Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2019
Peru i Boliwia. U podnóża Andów....

Peru i Boliwia. U podnóża Andów. Wydanie 1

Autor:   praca zbiorowa

Peru i Boliwia. U podnóża Andów. Wydanie 1
Stron: 896
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Peru i Boliwia to kraje o niezwykłym krajobrazie – potężne góry, wysoko położone jeziora, wulkany, wielkie rzeki, szerokie równiny, pustynie i ocean. Panuje tu równie zróżnicowany klimat – od obszarów skrajnie suchych po strefy wilgotnej dżungli. Bogata kultura, w szczególności tajemnicza cywilizacja Inków, oraz niezwykli ludzie: biali, Indianie, Metysi – tworzą bogatą mozaikę, która zafascynuje każdego turystę.

Przewodniki Bezdroży przybliżają historię, kulturę i przyrodę opisywanych regionów i krajów oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Opisom miast i innych atrakcji turystycznych towarzyszą przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny minisłowniczek.

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:

Między rodzicami a dziećmi. Przyjazne kontakty ...
Dr. Haim G Ginott, Alice Ginott, H. Wallace Goddard
Cena: 39,00 zł
Ukraina zachodnia. Tam szum Prutu, Czeremoszu.....
Aleksander Strojny, Krzysztof Bzowski, Artur Grossman
Cena: 49,90 zł
Peru i Boliwia to kraje o niezwykłym, ciekawym krajobrazie - potężne góry i wysoko położone jeziora, wulkany, piękne dzikie rzeki, szerokie równiny, pustynie i ocean. Panuje tu także zróżnicowany klimat - od obszarów suchych po strefy wilgotnej dżungli, od wysokich do niskich temperatur. Bogata kultura, a w szczególności wciąż fascynująca i nie do końca poznana, tajemnicza cywilizacja Inków, kolorowe targi rzemiosła oraz niezwykli ludzie - biali, Indianie, Metysi - tworzą bogatą mozaikę, zdolną zafascynować każdego turystę. Najnowszy przewodnik Wydawnictwa Bezdroża pt. "Peru i Boliwia. U podnóża Andów" proponuje 16 tras dla turystów o różnych zainteresowaniach i możliwościach czasowych. Dokładne i aktualne informacje doskonale służą nawet mało doświadczonym podróżnikom. Poza informacjami praktycznymi czytelnik znajdzie w przewodniku wiadomości o historii, kulturze i obyczajach, które pomogą lepiej zrozumieć i odczuć atmosferę oglądanych miejsc.
Peru powszechnie kojarzone jest z Imperium Inków, a przede wszystkim z ich tajemniczym miastem Machu Picchu. Choć jest ono niewątpliwie sercem cywilizacji Inków i zdecydowanie głównym punktem wycieczek, Peru przyciąga również całokształtem swojej malowniczości i kultury. Na uwagę zasługują również m.in. Chan Chan - największe na świcie miasto zbudowane z cegły glinianej,a także andyjskie miasta, które mają duże znaczenie historyczne, Cajamarca i Chachapoyas z ruinami, niegdyś twierdzą, w Kuelap. Obie miejscowości położone są na wzniesieniach Selvy i w niczym nie ustępują Machu Picchu. Północne Peru jest wyzwaniem głównie dla tych osób, które dysponują dużą ilością wolnego czasu, albo znają już turystyczne Peru lub chciałoby jeszcze lepiej poznać ten kraj. Kraj zachwyca potężnymi górami, najgłębszymi kanionami świata, tropikalnymi dżunglami Amazonii. Wszędzie spotkamy bogactwo dzikich zwierząt.
Boliwia należy do najsłabiej zaludnionych krajów Ameryki Południowej oraz jest jednym z zaledwie dwóch krajów w regionie, które nie mają dostępu do morza czy oceanu. Ma jednak inne zalety. Kraj zajęty jest w ok. 35% przez Andy Boliwijskie, składające się z Kordyliery Zachodniej i Kordyliery Wschodniej. Pomiędzy nimi leży bezleśny płaskowyż Altiplano, z jeziorami Titicaca i Poopó. Widoki na Kordylierę Andyjską zapierają dech w piersiach, a dżungla zachwyca niedostępnością, dziką przyrodą oraz niepowtarzalnymi cudami natury. Boliwia jest także krajem licznych parków narodowych, rezerwatów przyrody i rezerwatów ścisłej ochrony przyrody, zlokalizowanych we wszystkich strefach klimatycznych.
Przewodnik przeznaczony jest dla podróżujących, którzy chcą odkryć Peru i Boliwię, niezależnie od tego czy będą podróżować publicznymi środkami transportu, w ramach wycieczki grupowej, czy indywidualnie wynajętym samochodem. Obydwa kraje obejmują fascynujące obszary Andów i dżungli Ameryki Południowej. Aby wycieczka się udała, warto wcześniej poznać specyficzne warunki i nie zawsze bezproblemową infrastrukturę turystyczną obu krajów. Przewodnik ten stanowi praktyczną pomoc w przygotowaniach do wyjazdu, a także czasu podróży. Rozdział I prezentuje informacje praktyczne przydatne przed wyjazdem, dotyczące transportu (zarówno dojazdu do Peru i Boliwii, jak i komunikacji na miejscu), noclegów, wyżywienia. Rozdział II to podstawowe informacje krajoznawcze dotyczące Peru i Boliwii: historia, sztuka, język, muzyka, literatura, obyczaje, kuchnia, ale także opis życia Inków. Rozdziały III i IV poświęcone są zwiedzaniu Peru i Boliwii. Sieć 16 podstawowych tras prowadzi przez wszystkie części obydwu krajów.

turystyczny.pl 2010-03-09

    pokaż wszystkie
    logotypy