Opinie o książce "Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II"

6
(42%)
5
(25%)
4
(23%)
3
(8%)
2
(2%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 60)
Średnia ocen: .

Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach. Wydanie II:

Ocena : 6 Ocena książki 2017-01-28

Rafał, rafbar99@wp.pl

Super literatura, polecam każdemu kto ma problem z motywacją do nauki czegokolwiek, lub ogólnie brak motywacji. Fajne zawarte są w niej ćwiczenia dzięki czemu nie jest to zwykłe kartkowanie książki tylko czynne branie udziału w jej realizacji po przez wykonywanie ćwiczeń. Jeżeli nie chce ci się wykonwyać ćwiczeń to nawet nie marnuj piniedzy na tą książkę ponieważ i tak z niej nie skorzystasz.

Ocena : 6 Ocena książki 2017-01-28

Rafał, Uczeń

Super książka. Konkretne i praktyczne ćwiczenia dzięki którym lepiej się zmotywujemy do nauki i wybierzemy dla siebie odpowiedni styl nauczania. Książkę można polecić nie tylko osobom które chcą się nauczyć języka angielskiego ale każdemu, bo porady w niej zawarte można odnieść do każdej dziedziny życia. Naprawdę polecam bardzo gorąco ją każdemu kto ma problem z nauką czego kolwiek. Nie znam innej tak dobrej książki gdzie by były zawarte tak wartościowe wskazówki.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-05-29

bez podpisu

Rewelacja!!! Książka uczy o przygotowaniu i podejściu do nauki języka bardziej niż o samych technikach uczenia się. Takiego czegoś właśnie brakowało na rynku! Polecam Gorąco!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-10-15

bez podpisu

Jako lektorka j. angielskiego z ok. 20-letnim stażem pracy, głownie ze studentami polskich uniwersytetów, jestem absolutnie zachwycona książką pani Ewy Zaremby. Polecam ją uczniom prywatnym i studentom, mam własnych kilka egzemplarzy na zachętę - do pożyczania, ale zwykle pokazuję też własny - jak żadna inna książka w mojej bogatej bibliotece - pozaznaczany na fluorescencyjnie-żółto egzemplarz, wyjaśniając, że tak jak zwykle po książkach nie bazgrzę, tak tutaj podkreślanie najistotniejszych treści uznałam za konieczne:) Nie żeby to były dla mnie treści nowe - jest to podejście do uczenia się - w radości i skupieniu, przy silnej motywacji/świadomości celu, absolutnie bez nudy czy tym bardziej strachu czy niewiary we własne możliwości, ze wsparciem a nie batem i pogardą nauczyciela - bardzo bliskie mi od lat (co najmniej od czasów raczej traumatycznych studiów na filologii angielskiej). Gdy polecam tę książkę, zwykle mówię, że choć Autorki nie znam osobiście, jestem pani Ewie Zarembie ogromnie wdzięczna za tę książkę, bo nie muszę już opowiadać i tłumaczyć, jak się można skutecznie a bardzo bardzo przyjemnie uczyć, gdy wszystko i więcej spisała lekko i zachęcająco pani Ewa Zaremba :) Detali książki nie omawiam, po prostu proszę zakupić i przeczytać, spora szansa, że będą to jedne z lepiej wydanych pieniędzy w życiu :) Z książką tą łączy się na dodatek pewna piękna historia związana z, nieżyjącą już, moją mamą, też zresztą pedagogiem - językowcem, b. cenioną i lubianą nauczycielką j. francuskiego - ale że historia b. osobista, i trochę nie z tego świata (nieco jak tajemnicza włoska historia w początkach książki), nie będę jej przytaczać, wystarczy że zamknę w zdaniu: nic nie dzieje się przypadkiem. No cóż, przy zachwytach i peanach nad książką, jak najbardziej szczerych, ciutkę krytyki - no niestety - za okładki. I tak jak okładka pierwszego wydania, może nieco dziwaczna i niezbyt przejrzysta, była ze swym misiem dość charakterystyczna i dla mnie z pewnością dość sympatyczna, tak nowe wydanie - świetnie, że jest! - okładką z tymi upiornymi kablami sterczącymi z malowanego we flagi mózgu mnie po prostu odstrasza. Widząc ją, chyba bym się bała w nocy ;) Ni to Matrix, ni Erynie. Zobaczywszy nowe wydanie, gdzie się dało w kilku miastach wykupiłam wersję starą, na prezenty. Jeśli przyjdzie mi mieć w ręku nową, czym prędzej zawinę w nietransparentną okładkę :) - Z czego wniosek, że zawsze jest rozwiązanie, jeśli chcemy je znaleźć:) A książkę gorąco gorąco polecam!! Nauka języków i z niej korzystanie to ogromna przyjemność :) szkoda, by ją se odbierać! :)

