Opinie o książce "Success and Change (miękka oprawa)"

6
(44%)
5
(17%)
4
(11%)
3
(8%)
2
(19%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 36)
Średnia ocen: 4.5

Success and Change:

Ocena : 6 Ocena książki 2017-03-22

bez podpisu

Świetna, motywująca ksiażka.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-05-10

Mateusz

Świetna książka

Ocena : 6 Ocena książki 2015-01-06

Marta, student

Śledzę poczynania autora, jego wpisy i występy. Ta książka pokazuję jeszcze dobitniej potencjał, chyba jednego z najlepszych trenerów w Polsce.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-10-16

Mikołaj Zajączkowski, lekarz

Szerze: mistrzostwo

Ocena : 6 Ocena książki 2015-04-10

Maciej Straszak, serwisant

Super... Daje do myślenia...

Ocena : 6 Ocena książki 2015-02-24

bez podpisu

Strasznie polecam, to już druga książka Mateusza, którą przeczytałem i do obydwóch często wracam i jeszcze będę nie raz :]

Ocena : 6 Ocena książki 2016-05-18

Maciej Salwa, Student

Serdecznie polecam, książka do której na pewno będę wielokrotnie wracał.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-01-06

David, student

O Mateuszu Grzesiaku usłyszałem niedawno, ale gdy się już zagłębiłem w temat, to zrobił na mnie duże wrażenie. Tak więc sięgając po tą książkę byłem ciekawy, co mnie będzie czekało. I nie zostałem zawiedziony. Jest to książka o samodoskonaleniu w myśl chwytliwego sloganu "Create Yourself" - czyli ciągłego tworzenia siebie, takiego, jakim chce się być. Jak na jej długość znaleźć można tu dużą ilość aspektów rozwoju; jak role odgrywane przez nas, modelowanie osób już będących wg nas "wielkimi", dobranie właściwego środowiska do rozwoju i nawet nieco na temat zarządzania czasem. Zaletą książki jest niewątpliwie język: bardzo zrozumiały, obrazowy, a przede wszystkim - logiczny. Autor daje wiele cennych wskazówek i tłumaczy sens niektórych psychologicznych zjawisk, które na pierwszy rzut oka wydają się nieintuicyjne. Oczywiście jest to pierwsza książka Mateusza Grzesiaka, jaką przeczytałem, więc nie wiem, jak ją porównać do poprzedniczek, ale to, co tutaj otrzymałem naprawdę zrobiło na mnie wrażenie i NA PEWNO wykorzystam zawarte tu techniki i informacje.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-05-17

bez podpisu

Moim zdaniem jedna z najlepszych książek tego autora.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-12-01

bez podpisu

masterpiece

Ocena : 6 Ocena książki 2015-07-11

bez podpisu

Książka godna polecenia każdemu. Zachęcam do przeczytania.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-11-04

bez podpisu

Konkretne przykłady i porady z dużą dawką motywacji. Polecam.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-12-28

bez podpisu, inżynier

Klucze do sukcesu, które trzeba zastosować.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-01-06

Marcin W., lekarz

Brawo, najlepsza z przeczytanych książek w 2014 roku. Inspiruje, serdecznie dziękuję.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-01-06

Marcin W., lekarz

Brawo, najlepsza z przeczytanych książek w 2014 roku. Inspiruje, serdecznie dziękuję.

Ocena : 6 Ocena książki 2019-12-08

bez podpisu

Bardzo ciekawa i inspirująca.

