Opinie o książce "Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu. Wydanie II rozszerzone"

6
(64%)
5
(24%)
4
(4%)
3
(4%)
2
(4%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 25)
Średnia ocen: 5.5

Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu. Wydanie II rozszerzone:

Ocena : 6 Ocena książki 2019-10-07

Jagna B.

Cyklicznie zmieniają się pory roku, czasem jednak nazbyt przedłuża się zima. Twórcza zima. "Zima (...) to przebywanie w naszej wewnętrznej pieczarze czy jaskini, kiedy dojrzewamy i przygotowujemy grunt do przyjścia inspiracji" - pisze Dagmara Gmitrzak w książce "Obudź swoją kreatywność". Książka ta temat kreatywności i tworzenia traktuje w sposób głęboki i wyczerpujący. Jest mocno osadzona w nurtach psychologii, jednocześnie płynnie porusza się między tradycjami Wschodu i Zachodu, podejściami do duchowości rdzennych kultur świata. Odwołania między innymi do jungowskiej psychologii głębii, psychologii humanistycznej, do teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, do świata sztuki, a również praktyczne ćwiczenia - to wszystko złożyło się w bogatą i spójną całość. Osobiście, czytając tę książkę czułam się jakby prowadziła mnie dłoń przyjaciółki i głos: to co robisz jest potrzebne, to w jakim miejscu się znajdujesz jest OK, masz w sobie pokłady energii i możliwości, żyj i nie ustawaj w poszukiwaniach. Nie jest mi obce uczucie przygnębienia i apatii z powodu niewykorzystanych uzdolnień i zasobów. Z tym wiekszym przekonaniem polecam tę lekturę osobom, które chcą kroczyć swoją ścieżką powołania, a swoją moc twórczą wyzwolić lub rozwinąć. Przeczytanie tej książki traktuję jako pierwszą część zadanej pracy domowej. Bardzo dziękuję Autorce za niezwykłą inspirację, solidną dawkę wiedzy oraz mega pozytywnego kopa. A teraz: do dzieła!

Obudź swoją kreatywność. Jak aktywować twórczy potencjał umysłu:

Ocena : 6 Ocena książki 2013-11-28

Andrzej Repalski

Witam Jeżeli wciąż szukasz , zastanawiasz się nad sobą i otaczającym światem to myślę że w tej pozycji znajdziesz kilka wskazówek i odpowiedzi. Przede wszystkim trzeba być otwartym , nie szufladkować siebie i innych, chociaż w globalnym społeczeństwie XXI wieku ukształtowanym przez media czasami może to wydawać się trudne. Czy chcesz czy nie bardzo duży potencjał jest w Tobie we mnie w nas wszystkich. Tylko czy chcemy go odnaleźć i mamy na to czas Wybór należy do Ciebie drogi czytelniku. Trochę wiedzy przyda się każdemu aby pobudzić nasze zmysły jakkolwiek zwane np. Kreatywnością. Dzięki niej każdemu żyje się trochę lepiej i wygodniej, a wszystko jeszcze przed nami. Tak wiec "jeden klik" i książka jest u Ciebie. Pozdrawiam i gorąco polecam Andrzej R

Ocena : 6 Ocena książki 2013-11-28

Andrzej Repalski

Witam Jeżeli wciąż szukasz , zastanawiasz się nad sobą i otaczającym światem to myślę że w tej pozycji znajdziesz kilka wskazówek i odpowiedzi. Przede wszystkim trzeba być otwartym , nie szufladkować siebie i innych, chociaż w globalnym społeczeństwie XXI wieku ukształtowanym przez media czasami może to wydawać się trudne. Czy chcesz czy nie bardzo duży potencjał jest w Tobie we mnie w nas wszystkich.W ludzkości Tylko czy chcemy go odnaleźć i mamy na to czas Wybór należy do Ciebie drogi czytelniku. Trochę wiedzy przyda się każdemu aby pobudzić nasze zmysły jakkolwiek zwane np. Kreatywnością. Dzięki niej każdemu żyje się trochę lepiej i wygodniej, a wszystko jeszcze przed nami. Tak wiec "jeden klik" i książka jest u Ciebie. Pozdrawiam i gorąco polecam Andrzej R

Ocena : 6 Ocena książki 2014-07-09

Julita

Rewelacyjna książka dla chętnych do zanurkowania w głąb siebie, do autorefleksji, poznania siebie lepiej i obudzenia w sobie tych obszarów, które być może są nie oswojone, uśpione, czy po prostu nie poznane. Wiedza w tej książce przekazana jest w sposób niezwykle jasny, spójny i uporządkowany, a dodatkowo zawarte w niej ćwiczenia w aktywny sposób pomagają odnaleźć nieodkryte swoje wewnętrzne zasoby i zaopiekować się nimi tak, by je rozwijać, utrzymać abstrakcyjne myślenie, kreatywność i spontaniczną twórczość. Książka opatrzona pięknymi i mądrymi cytatami dodatkowo inspirującymi. Zdecydowanie polecam :-)

