Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
Polska. Zielony Przewodnik Miche...

Polska. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1

Autor:  

Polska. Zielony Przewodnik Michelin. Wydanie 1 Praca zbiorowa - okładka książki
Stron: 576
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Bezdroża

Pomimo tego, co zwykło się myśleć o Polsce, nie jest ona jedynie wielką, niekończącą się niziną, na której sosnowe i brzozowe zagajniki przeplatają się z wąskimi, skromnymi poletkami. Wręcz przeciwnie - trudno o bardziej urozmaicone i bogate środowisko przyrodnicze. Są tu góry o alpejskiej rzeźbie i granitowe skały przybierające najdziwaczniejsze kształty, dziewicze puszcze, niezliczone jeziora, chronione bagniska i rozlewiska chlubiące się wyjątkową fauną i florą, ogromne ruchome wydmy piaskowe i... dużo, dużo więcej. Do miejsc tych nie zawsze można dotrzeć koleją lub autobusem, ale ich wyjątkowe na skalę europejską walory przyrodnicze naprawdę zasługują, by zboczyć z utartych szlaków.

Po co się włóczyć po świecie, gdy jeszcze tyle jest do zwiedzenia i odwiedzenia w naszym rodzinnym kraju - zdają się mówić autorzy kolejnego Zielonego przewodnika" Wydawnictwa Bezdroża, zatytułowanego po prostu Polska". I trudno nie dać się im przekonać, zwłaszcza, gdy temperatura sięga greckiej i hiszpańskiej, plaże i morze mamy niekiedy ciekawsze, a pejzaże niezgorsze, urozmaicone jak nigdzie indziej. Gdy na północy zachwycają bursztyny, niesamowite wydmy, w okolicach Warmii i Mazur - oddajemy się kontemplacji przyrody, a na południu - przepięknych pasm górskich.
Poza kompleksową informacją krajoznawczą, historyczną i turystyczną o całym kraju, w przewodniku znajdujemy wiele praktycznych newsów, dzięki którym można łatwo i szybko zaplanować nie tylko dojazd do najważniejszych miast i regionów, ale także znaleźć zakwaterowanie i najlepsze punkty gastronomiczne. W sumie na blisko sześciuset stronach otrzymujemy bogato udokumentowane zaproszenia do ponad tysiąca polskich atrakcji turystycznych, w tym ponad 50 trzy-gwiazdkowych. Najwięcej w Krakowie, ale i Łódź ma się czym pochwalić, co dobrze wiedzieć, zapraszając gości. Przewodnik, oprócz sprawdzonych wiadomości, oferuje czytelnikowi także kolorowe zdjęcia wysokiej jakości, dzięki którym łatwiej podjąć decyzję, w które miejsce warto udać się - choćby w kolejny weekend.

POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI . N, 2010-07-31

    pokaż wszystkie
    logotypy