Ocena : 6 Ocena książki 2014-04-08

AW, Audytor

Forma przekazywania wiedzy (dialog między koleżankami) była dla mnie ciężka do przebrnięcia. Przyznać jednak muszę, że w książce można znaleźć dużo ciekawych wskazówek.

Ocena : 6 Ocena książki 2018-09-03

bez podpisu

Fantastyczna ksiąka, polecam.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-08-25

Szymon Kapturkiewicz, Programista

Bardzo wciągająca pozycja! Poprzez opowiadanie historii zdobywamy wiedzę na temat tego jak się uczyć.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-06-02

bez podpisu

Bardzo pozytywna i bardzo motywująca książka. Utrzymuje wysoki poziom aż do końca - co nie zdarza się często. Gorąco polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2014-05-14

bez podpisu

Bardzo dobra lektura, pokazująca nie tylko jak skutecznie uczyć się języków obcych, ale jak robić to w zupełnie inny sposób niż to co znamy z zajęć szkolnych. Polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2014-04-11

bez podpisu

Bardzo dobra książka. Polecam. Może nie do końca mnie przekonuje jej stylizacja w formie konwersacji dwóch osób, ale sama książka bardzo treściwa i wartościowa.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-05-20

bez podpisu, konsultant

Bardzo dobra książka która warto przeczytać. Napisana w bardzo przystępny sposób. Polecam nie tylko tym którzy chcą się uczyć jezyków obcych. Książka może być początkiem nabywania nowych umiejętności.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-03-23

Artur

Pozycja bardzo dobra. Tematyka jest przedstawiona dogłębnie i wyczerpująco. Cała masa cennych rad przeplatana sugestywnymi przykładami, robi z tej książki niezwykle wartościowy podręcznik.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-08-25

Arek

Mam nadzieję, iż angielski będzie lżejszy?

Ocena : 5 Ocena książki 2014-01-06

bez podpisu

Książka skupia się głównie na organizacji i motywacji w uczeniu się języków. Bardzo pomoże osobom mającym z tym kłopot.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-07-17

Aleksander

Książka ciekawa, pomocna nie tylko w nauce języków. Razi niestety reklama pewnego portalu internetowego, oraz przytaczanie Lance'a Armstronga jako wzoru do naśladowania.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-02-27

bez podpisu

Dobra książka, żeby uświadomić sobie, jak bardzo nasz mózg oszukuje, żeby nie zdobyć się na wysiłek i jak ominąć te przeszkody. Daje praktyczne wskazówki, ale również wytyczne, dzięki którym można szukać własnych rozwiązań. Ponadto często autorka zaznacza, że temat jest o wiele szerszy i wskazuje, gdzie szukać głębszego wyjaśnienia. Dobra pozycja nie tylko do nauki języka, ale generalnie uczenia się i patrzenia optymistycznie na życie. Bo radośni uczymy się lepiej.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-03-31

Patryk Pytko

Bardzo przyjemna książka i napisana w sposób przystępny. Szczerzę moja pierwsza przeczytana od 10 a może więcej lat. Wiele wątków zawartych w niej może znaleźć odzwierciedlenie w naszym życiu codziennym nie tylko w momencie, w którym chcemy nauczyć się języka obcego. Mi bardzo pomogła uwierzyć w swoje możliwości i lepiej się zorganizować.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-04-20

bez podpisu

Bardzo dobrze się czyta, ciekawe porady, jak dla mnie skuteczne i pomogły mi zmienić podejście do uczenia się (nie tylko języków obcych).