Ocena : 6 Ocena książki 2014-07-10

Julita

Rewelacyjna książka dla chętnych do zanurkowania w głąb siebie, do autorefleksji, poznania siebie lepiej i obudzenia w sobie tych obszarów, które być może są nie oswojone, uśpione, czy po prostu nie poznane. Wiedza w tej książce przekazana jest w sposób niezwykle jasny, spójny i uporządkowany, a dodatkowo zawarte w niej ćwiczenia w aktywny sposób pomagają odnaleźć nieodkryte swoje wewnętrzne zasoby i zaopiekować się nimi tak, by je rozwijać, utrzymać abstrakcyjne myślenie, kreatywność i spontaniczną twórczość. Książka opatrzona pięknymi i mądrymi cytatami dodatkowo inspirującymi.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-08-02

Adam, manager

Książkę bardzo dobrze się czyta.Podejmuje tematy nad którymi wszyscy się zastanawiamy ale nie często się nimi dzielimy,obawiając się krytyki innych. Mi pomogła wyjść z cienia i cieszyć się życiem.Obudź swoją kreatywność, a ona obudzi Ciebie! Polecam.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-01-04

Ania

Książka, która dzięki swojej przyjaznej konstrukcji prowadzi nas do poznania i zgłebiania własnego potencjału. Zawarta w książce tematyka oraz wiele przykładów pozwala na rozbudzenie wiary i nadziei na osobistą zmianę. Konkretne ćwiczenia bardzo pomagają. Polecam. Dla osób które kroczą już ścieżką zmiany i twórczości jak i dla tych którzy chcieliby rozpocząć swoją drogę.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-03-07

Przemo

KSIAZKA JAK NAJBARDZIEJ NA TAK :)

Ocena : 6 Ocena książki 2013-09-04

Katarzyna

Kreatywność to według encyklopedii proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń lub powiązań z już istniejącymi. Nowa pozycja Dagmary Gmitrzak ma nam pomóc w obudzenia tego niesamowitego zjawiska. I sprawdza się w tym idealnie. Książka pt: "Obudź swoją kreatywność" to obowiązkowa lektura dla wszystkich osób - nastolatków, którzy dopiero wybierają swoją życiową drogę, ludzi dojrzałych, którzy pragną coś zmienić w swoim życiu, a także emerytów nudzących się powtarzaniem codziennie tych samych czynności. Dwieście stron tego poradnika wzbudza w czytelniku poczucie wyjątkowości i twórczej mocy, która jak się okazuje jest w każdym z nas. Tylko od człowieka zależy jak ją wykorzysta. Książka dzieli się na trzy rozdziały, które krok po kroku wprowadzają nas w tajniki pobudzenia w sobie kreatywnej mocy. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie przed każdym z nich cytatów znanych osób, które mogą być dla nas dodatkową inspiracją czy też motywacją. Uważam to za jeden z wielu plusów owej lektury. Autorka sama także odnosi się do swoich doświadczeń, dzięki którym czerpała pozytywną energię - robi to jednak tak subtelnie, iż nie można posądzić jej o chwalenie się co niestety można dostrzec w wielu innych pozycjach. Dagmara Gmitrzak umieszcza w książce także ćwiczenia, co jest kolejną bardzo ciekawą formą. Mają one na celu zrozumienie siebie, poznanie własnego "ja", a także ocenę własnych możliwości. Podobać się mogą także te zadania mające na celu osiągnięcie twórczego stanu zwanego "alfa". Nawet początkowo sceptyczne osoby poczują z tego wyraźną korzyść. Autorka nawiązuje także do afirmacji, które pomagają w zaakceptowaniu siebie, a także opisuje rolę czakr. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie - miłośnik psychologii, czy pozytywnego myślenia. Książka jest tak skonstruowana, by każdy znalazł dla siebie jak najlepszą drogę tematu książki. Warto też dodać, że w książce znajduje się link do strony wydawnictwa, z której można pobrać mp3 Złote prawa twórczości - z pozytywnymi i motywującymi zdaniami, które są lektorowane przez autorkę. Jest to świetne dopełnienie owej pozycji Dzieło Dagmary Gmitrzak jest godne polecenia i równe poziomem do wszystkich poprzednich, które wyszły spod pióra autorki. Uważam, że powinna być przytaczana przez pedagogów w szkołach, na każdym spotkaniu motywacyjnym czy też na zebraniach wielu firm, których pracownicy mają problem z uwierzeniem we własne możliwości. Tina Turner śpiewała "You`re simply the best". Moim zdaniem ta piosenka i owa książka idą w parze, gdyż przekaz jest tak samo dobry i skuteczny. Zdecydowanie polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-09-06

