Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2020
Przebudzenie. Duchowość bez religii

Przebudzenie. Duchowość bez religii (ebook)

Autor:  

Ocena:
   4.0/6  Opinie  (2)
2w1 w pakiecie: ePubePub MobiMobi
Wydawca: Galaktyka

Sam Harris, zdeklarowany sceptyk, w typowym dla siebie, eleganckim i wyrazistym stylu pokazuje, że w tradycjach duchowych możemy znaleźć ważne prawdy, których istnienia nie zauważają społeczności naukowe i świeckie.

Przebudzenie to wyjątkowa książka: zarazem połączenie wspomnień człowieka poszukującego, naukowej i filozoficznej wyprawy w głąb własnego ja oraz przewodnika po transcendencji. Dzieło Harrisa zgłębia naturę świadomości, wyjaśnia, jak medytować, a także przestrzega przed samozwańczymi guru. Ta książka może odmienić twoje życie.

Sam Harris - neurolog, współzałożyciel fundacji poświęconej szerzeniu wiedzy naukowej oraz poszerzaniu wartości świeckich w społeczeństwie.

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:

Podążaj ścieżką Buddy
His Holiness the Dalai Lama (Author), Thubten Chodron (Author)
Cena: 31,92 zł
Odzyskać miłość
Brenda Joyce
Cena: 9,49 zł
Koszmar Morfeusza
K.N. Haner
Cena: 31,92 zł
Gotowanie dla geeków. Wydanie II
Jeff Potter
Cena: 55,20 zł
Czasem święta, czasem ladacznica
Joanna Drosio-Czaplińska, Jacek Masłowski
Cena: 26,99 zł
6
(0)
5
(1)
4
(0)
3
(1)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 2

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 5 

  Jak każda lektura Sama Harrisa, jest tu mnóstwo materiału do przemyślenia. Mocą jego stylu pisania, a także jego dyskusji w podcaście o tym samym tytule co książka (patrz "Waking Up with Sam Harris"), jest traktowanie odbiorcy jako partnera w rozmowie i tłumaczenia swojego punktu widzenia. Rzadko spotyka się osobę o tak logicznym toku myślenia, dzięki któremu nawet ciężkie wywody stają się zrozumiałe i przystępne. Co do samego tematu, książka ukazuje naukowe argumenty na fenomen medytacji i stara się wyjaśnić dotychczasowe osiągnięcia neuronauk w dziedzinie świadomości. Temat o tyle ciekawy, że do tej pory niejako określany jako nie do wytłumaczenia z perspektywy współczesnej nauki. Jednak logiczne i konsekwentne wywody Harrisa ukazują niesamowite postępy nauki, które napawają optymizmem. Propaganda promedytacyjna jest tu ograniczona do minimum, co pozwala czytelnikowi wyrobić sobie własne zdanie. Jest to duży plus dla książki, gdyż traktuje czytelnika na równi z autorem, bez wywyższenia się. Dobra lektura dla otwartych umysłów.
    Ocena : 3 

  Książka bardzo długo się rozkręca... po 50% odłożona na "półkę".
  logotypy