Ocena : 4 Ocena książki 2013-09-23

bez podpisu

Większość to co w innych pozycjach o rozwoju osobistym. Dopasowane do nauki języków. Dobra pozycja dla nie czytających książek o rozwoju osobistym (samodyscyplina, zarządzanie czasem, itp.).

Ocena : 4 Ocena książki 2015-02-04

Piotr Ćwiertniewski

Szału nie ma. Książkę przeczytałem jakiś czas temu ale z recenzją poczekałem do zakończenia lektury konkurencyjnej pozycji - "Władca języków" - która ostatecznie okazała się dla mnie dużo ciekawsza. "Superskuteczne..." są w praktyce zbiorem porad motywacyjnych w formie opowiastki. Nie znajdziecie tam wskazówek związanych z jako takim procesem uczenia się języków ale za to sporo o budowaniu motywacji i przełamywaniem oporów do nauki. Tak więc jeśli nie możesz się zmotywować do nauki to ta książka Ci pewnie pomoże. Jeśli tak jak ja nie masz problemów z motywacją, ale szukasz nowych sztuczek/patentów na szybszą naukę to znajdziesz je raczej we wspomnianym "Władcy Języków" (którego moim zdaniem również łatwiej się czyta).

Ocena : 4 Ocena książki 2015-06-26

Wojciech

Przydatne.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-07-27

bez podpisu

Polecam, ciekawie napisana, czyta sie ja bardzo przyjemnie

Ocena : 4 Ocena książki 2013-10-11

bez podpisu

Na razie jestem w połowie książki. Z czystym sumieniem mogę polecić. No nie jest stricte książka związana z nauką angielskiego ale raczej bym to porównał do książki związanej z metodyka procesu nauki, trochę NLP, trochę motywacji. Wszystko co jest potrzebne nauczenia się uczenia ;)

Ocena : 4 Ocena książki 2014-12-29

bez podpisu

Można przeczytać, ale życia nie odmienia ;)

Ocena : 4 Ocena książki 2014-12-11

bez podpisu

Mam mieszane uczucia. Książka koncentruje się na szeroko pojętym "otoczeniu" do nauki języka czyli motywacji, zaangażowaniu itp. Jest to nietypowe podejście i w sumie warto się na tym zastanowić. Sama forma książki, czyli rozmowa pomiędzy dwoma osobami, średnio mi się podoba.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-05-07

Tomek

Książka uświadamia wiele rzeczy. Warto zakupić!

Ocena : 4 Ocena książki 2016-09-08

bez podpisu

Dość szybko się poddałem, gdy widziałem tę książkę bardziej jako motywującą do nauki, niż zawierającą ciekawe sposoby nauki. Dla mnie nic nowego nie wniosła, ale może być pomocna dla osób, którzy z motywacją mają problemy.

Ocena : 4 Ocena książki 2016-01-25

m., inf.

Dobry motywator

Ocena : 3 Ocena książki 2014-01-05

Michał, nauczyciel

Z nauczaniem języka angielskiego mam styczność na co dzień i niestety wybrana pozycja mnie zawiodła. Zbyt dużo psychologicznych sztuczek, za mało konkretów odnoszących się do nauki języka. Metody opisane w książce są zbyt ogólne i niekoniecznie dotyczą "opanowania języków obcych". Można pominąć.

Ocena : 3 Ocena książki 2015-02-12

bez podpisu

Spodziewałam się więcej.

Ocena : 3 Ocena książki 2016-11-03

bez podpisu

Mnie jakoś ta książka nie porwała. Strasznie przegadana w formie częstych dialogów. Ciężko było mi przerzucać kolejne strony. Nie jest to książka stworzona dla mnie. Lecz dla wielu (jak widać po większości opinii) będzie to miła i pożyteczne lektura.

Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach:

Ocena : 6 Ocena książki 2011-03-02

bez podpisu, konsultant finansowy

Warto było przeczytać.Przystępnie podana treść, z której można skorzystać także w innych dziedzinach życia.Pomaga ,,zebrać się" wyjaśnia dlaczego się ociągamy. Teraz wystarczy już tylko zastosować w praktyce...

