Opinie o książce "Wino dla bystrzaków"

6
(25%)
5
(50%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(25%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 4)
Średnia ocen: 4.5

Wino dla bystrzaków:

Ocena : 6 Ocena książki 2019-12-16

bez podpisu

Rewelacyjna książka wyrastająca o wiele ponad średnią serii 'dla bystrzaków'. Wielki żal, że od dawna nie dostępna w wydaniu papierowym - może chociaż druk na żądanie?

Ocena : 5 Ocena książki 2015-01-14

Paweł

Pierwsza część książki, w bardzo przystępny sposób, pomaga zupełnemu laikowi wejść w świat wina. Przedstawiona w drugiej części dość szczegółowa lista regionów i winnic momentami nieco przytłacza ilością oraz formą.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-07-30

Andrzej

Mimo, że nie przepadam za serią "for dummies" - ta książka jest absolutnie warta przeczytania, sporo wartościowych informacji i ciekawych rzeczy można się o winie dowiedzieć.

Ocena : 1 Ocena książki 2015-06-18

Maciek Modzelewski, ekspedient

Najgorsza pozycja na polskim rynku jaką mógłbym polecić dla osób interesujących się winem. Kilkanaście bardzo poważnych błędów, przeinaczanie faktów i tendencyjność autorów. Książka napisana przez amerykanów, ewidentnie gloryfikująca ich udział w przemyśle winiarskim. Nie wiem czy to wina wiedzy autorów, czy tłumacz źle tłumaczył, ale nie polecam się opierać na zapożyczonej z tej książki wiedzy bo możemy wyjść na idiotów :) Np - według autorów, filoksera pochodzi z Europy i została zawleczona do USA przez europejczyków - bzdura niesamowita, sądzę że wina złego tłumaczenia bo nikt kto troszkę się zna na winie nie może być tak głupi.

Zamknij