Opinie o książce "Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie"

6
(33%)
5
(67%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 9)
Średnia ocen: 5.5

Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie:

Ocena : 5 Ocena książki 2013-04-14

Mateusz

Sięgnąłem po ten tytuł z pewnymi uwagami, których nie chciałem znowu doświadczyć w kolejnej książce na ten temat, czyli większość pozycji poświęconej ćwiczeniu tzw. piramidy, polegającej na odczytywaniu wyrazów/cyfr z góry do dołu. Na szczęście napotkałem na o wiele więcej tematów godnego przeczytania i zanalizowania. Szczególnie moją uwagę przykuł program który należało ściągnąć z serwera, w którym to jest 5 ćwiczeń, a pierwsze dwa pochłaniają uwagę, z tego względu że rozwijają takie umiejętności, które nie tylko przydadzą się do szybkiego czytania. Pierwszy to wpisywanie liczb z żądanego zakresu po wcześniejszym wyświetleniu w danym przedziale czasowym w kwadraty podzielone na jeden duży kwadrat. Drugi to wpisywanie liczb ....-cyfrowych.Warto również odnotować ze autor porusza temat diety, także ważnej przy tej umiejętności. Plusy odnotowałem, ale co z minusami :)(niestety są). Jednym z nich jest mała ilość tekstów sprawdzających prędkość i zrozumienie tekstu,a drugi to kilka błędów w porównaniu z załączonymi odpowiedziami na końcu książki. Najważniejsze zostawiłem na koniec, a wiec książkę czyta się miło i przyjaźnie oraz nie jest naszpikowana długimi i nudnymi ćwiczeniami. Także do zakupu i analizy książki. Pamiętajcie o wytrwałości i cierpliwości, tak niezbędnej do korzystania z tej zdolności.

Ocena : 5 Ocena książki 2010-01-04

bez podpisu

Nareszcie coś lekko napisane o ważnej umiejętności. Żadne tam czary-mary, tylko szczera prawda o tym jak cierpliwością i pracą można w przyjemny sposób poprawić swoje możliwości(różne). Do tego fajne jest to, że można kupić ją na prezent każdemu, więcej nawet kilku osobom w rodzinie, bo książka staje się osobista i nie pożycza się jej nikomu. G.

Ocena : 5 Ocena książki 2010-01-04

bez podpisu

Książka bardzo dobra! Zawiera dużo ćwiczeń i jest napisana prostym językiem. Dobrze sie ją czyta i widać, że autor jest specjalistą w tej dziedzinie! Tylko 5 (nie 6), bo trochę za mało tekstów sprawdzających prędkość czytania.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-05-27

duszek00

Jedna z lepszych książek do nauki szybkiego czytania, z którymi miałem styczność. Jednak należy pamiętać, że systematyczność to obowiązek, bez tego nic nie osiągniemy.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-11-11

bez podpisu

Bardzo dużo przykładów do ćwiczenia. Pozwala mega przyspieszyć czytanie.

Rzuć na to okiem. Rewelacyjne sposoby na szybkie czytanie. Wydanie 2:

Ocena : 6 Ocena książki 2015-12-22

Michał S.

Książka w wyczerpujący sposób przedstawia metodologię i trening szybkiego czytania. Dla tych, którzy chcą wyćwiczyć tę umiejętność - pozycja obowiązkowa

Ocena : 6 Ocena książki 2017-05-09

Ola

Byłam na kursie szybkiego czytania, a ta książka ugruntowała moją wiedzę i pozwoliła na jeszcze szybsze i bardziej zrozumiałe czytania. Polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2018-12-21

bez podpisu

Książkę jak najbardziej polecam, jednak ebook nie nadaje się do zastosowania ćwiczeń na czytniku, będę musiał zakupić wersję papierową.

Zamknij