Ocena : 6 Ocena książki 2011-02-21

Sławek Łukjanow

Świetnie się ją czyta i mimowolnie wiele się z tego wynosi. Polecam szczególnie tym, którzy nie do końca wiedzą, jak zabrać się za naukę, dlaczego tyle rzeczy nas od tej nauki odciąga i dlaczego efekty nie są trwałe. Swoją drogą, przemyślenia zawarte w książce są na tyle ogólne, że można je wykorzystać w każdej dziedzinie, w której chcemy pogłębiać wiedzę i doświadczenie.

Ocena : 6 Ocena książki 2012-03-02

bez podpisu, Informatyk

Świetna pozycja, choć dla mnie dość trudna.

Ocena : 6 Ocena książki 2012-01-12

Ewelina Jefimow

Swietna ksiazka. Uswiadamia jak wazne jest odpowiednie przygotowanie do nauki i praktycznie przedstawia plan jej realizacji.Dla leniwych i slabo zmotywowanych osob bedzie to skuteczny bodziec,jestem tego pewna. Mysle rownierz,ze wiedze w niej zawarta mozna wykorzystac w innych aspektach naszego zycia. Ksiazka na tyle mocno do mnie przemowila,ze zapisalam sie na kurs jezyka na stronie internetowej autorki. Lekcje sa bardzo przystepne i ciekawie zorganizowane. Ksiazka jest teoria,a kurs praktyka.Mila odmiana po poprzednich probach nauki,kiedy to obiecywano szybki i skuteczny kurs... Ksiazka Pani Ewy Zaremby jest chyba moja pierwsza w zyciu, ktora sprawdza sie w praktyce. Bardzo godna polecenia.

Ocena : 6 Ocena książki 2012-03-19

Bartosz Dziedzic, Informatyk

Rewelacyjna książka, której porady można wykorzystać nie tylko do nauki języków. Wiele przykładów odnosi się również do wykorzystania zawartej wiedzy jako motywator np. do działań sportowych. Postanawiamy, że będziemy biegać i na pierwszy trening wybieramy kilometrowy dystans. Po kilku takich próbach odpuszczamy, bo nie dajemy rady, a wystarczyło wybrać prostszy pierwszy krok "załóż trampki". Włóż buty i pochodź nich po mieszkaniu, wyjście z domu i dobiegnięcie do furtki to już kilka dużych kroków dalej. Podobnie z nauką języka, nie możemy powiedzieć sobie "chcę się nauczyć nowego języka". Pytanie jest zbyt ogólne, przez co przez nas całkowicie ignorowane. Należy wybierać prostsze kryteria "chcę zrozumieć ten dialog", kryteria, które możemy wykonać i od razu zmierzyć nas postęp. Wykonanie kroku, który możemy zmierzyć i ocenić wpływa na nas bardziej motywująco niż ostateczny, odległy poziom, jakim jest nauczenie się języka. Książka jest bardzo przyjaźnie napisana, w większości w formie opowiadań dwóch koleżanek spotkanych po latach, gdzie jedna z szarej myszki stałą się kobietą sukcesu i zdradza drugiej techniki motywacji. Podstawa jest zawsze ta sama "myśl pozytywnie", jednak pod tym krótkim stwierdzeniem kryje się bardzo dużo, o czym możemy przekonać się czytając tę pozycję.