Dee Dee

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność". Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego krytyka, rozproszoną uwagę, a także lęk przed klęską. Dagmara Gmitrzak daje wskazówki, jak tego dokonać. Pisze również o tym, jak obudzić w sobie "wewnętrzne dziecko" czyli niewinny aspekt naszego "ja", jak rozwijać swoją inteligencję i osobowość oraz jak wykorzystać negatywne emocje np. gniew do kreatywnego działania. Gorąco polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-08-27

Dee Dee

Jeśli przeżywasz impas twórczy lub nie masz pomysłu, jak rozwinąć drzemiące w Tobie potencjały, warto sięgnąć po najnowszą książkę Dagmary Gmitrzak "Obudź swoją kreatywność". Autorka pokazuje, że każdy z nas może być twórczy. Nie jest to na pewno proste zadanie, ponieważ wymaga pracy nad samym sobą. Jest kilka przeszkód, które należy przepracować m.in. pokonać wewnętrznego krytyka, rozproszoną uwagę, a także lęk przed klęską. Dagmara Gmitrzak daje wskazówki, jak tego dokonać. Pisze również o tym, jak obudzić w sobie "wewnętrzne dziecko" czyli niewinny aspekt naszego "ja", jak rozwijać swoją inteligencję i osobowość oraz jak wykorzystać negatywne emocje np. gniew do kreatywnego działania. Gorąco polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2014-04-15

Tomek

Ciężko opisać słowami! Książka świetna! Jeżeli miewasz takie uczucie, ze masz jakiś genialny pomysł, że siedzi to gdzieś w głowie, ale nie chce się ujawnić to ta książka w tym pomaga. Mi pomogła, Dziekuje!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-05-04

Grażyna

Biblia dla ludzi twórczych!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-05-23

bez podpisu

Bardzo miły podręcznik budzenia wewnętrznego ognia, przekraczania progów na ścieżce twórczej pracy i radzenia sobie z krytycznymi głosami w środku nas i na zewnątrz. Dużo różnych inspiracji płynących z połączenia wiedzy psychologicznej i najnowszych odkryć fizyki. Mnóstwo bardzo konkretnych rad i ćwiczeń. Dobry sprzymierzeniec dla tych co chcą tworzyć i dla tych co tworzą.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-04-13

Ewa

Absolutnie polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-04-18

Ewa

Absolutnie polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2013-05-16

kreatywa.net, klaudyna.gasior@o2.pl

'Obudź swoją kreatywność' skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy czują, że w jakiś sposób ich twórczy potencjał jest blokowany, ograniczany, niepełny czy w ogóle nieujawniony. Znakomicie odnajdą się w tej lekturze również prawdziwie artystyczne dusze, z już ujawnioną kreatywnością umysłu, ale wciąż natrafiające na typowe problemy artystów - krytykę, brak weny, podcinanie skrzydeł czy małą wiarę w siebie. Ćwiczenia i teorie oferowane przez autorkę pomogą wszystkim, którzy chcą obudzić lub rozwinąć w sobie tytułową kreatywność i pielęgnować artystyczne zacięcie, tak często wykpiwane przez środowisko (bo niedochodowe, bo marzycielskie, bo niepoważne itd.). Myślę, uznanie tej publikacji za biblię twórczych i kreatywnych jest działaniem jak najbardziej trafnym... Publikacja podzielona jest na trzy części: - kreatywność i tworzenie (bogate zaplecze teoretyczne, wyjaśniające m.in. istotę kreatywności czy życia twórczego); - poznaj lepiej samego siebie (bezpośrednie odniesienia do czytelnika - typy inteligencji i osobowości, rodzaje i charakterystyka czakr); - etapy twórczości i sposoby rozbudzenia energii twórczej (najbardziej teoretyczno-poradnikowa część książki z genialnym spisem trzydziestu sposobów aktywowania twórczego potencjału, stanowiącym esencję tego, co w publikacji tej najważniejsze). Podoba mi się budowa książki Dagmary Gmitrzak - oprócz przejrzystości i niezbędnej w tego typu dziełach pewnej schematyczności (która pozwala doskonale odnaleźć się w treści), graficznie wyróżniają się tutaj inspirujące cytaty czy biogramy szalenie interesujących osobowości, a także ćwiczenia angażujące czytelnika czy odpowiednio wypunktowane listy, łatwo wchodzące do głowy. Dodatkowym atutem jest możliwość pobrania na dysk pliku mp3 z nagranym przez autorkę Złotymi prawami twórczości, pozytywnie nastrajającymi już nie tylko czytelnika, ale i słuchacza. Ostatnia strona to już taki smaczek dla maniaków mojego pokroju - wymienienie twórców i utworów, które towarzyszyły autorce podczas pisania. Uwielbiam to!

