżeli któreś zagadnienie nas szczególnie zainteresuje - znaleźć informacje w publikacjach omawiających dany problem znacznie dokładniej... Dzięki temu książka spełnia wiele celów jednocześnie – prezentuje, czym się zajmuje psychologia, uczy oraz (tak jest w moim przypadku) pomaga usystematyzować wiedzę i odświeżyć sobie niektóre informacje. Moim zdaniem ta książka przyda się dosłownie każdemu, gdyż pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat! Dowiemy się więcej o stresie, inteligencji, emocjach, przyczynach różnych zachowań, chorobach psychicznych i tysiącach innych rzeczy, będących podstawą ludzkiej egzystencji. Psychologia dla bystrzaków opowiada również o wielu najważniejszych eksperymentach psychologicznych. Niektóre są naprawdę szokujące. Wielką zaletą książki jest również prosty i zrozumiały język, pozbawiony nadmiernej ilości profesjonalnej nomenklatury. Dzięki temu książkę zrozumie dosłownie każdy i każdy nauczy się z niej czegoś o sobie i innych. Atutem są także obrazki, które znacznie ułatwiają zrozumienie niektórych informacji. Książkę muszę również pochwalić za dużą przejrzystość – mam tutaj na myśli nie tylko szczegółowy spis treści, ale również to, że wiele rzeczy jest opisanych w punktach, każdy rozdział poprzedza informacja o tym, czego się z niego dowiemy, a na marginesach pojawiają się czasem ikony, które zwracają uwagę na najistotniejsze informacje. To wszystko sprawia, że książka jest najzwyczajniej w świecie wygodna i przyjemna w odbiorze. Cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce! Polecam ją z całego serca, gdyż może Wam ułatwić funkcjonowanie w skomplikowanym świecie ludzkich relacji… Jestem przekonana, że jeśli tylko zaczniecie tę lekturę, to będziecie chcieli uzupełnić swoją wiedzę o nowe informacje i już zawsze będziecie inaczej patrzeć na drugiego człowieka.
    Ocena : 6 
  2015-02-02

  oceniona przez: 2015-02-02

  Jest świetna ;)
    Ocena : 5 
  2016-04-27

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: 2016-04-27

  Przydatne i dobre know-how o psychologii dla laika, wydaje się dobrą opcją dla tych chcących poznać dyscyplinę naukową po okładce i spisie treści.
    Ocena : 5 
  2015-03-03

  oceniona przez: 2015-03-03

  Jak najbardziej polecam tę książkę do zdobycia podstawowej wiedzy.
    Ocena : 4 
  2015-06-15

  potwierdzona zakupem i oceniona przez: Justyna Pietrzyńska, informatyk 2015-06-15

  Nie jest to książka zagłębiająca się mocno w psychologię, raczej poradnik dla początkujących, nie mniej warto przeczytać chociażby w celu uporządkowania wiedzy.
  logotypy