Ocena : 6 Ocena książki 2012-04-16

bez podpisu

"Proces nauki jest jak góra lodowa. To, co jest na jej szczycie i jest najbardziej widoczne i dostępne, to metody, strategie i techniki uczenia. A to, co pod wodą, czego nie widać, to procesy psychiczne i emocjonalne towarzyszące nauce. To one mają decydujący wpływ na proces nauki. Dlatego ucząc się tego, jak się uczyć, zaczynasz zmieniać się całkowicie jako cały człowiek". Ostatnio coraz więcej słyszy się o life coachach i zwiększeniu zapotrzebowania na ten zawód. Modne staje się posiadanie własnego, prywatnego coacha, który staje się lekiem na całe zło i dyktuje zagubionym jak żyć. Autorka książki jest certyfikowaną Life Coach oraz kieruje firmą zajmującą się szkoleniami z zakresu samodoskonalenia, motywacji i efektywnego uczenia się. Poradnik ten prowadzony jest w formie dialogu, pomiędzy dwoma kobietami. Silną, odnoszącą sukcesy i wiecznie uśmiechniętą Julitą (coach) oraz chaotyczną, zniechęconą i niezadowoloną ze swych osiągnięć - Anią. Oczywiście cała historia dotyczącą życia Julity i Ani są fikcją, lecz nie to jest tutaj najważniejsze. Julita, jako osoba bardziej doświadczona i posiadająca ogromną wiedzę w dziedzinie psychologii wprowadza swą koleżankę i przy okazji czytelnika, w tajniki skutecznej nauki. Od razu muszę uprzedzić przed jednym. Nie znajdziecie w książce magicznych porad jak uczyć się języka. Autorka nie podaje technik uczenia się przez sen i innych dziwnych metod. Pokusiłabym się o stwierdzenie, że książka uczy motywacji i wytrwałości w dążeniu do celu, nie strategii opanowania języków obcych. Na początku czytelnik za pomocą testów i ćwiczeń określa swój typ intelektualny: językowy, wzrokowy, matematyczno-logiczny, kinestetyczny, muzyczny, intrapersonalny, społeczny, środowiskowy, duchowy czy praktyczny. To właśnie od tego zależy nasz dalszy rozwój i praca z książką. Kolejnym krokiem jest ustalenia priorytetów, mierzalnych celów i zamierzeń. Poprzez kolejne strony i ćwiczenia poznajemy metody wizualizacji marzeń, sposoby zarządzania sobą w czasie, japońską metodą kaizen i wiele innych trików, które pomogą nam w wydajnym funkcjonowaniu. Autorka podaje ciekawe przykłady osób, które dzięki uporowi i sile marzeń, osiągnęli swój cel. Zaskoczył mnie bardzo trafny i przecież tak prosty przykład człowieka, który zapragnął biegać. Postanowił sobie, że przez pierwszy tydzień jego celem będzie założenie adidasów. Potem dobiegnięcie do jednego zakrętu za domem, następnie do pierwszej przecznicy. Co było dalej? Z pewnością się domyślacie. Podczas lektury dzieliłam się mężem swoimi spostrzeżeniami. Dla niego kluczowe i bardzo motywujące okazały się zdania: - Pomyśl czy zrobił być to, (nauczył się języka, wykonał projekt, napisał pracę) gdyby ktoś ofiarował Ci milion dolarów? Tak? W takim razie jesteś w stanie to zrobić, a jedyną rzeczą jaka powstrzymuje Cie przed osiągnięciem celu jest lenistwo i blokada psychologiczna. Powyższe zdanie uświadamia nam na ile nas stać. Oczyma wyobraźni widzimy samych siebie ślęczących nad jakimś projektem nocami i dniami, aby w końcu spotkała nas nagroda. Okazuje się, że wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko odpowiednie nastawienie, które uwierzcie mi, można w sobie wypracować. Mam za sobą lekturę wielu, tego typu poradników, ale przyznam, że ten całkowicie zmienił moje nastawienie do...życia. Jestem doskonałym przykładem (wiem, że nie tylko ja) osoby, która szybko traci zapał, która odkłada sprawy na później lub zniechęca się drobnymi niepowodzeniami. Autorka w genialny sposób zmieniła moje podejście do tych problemów. Od jakiegoś czasu potrafię przewartościować swoje obowiązki i znajduje czas na więcej rzeczy niż dotychczas. Moim problemem było także nakładanie na siebie zbyt dużej ilości obowiązków oraz późniejsza złość z powodu nie wyrabiania się z nimi. To także powoli się zmienia. Metodą małych kroków. Ci, którzy borykają się z takimi przeszkodami powinni sięgnąć po książkę. Przestrzegam jednak, że do rad udzielonych przez autorkę, należy podejść z konsekwencją. Samo przeczytanie nic nie da. Bez rozwiązywania zadawanych ćwiczeń i testów psychologicznych, nie osiągniecie zamierzonego celu. Jestem pewna, że gdy weźmiecie sobie rady w niej zawarte, inaczej spojrzycie na własne życie.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-04-13

bez podpisu

Polecam. Wiele interesujących porad. Sama lektura bardzo przyjemna.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-03-22