Ocena : 5 Ocena książki 2013-05-12

kreatywa.net

'Obudź swoją kreatywność' skierowana jest przede wszystkim do tych, którzy czują, że w jakiś sposób ich twórczy potencjał jest blokowany, ograniczany, niepełny czy w ogóle nieujawniony. Znakomicie odnajdą się w tej lekturze również prawdziwie artystyczne dusze, z już ujawnioną kreatywnością umysłu, ale wciąż natrafiające na typowe problemy artystów - krytykę, brak weny, podcinanie skrzydeł czy małą wiarę w siebie. Ćwiczenia i teorie oferowane przez autorkę pomogą wszystkim, którzy chcą obudzić lub rozwinąć w sobie tytułową kreatywność i pielęgnować artystyczne zacięcie, tak często wykpiwane przez środowisko (bo niedochodowe, bo marzycielskie, bo niepoważne itd.). Myślę, uznanie tej publikacji za biblię twórczych i kreatywnych jest działaniem jak najbardziej trafnym... Publikacja podzielona jest na trzy części: - kreatywność i tworzenie (bogate zaplecze teoretyczne, wyjaśniające m.in. istotę kreatywności czy życia twórczego); - poznaj lepiej samego siebie (bezpośrednie odniesienia do czytelnika - typy inteligencji i osobowości, rodzaje i charakterystyka czakr); - etapy twórczości i sposoby rozbudzenia energii twórczej (najbardziej teoretyczno-poradnikowa część książki z genialnym spisem trzydziestu sposobów aktywowania twórczego potencjału, stanowiącym esencję tego, co w publikacji tej najważniejsze). Podoba mi się budowa książki Dagmary Gmitrzak - oprócz przejrzystości i niezbędnej w tego typu dziełach pewnej schematyczności (która pozwala doskonale odnaleźć się w treści), graficznie wyróżniają się tutaj inspirujące cytaty czy biogramy szalenie interesujących osobowości, a także ćwiczenia angażujące czytelnika czy odpowiednio wypunktowane listy, łatwo wchodzące do głowy. Dodatkowym atutem jest możliwość pobrania na dysk pliku mp3 z nagranym przez autorkę Złotymi prawami twórczości, pozytywnie nastrajającymi już nie tylko czytelnika, ale i słuchacza. Ostatnia strona to już taki smaczek dla maniaków mojego pokroju - wymienienie twórców i utworów, które towarzyszyły autorce podczas pisania. Uwielbiam to!

Ocena : 5 Ocena książki 2013-08-09

Alicja Kropkiewicz

Nie często sięgam po poradniki. Książkę Dagmary Gmitrzak przeczytałam jednak z ogromnym zainteresowaniem. Jak odkryć swój potencjał? Jak być kreatywnym? Jak zrealizować swoje marzenia i pasje? A tym samym być szczęśliwym i spełnionym? To pytania które zadaje sobie każdy z nas. Autorka wnikliwie przestudiowała fenomen aktu twórczego (w każdym tego słowa znaczeniu!) i podaje nam różnorodne recepty na rozwijanie swoich twórczych skrzydeł. Warto wiedzieć więcej, polecam:)

Ocena : 5 Ocena książki 2015-01-03

bez podpisu

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Dużo w niej pozytywnej energii.

Ocena : 4 Ocena książki 2017-01-19

bez podpisu

Jest dobrze ale nie wyśmienicie

Ocena : 3 Ocena książki 2013-11-22

Radek, lekarz

Przyznam, że liczyłam na coś więcej. Czego mi brakuje ? Autorka mimo, ze pisze o kreatywności sama jest bardzo mało kreatywna. Powołuje się na znane teorie psychologiczne i postacie. Brak mi w książce polotu i błyskotliwości, charakterystycznej dla twórców. Nie polecam.

Ocena : 2 Ocena książki 2014-07-28

Marcin W., prawnika

Oczekiwałem dużo więcej, a książka to porady, które można znaleźć na pierwszej stronie wyszukiwarki google.

Zamknij