Opinie o książce "Psychodietetyka, czyli jak wyjść z błędnego koła odchudzania"

6
(82%)
5
(0%)
4
(0%)
3
(9%)
2
(9%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 11)
Średnia ocen: 5.5

Psychodietetyka, czyli jak wyjść z błędnego koła odchudzania:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-06-26

Kuchnia Czarów

"Psychodietetyka..." to w mojej opinii książka-narzędzie. Narzędzie do pracy nad sobą, swoimi nawykami, przekonaniami, przeszłością i przyszłością. Nie jest to poradnik z cyklu "jak szybko schudnąć?", ale zbiór pomysłów na to jak analizować swoje zachowania żeby zmienić podejście do diet, sylwetki, zacząć odżywiać się zdrowo (na stałe!) i nie wpadać w tytułowe "błędne koło odchudzania". To praca również nad wdzięcznością - docenianiem siebie i tego, co się ma zamiast rozpamiętywaniem przeszłości i przejmowania się tym na co najzwyczajniej w świecie nie ma się wpływu. Czyta się szybko i przyjemnie. Treści są zrozumiałe dla każdego. Polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2020-04-30

Arleta

Przeczytałam tą książkę jednym tchem i jestem pewna, że będę do niej wracać. Zawiera oprócz dobrej, merytorycznej wiedzy wiele wskazówek oraz ćwiczeń praktycznych. To prawda, że odchudzanie zaczyna się od głowy. Cieszę się, że nie będę musiała być na diecie, a moje odżywianie zmieni się na zdrowsze. Mam nadzieję, że dzięki wskazówkom, nauczę się kochać siebie i akceptować swoje ciało. Zapamiętam z książki wiele cennycj rad, a najważniejszą z nich jest to, że nie zrezygnuję ze zdrowego odżywiania, nawet, gdy czasem powinie mi się noga. Dzięki książce wiem, że od czasu do czasu mogę również sięgnąć po ulubione, choć niezbyt zdrowe produkty bez wyrzutów sumienia. Dieta końcu stanie się przygoda, a treningi przestaną być przykrym obowiązkiem.

Ocena : 6 Ocena książki 2021-06-12

Klaudia

Polecam tę książkę każdemu, ponieważ zmienia totalnie myślenie i niczego nie narzuca a wręcz przeciwnie- tłumaczy. Po raz pierwszy gdy czytałam książkę Karoliny pomogła mi wyjść z mojego błędnego toku myślenia będąc sama dla siebie żywieniowym katem. Po przeczytaniu książki szczególnie części o ortoreksji- "pomyślałam o Boże to ja" . Miałam już sporo wyrobionych nawyków, jednak ta książka otworzyła mi oczy na to by nie funkcjonować w systemie 0 lub 1. Warto dać sobie tą przestrzeń na przyjemności. Po raz drugi czytałam tę książkę, gdy funkcjonowałam na ciągłym przemęczeniu, gdzie jedzenie a szczególnie słodycze pozwalały mi na funkcjonowanie, chociaż po nich byłam tylko zmęczona, bo dodawały energii na chwilę. Wtedy na ratunek był rozdział- "Myśl jak osoba szczupła". Kilka razy później również wracałam do tej książki, ponieważ nie da się od razu zastosować wszystkich zasad, natomiast trzeba próbować dla lepszego funkcjonowania, dla lepszej siebie. Wciąż do niej wracam, ponieważ jest jak dobry film, który ogląda się kilkanaście razy, ponieważ nigdy się nie nudzi, niczego nie narzuca a za każdym razem daje narzędzia do zmian i za każdym razem można wybrać inną zasadę i wcielać ją w życie. <3 Dziękuję Karolina za nią!