Piotr Leszczyński

Książka bardzo dobra. Pomogła mi przełamać niechęć do nauki języka. Pomaga również utrzymać silną motywację przez cały czas. Zabrakło mi szerszego opisu różnych technik zapamiętywania, była by to wtedy książka idealna.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-11-05

Mirek, informatyk

Książka bardzo ciekawa i zawierająca dużo świetnych pomysłów jak sprawić aby nauka języka była jeszcze bardziej efektywna. Warto zastosować się do tych wskazówek - z własnego doświadczenia :)

Ocena : 6 Ocena książki 2013-07-22

bez podpisu

Jedna z najlepszych książek o organizowaniu nauki języka obcego, jakie udało mi się znaleźć na polskim rynku.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-09-12

bez podpisu, programista

Forma (większość materiałów stylizowana na dialogi) jakoś nie specjalnie spodobała mi, ale sama porcja wiedzy i uwag jak najbardziej. Osobiście polecam przeczytać tą książkę po zapoznaniu się z GTD i Kaizen. Mam wrażenie, że ta książka jest kwintesencją, przypomnieniem i jednocześnie podsumowaniem tych i wielu innych technik. Myślę, że pozycję, mimo sugestywnego tytułu, można polecić każdemu kto musi się nauczyć czegokolwiek, nie tylko języka obcego.

Ocena : 6 Ocena książki 2011-10-12

bez podpisu

Fantastyczna książka. Mam 19 lat i miałem problemy z uczeniem się, nie wiedziałem jak się zabrać za naukę. Ta książka na pewno pomoże pozbyć się tych problemów. Dziękuje z całego serca autorce tej książki

Ocena : 6 Ocena książki 2013-09-02

Paweł

Dobra pozycja. Warto przeczytać dla samego poznania możliwości uczenia się inaczej niż w szkole. Polecam

Ocena : 6 Ocena książki 2013-04-13

bez podpisu

Długo zbierałem się do przeczytania tej książki. Oczekiwałem, że będzie to tylko zbiór utartych frazesów typu: na naukę nigdy nie jest za późno, dojrzały wiek to bardzo dobry moment do opanowania języka obcego itp. Książka jest jednak niebanalna. Porusza bardzo wiele tematów. Od przygotowania do nauki (otoczenie, dieta) przez właściwą naukę (czyli przyswajanie nowych informacji) aż po powtórki, które są równie ważne jak poprzedni etap. Książka stanowi dialog dwóch osób: autorki i jej koleżanki. Dyskutują one na wiele, bardzo różnych tematów np. silna wola, motywacja, niekorzystne przekonania. Tekst urozmaicony jest ćwiczeniami skierowanymi do czytelnika. Dzięki im publikacja "Superskuteczne strategie opanowania języków obcych" nie będzie kolejną przeczytaną książką, którą odłożymy na półkę, nie wykorzystując wiedzy w niej zawartej. Razem z autorką stworzymy m.in. swój indywidualny plan nauki dostosowany do naszych możliwości, zainteresowań i typu inteligencji. Najciekawszy (dla mnie) rozdział nosi tytuł "Ujarzmić czas". Ewa Zaremba przekonuje (i to skutecznie!), że np. korki są sprzymierzeńcem naszej nauki :) Nie polecam wypożyczania tej książki z biblioteki. Zawiera on tak dużo ważnych treści, że jednokrotne przeczytanie nie wystarczy. Dużo lepszym pomysłem jest jej zakup. Wtedy możemy do woli zakreślać najciekawsze fragmenty czy przylepiać kolorowe karteczki. Dzięki temu jak najwięcej wyniesiemy z lektury. Przeczytałem tylko raz tę książkę, ale na pewno będę do niej wracać. Teraz napiszę o tym, co mi się nie podoba. Nie mogę nic zarzucić autorce. Na prawdę w sposób skuteczny i ciekawy przekazała sporą dawkę wiedzy. Nie podoba mi się tylko wydanie. Na okładkach (zarówno przedniej jak i tylnej) jest tyle napisów i obrazków, że nie wiadomo na czym skupić wzrok. Optycznie książka nie zachęca do przeczytania. Ale to już nie jest wina Ewy Zaremby. Tym zajmuje się strona techniczna. Malutki minus za formę nie odbiera oczywiście nic treści. Ostatnio nie miałem szczęścia do książek traktujących o rozwoju osobistym. Na szczęście "Superskuteczne strategie opanowania języków obcych" przełamały bessę :)