Ocena : 5 Ocena książki 2017-12-24

Robert Jarczyński, Inwestor

Książki Mateusza Grzesiaka w mojej opinii zawsze się dobrze czyta. Cały szereg myśli, przekonań, rozwiązań, z którymi się zetkniesz zdecydowanie jest wart Twojego czasu. Najlepszą częścią dla mnie okazały się ćwiczenia na końcu. Praktyczna część tego, co zostało napisane wcześniej.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-05-14

Kuba

Jedna z lepszych, jeśli nie najlepsza, polska książka traktująca temat własnego rozwoju. Mateusz Grzesiak nigdy nie schodzi poniżej bardzo dobrego poziomu.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-01-25

Marek Bachorski-Rudnicki, Manager

Gdyby tak umiejętnie kierować swoim życiem i zawsze osiągać to, o czym się marzy, do czego dąży i za czym podąża. Umieć w pełni wykorzystać własny potencjał, zwiększyć efektywność i na koniec mieć więcej wolnego czasu. Czemu by nie? Mateusz Grzesiak to psycholog, trener i nauczyciel. Swoją wiedzę przekazuje w ośmiu językach do milionów ludzi na całym świecie. Jest autorem książek o rozwoju emocjonalnym, duchowym i osobistym. To dzięki niemu dowiesz się z tej książki, że tylko 2% Ciebie decyduje o skutecznej komunikacji, konstruktywnym myśleniu i kontroli nad własnym życiem. Te 2% to Twój mózg, który podejmuje decyzje o Tobie. Dzięki poradnikowi dowiesz się, jak w pełni wykorzystać jego potencjał. Twarda okładka, piękne wydanie. Na okładce uśmiechnięty autor, dwa proste słowa i klucz, który trzyma w ręce. Tonacja, jak Ford T, we wszystkich kolorach o ile mówimy o czarnym i jego wariacjach. Gdy otwierasz podręcznik w oczy rzuca się dedykacja. Dla wszystkich buntowników, w imię samorealizacji i wiary w to, że świat jest czymś większym niż to, co w nim zastali, są gotowi zaryzykować wszystko i sprzeciwić się zasadom. Bo to Wy zmieniacie świat. Genialne, nieprawdaż? Po takich słowach nie trzeba było namawiać mnie na przeczytanie książki. Od razu należy zaznaczyć, że nie jest to łatwa pozycja i nie dla każdego. Każda karta ocieka wieloma błyskotliwymi spostrzeżeniami. Z każdej karty płynie przesłanie, każda jest celnym strzałem w sedno naszego istnienia. Pozycję czyta się jednak nie jak akademicki podręcznik a jak genialny w prostocie poradnik do osiągania zamierzonych efektów. Doskonałe są kompozycje autora o tym, czym jest sukces, dlaczego go nie osiągamy, z czego składa się człowiek i skąd w nim tyle dualizmu. Autor obnaża nasze ego, ściąga kolejne maski, opowiada o społecznych rolach i postawach, które należy znać, aby wiedzieć gdzie i kiedy zmienić swoje życie. Świetny jest podrozdział mówiący o motywacji, flow, wyznaczaniu celów, stwarzaniu nowego siebie i o tym, w jaki sposób mierzyć postęp swojego rozwoju. Aby nie zostawiać czytelnika tylko z teorią autor w drugiej części książki skupił się na praktycznych ćwiczeniach. Tu w sposób przystępny daje możliwość zmierzenia się z samym sobą, gdzie czytelnik ma szansę na efektywny rozwój swoich dwu procentowych zasobów. Przyznaję, że tego typu literatura to prawdziwa perełka i genialny poradnik, który należy traktować, jak zestawienie trzech kluczowych czynników naszego życia, które brzmią: misja, wizja, cel, a w dążeniu mają dać nam życie oparte o sukces zawodowy, prywatny i stworzyć wizję tego, co zostanie po nas dla innych. „Konstruktywne myślenie, skuteczna komunikacja, upragniona kontrola nad własnymi emocjami, zrealizowane cele, silna osobowość…By móc to wszystko osiągnąć potrzebujesz wpływać na jedną rzecz…to Twój umysł”. Nadszedł już czas, abyś w pełni wykorzystał jego możliwości. Zatem sięgnij po książkę i wypełnij swoje życie treścią.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-01-06

Agnieszka

Gdybym tylko mogła wziąć udział w szkoleniach Mateusza. Polecam, również profile autora, bardzo, bardzo wciągając lektura.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-11-29

Marcin

Ciekawa książka z mnóstwem odpowiedzi. Zdecydowanie polecam

Ocena : 5 Ocena książki 2015-03-03

bez podpisu

Absolutnie lubię takie pozycje!