Ocena : 6 Ocena książki 2021-08-04

Moniczka

Ogromnie polecam tą książkę jak już zaczęłam odsłuchiwać, to ogrom rzeczy, temat tak bardzo tyczył się mojej osoby, że aż łzy mi pociekły...to nie jest do odsłuchania czy przeczytania na raz... warto wracać do niej, zrobić sobie notatki i wdrażać w swoje codzienne życie. Jeszcze raz ogromnie polecam

Ocena : 6 Ocena książki 2020-04-18

Agnieszka Rybczyńska

Obserwuje Cię w mediach od ponad 3 lat, poznałam osobiście na niejednym szkoleniu i czuje jakbyś była mi bardzo bliska? Właśnie skończyłam czytać Twoja książkę? Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to, że ta książka to TY?? Jest tak prawdziwa, szczera, napisana prosto z serca czuć to na każdej stronie. Ogrom wiedzy i porad, podczas jej czytania czułam jakbym się jakbym rozmawiała z ekspertką i przyjaciółką w jednym ? Dziękuje Ci za to co robisz dla mnie i dla innych kobiet ???

Ocena : 6 Ocena książki 2020-05-01

Izabela (iza_bella_diet)

Mimo że mam sporo zaległości na półce, mega się cieszę że wybrałam ją właśnie, tak czułam że to będzie coś. Przyznam że nie miałam cierpliwości na powolną pracę i rozkminianie, pochłonęłam ją w dwa dni, na dwa posiedzenia Po prostu bardzo się wciągnęłam. Zacznę od tego, że jestem mgr dietetyki :) Książka jest świetna, ja uważam że pomijając jej główną grupę docelową, czyli każdego kto chce pracować nad wagą, naprawdę powinien ją przeczytać każdy dietetyk. Nawet jak na studiach była jakaś psychologia i nawet fajnie prowadzona, to tak bardzo brakuje konkretów, konkretnych narzędzi, jak pacjenta wesprzeć, a przecież taka właśnie powinna być rola dietetyka. Więc na pewno dużo to pomoże każdemu dietetykowi w codziennej pracy No i do sięgnięcia najpierw po tę książkę popchnęło mnie to, że wiem, jak daleka u mnie od ideału jest własna relacja z jedzeniem. Chociaż i tak już dużo się w tej kwestii zmieniło na lepsze. Myślę że ta książka pomogła mi dużo zrozumieć, skąd się to w ogóle wzięło (rodzice - zakazy, nakazy w kontekście jedzenia, brak dyskusji...), a to jest bardzo cenna wiedza. Teraz wrócę sobie do książki na spokojnie, i pomyślę które ćwiczenia najlepiej wprowadzić najpierw. Świetna książka, której nie czyta się i nie odkłada na półkę, tylko taka do której się regularnie wraca i czerpie ?Polecam, to naprawdę jedyna książka o odchudzaniu, jaką należy przeczytać!

Ocena : 6 Ocena książki 2020-04-26

Dagmara

Książka świetnie napisana zarówno dla osób, które próbują schudnąć, ale tez dla praktykujących dietetyków. Pani Karolina w swojej książce dzieli się swoja wiedzą i doświadczeniem. Praktyczne wskazówki dla psychodietetyków. W naszej branży jest jeszcze mało tak praktycznych książek ! :) Czyta się lekko, przyjemnie. Polecam i czekam na kolejna książkę :)

Ocena : 6 Ocena książki 2021-01-18

Joanna

Książka, którą się czyta jedynym tchem, a następnie trzeba wrócić do "swoich" treści i je przepracować. Karolina spisała się na medal. Duży nacisk na praktykę, cenne rady, odpowiedzi na nurtujące pytania. Świetna książka, polecam! Stosuje na razie 1 z raz i widzę efekty. ???

Ocena : 6 Ocena książki 2021-02-03

Joanna

Książka jakiej nigdy jeszcze nie miałam w dłoni, pisana prostym, przystępnym językiem. Niesamowite, że człowiek sam nie potrafi czasem wpaść, na te oczywiste prawdy, o których pisze Pani Karolina. Dziękuję za tę książkę, pochłonęłam ją w jeden wieczór, bo żal było ją odłożyć. Nie mniej jednak na pewno będę wracać do wybranych rozdziałów i ćwiczeń. Trzymam ksiuki za siebie i dziękuję raz jeszcze, za tą oczywistą oczywistość spisaną w tak przystępny a do tego estetyczny i przejrzysty sposób w tej mądrej książce :)

Ocena : 3 Ocena książki 2021-03-22

Martex

Książka nie porwała mnie, nie była odkrywcza

Ocena : 2 Ocena książki 2022-05-17

bez podpisu

Największy błąd to czytanie audiobooka przez autora.

Zamknij