Ocena : 5 Ocena książki 2015-05-25

nanaka

Przekaz podawany jest w formie rozmowy dwóch koleżanek, z których jedna potrafi się zmotywować i uczyć, czerpie z tego korzyści oraz chętnie dzieli się tą wiedzą, a druga "zabiera się za angielski" i otrzymuje wskazówki i wyjaśnienia dot. tego tematu. Książka przekazuje informacje o tym, jak zbudować motywację, realnie ocenić i poprawić swoje podejście do zdobywania nowych umiejętności, podpowiada jak się zorganizować, żeby nauka stała się naturalnym elementem każdego dnia. To nie jest książka dla osób szukających konkretnych technik nauki języka. Tematem jest nauka języka, ale wskazówki przekazywane przez autorkę przydadzą się osobom, które chcą nauczyć się czegoś nowego.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-04-19

Marcin

Polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2015-10-07

remq

Książka na pierwszy rzut oka trochę przegadana, trochę drażnić może forma: stylizowany na powieść dialog. Z drugiej strony dzięki temu do głowy niemal niezauważalnie wchodzi wiele istotnych spostrzeżeń na temat nauki języka obcego (i nie tylko). Nie jest to gotowa recepta - autorka nie daje nam wędki, tylko mówi, jak ją samodzielnie skonstruować ;)

Ocena : 5 Ocena książki 2013-12-27

Adam

Dziwne, bo książka okazała się lepsza niż się spodziewałem :). Niektóre rzeczy oczywiste, inne trochę mniej ale wszystko opisane w taki sposób, że człowiek zaczyna się zastanawiać i stwierdzać, że część problemów sam sobie tworzy.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-10-15

Tomasz, programista C++

Ciekawe podejście jeżeli chodzi o naukę języków obcych. Polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2013-05-27

duszek00

Ciekawa książka i dużo porad, jednak mam wrażenie że autorka na siłę wciska co chwilę nam reklamę swojej strony. Mimo wszystko polecam wszystkim.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-01-04

bez podpisu

Bardzo dobra książka, polecam wszystkim którzy chcą poznać tajniki skutecznego zapamiętywania. W książce autorka wiąże techniki zapamiętywania z NLP oraz wiedzą z zakresu psychologi. Informacje zawarte w tej książce posłużyć mogą nie tylko do nauki języków obcych, ale także po drobnych modyfikacjach do nauki każdej dziedziny.

Ocena : 5 Ocena książki 2011-04-06

bez podpisu

Bardzo dobra książka, która pomaga nie tylko w nauce języków obcych. Napisałbym o niej, że skłania do myślenia i lepszej realizacji naszych życiowych celów. Zaczynam właśnie wdrażać w życie pomysły w niej zawarte.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-11-22

Krzysztof, Programista .NET

Książka w ciekawy sposób pokazuje jak można podejść do nauki języków. Nie musi to być żmudne wkuwanie słówek, ale sposób do którego z wielką radością będziesz zasiadał. Polecam.

Ocena : 4 Ocena książki 2012-02-21

Stanisław Eysmont

Książka fajna, praktyczne porady przydatne nie tylko w nauce angielskiego. Za dużo reklamowania serwisu autorki w treści książki.

Ocena : 4 Ocena książki 2013-06-12

Agata

Jeżeli szukasz motywacji, ta książka jest dla Ciebie.

Ocena : 4 Ocena książki 2013-12-28

bez podpisu

Ciekawa propozycja.

Ocena : 3 Ocena książki 2016-01-03

Anna Pukrop, inżynier

Książka dobra choć nie wybitna. Zastosowałam przedstawione tutaj metody jednak nie osiągnęłam spodziewanych rezultatów.

Ocena : 2 Ocena książki 2014-07-27

bez podpisu

Nie udało mi się dobrnąć do końca, książka nie wnosi nic nowego. Pomysł wplecenia poradnika w prostą historyjkę mógłby być nawet ciekawy, gdyby nie to, że dialogi są drętwe i po prostu banalne.

Zamknij