Ocena : 4 Ocena książki 2016-10-12

bez podpisu

Książka jest dobra, zawiera parę ciekawych konceptów

Ocena : 4 Ocena książki 2015-10-21

Krzysztof Baczyński, Informatyk

Książka dobra przekauje słuszne uwagi i praktyczne wytyczne, ale jest pisana za bardzo nowomową co powoduje że czasami niektóre rozdziały źle się czyta.

Ocena : 4 Ocena książki 2019-08-12

bez podpisu

Bardzo lubię autora a książkę oceniam z żalem tylko na cztery.

Ocena : 3 Ocena książki 2015-11-03

bez podpisu

Strasznie nudna i przewidywalna

Ocena : 3 Ocena książki 2015-08-28

bez podpisu, programista

Prawie od samego początku śledzę Mateusza w sieci, oglądam filmy i biorę sobie jego rady do serca, ale książkę czyta się bardzo ciężko, wybaczcie, ale nie dałem rady skończyć jej czytać.

Ocena : 3 Ocena książki 2014-12-02

bez podpisu

Nic odkrywczego. Mam wrażenie, że autor się powtarza. Jest ok, ale bez entuzjazmu, nie porywa. Chyba poprzednią książkę Mateusza lepiej mi się czytało. Jestem trochę rozczarowana.

Ocena : 2 Ocena książki 2015-06-10

Filip Kaczor, student

Raczej szału nie ma, banał, banał, jeszcze raz banał. Niekiedy to nawet żenujące przekłamania i statystyki, których nie da się wygooglować:/

Ocena : 2 Ocena książki 2016-02-23

bez podpisu

Przeczytajcie prawdziwą literaturę motywacyjną, Napoleona Hilla, Brian'a Tracy. Język książki niepotrzebnie trudny, rady to zlepek klasycznych motywacyjnych książek autorów powyżej w fachowym opakowaniu. Sztucznie napompowany entuzjazm autora. Dajcie sobie z tym spokój.

Ocena : 2 Ocena książki 2015-04-02

Jarosław Skrzekut, przedsiębiorca

Po książkę sięgnąłem zauroczony dowcipną i pełną energii prezentacją pana Mateusza na poznańskim spotkaniu z Anthonym Robbinsem. Teraz mam wrażenie, że książkę pisała zupełnie inna osoba. Niestety, moim zdaniem jest to zbiór osobistych, amatorskich dywagacji filozoficznych nie wnoszących nic cennego w dziedzinie rozwoju osobistego. Szkoda, bo wyraźnie autor ma potencjał.

Ocena : 2 Ocena książki 2015-01-02

Zionek, nauczyciel

Książka jest po prostu źle napisana... Banalna.. Wydana chyba tylko dla promocji samego siebie.. trenera o największym ego w Polsce.. Zawiodłem się.. Ten człowiek uczył copywritingu, a czyta się go źle...nie płynnie...trudno.. to chyba niespójność? Nie polecam. To przykre, bo serio spodziewałem się fajerwerków.

Ocena : 2 Ocena książki 2015-08-18

Tomek

Książka bardzo słaba. W zasadzie jedyny wartościowy element to lista 50. dobrych nawyków na końcu. Część teoretyczna jest chaotyczna, nieskładna dodatkowo napisana wyjątkowo nieprzystępnym językiem. Autor powinien ograniczyć się do pisania krótkich notek na facebookowym profilu wychodzi mu to znacznie lepiej

Ocena : 2 Ocena książki 2017-03-27

bez podpisu

Akurat ostatnio miałem "przyjemność" sięgnąć po ten tytuł. Strasznie wymęczona książka. Wspomniałem o tym na swoim blogu. Gdyby ktoś miał chęć to zapraszam.

Ocena : 2 Ocena książki 2017-03-27

bez podpisu

Akurat ostatnio miałem "przyjemność" sięgnąć po ten tytuł. Strasznie wymęczona książka.

Zamknij