Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
Przeziębienie i grypa. Lekarz ro...

Przeziębienie i grypa. Lekarz rodzinny

Autor:  

Przeziębienie i grypa. Lekarz rodzinny Joanna Tylżanowska-Kisiel - okładka książki
Stron: 112
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Septem

Zdrowie w pigułce

Kto z nas nigdy nie był przeziębiony albo nie miał grypy? Zakażenia górnych dróg oddechowych są charakterystyczne dla okresu jesienno-zimowego. Ludzie często stosują pojęcia "przeziębienie" i "grypa" zamiennie. Nie zdają sobie sprawy z tego, że prawidłowa diagnoza choroby ułatwia jej leczenie i pomaga złagodzić objawy. Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać grypę, a jak przeziębienie. Poznasz także skuteczne metody leczenia obu infekcji. Znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań, między innymi:

 • W jaki sposób przenoszona jest każda z tych chorób?
 • Jakie objawy są typowe dla przeziębienia, a jakie dla grypy?
 • Jak zapobiegać infekcjom dróg oddechowych i jak je leczyć?
 • W jakich sytuacjach trzeba koniecznie udać się do lekarza?

Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane.

Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie
wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie.

Joanna Tylżanowska-Kisiel jest lekarzem medycyny, specjalistą alergologiem, pulmunologiem oraz pediatrą. Jako lekarz-praktyk przez wiele lat pracowała na oddziale dziecięcym w szpitalu w Otwocku. Obecnie jest zatrudniona w kilku poradniach alergologicznych, m.in. w Warszawie, Otwocku i Siedlcach.

Przez najbliższe miesiące zapewne hitem będzie Przeziębienie i grypa" Joanny Tylża-nowskiej-Kisiel, traktujące o przypadłościach charakterystycznych dla okresu jesienno-zimowego. Obydwie przypadłości często wrzucane są do jednego worka. Po lekturze nauczymy się je odróżniać, zwracać uwagę na charakterystyczne objawy. Przekonamy się przy okazji, iż nie tylko my, wstrząsani dreszczami, kichamy i łzawimy, ale corocznie od 5 do 15 proc. populacji. Poznamy także powikłania pogrypowe, możliwości zapobiegania i leczenia. Dobrze więc, zamiast w przyszłości sięgać po chusteczkę do nosa, najpierw sięgnąć po septemowski poradnik.

Dziennik Łódzki Marek Niedźwiedzki, 04/10/2008

  logotypy