Opinie o książce "Rozmyślania"

6
(67%)
5
(17%)
4
(8%)
3
(8%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 12)
Średnia ocen: 5.5

Rozmyślania:

Ocena : 6 Ocena książki 2018-03-08

Adam Rychter, handlowiec

Wybitna książka. Polecana dla ludzi "pracujących nad sobą". Zwłaszcza w sferze panowania nad swoimi myślami jak również nad jakością owych myśli. Cytuję z głowy: "za chwilę w Twoim życiu pojawi się człowiek, który Cię opluje i zwyzywa. Wybacz mu, bowiem nie wie co czyni. Ma po prostu mniejsze rozeznanie w tym co dobre a co złe od Ciebie." Jeśli ktoś to opanuje i wprowadzi w życie, zapewne większy spokój zagości w jego głowie. Powtórzę jeszcze raz, książka wyjątkowa. Uważam, że powinna mieć maksymalną ocenę. 4,5 to skandal.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-10-20

bez podpisu

warto przeczytac

Ocena : 6 Ocena książki 2019-12-30

bez podpisu

Trochę trudna ale fajna polecam

Ocena : 6 Ocena książki 2019-03-20

Jarosław

Trochę ciężko sie słucha. Ale jest kilka myśli, które dobrze siadły

Ocena : 6 Ocena książki 2019-12-30

bez podpisu

książka jest naprawdę niezwykła ,tylko trzeba umieć otworzyć się na takie książki ,gorąco polecam i serdecznie pozdrawiam :-)

Ocena : 6 Ocena książki 2019-01-05

bez podpisu

Klasyka. Do przeczytania w życiu przynajmniej raz.

Ocena : 6 Ocena książki 2022-03-06

bez podpisu

Bardzo dobra książka, ale dość trudna. Raczej do przeczytania "ratami" przez dłuższy czas by móc przetrawić jej treść i odnieść do własnego życia.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-08-12

Norbert

Bardzo dobra, choć bardzo trudna książka i nic dziwnego, że trudna, tekst ma prawie 2000 lat. Ale warto przeczytać.

Ocena : 5 Ocena książki 2020-04-26

bez podpisu

Trzeba się skupić słuchając audiobooka. Zamierzam przesłuchać kilka razy.

Ocena : 5 Ocena książki 2016-09-14

bez podpisu

mnie się bardzo podobała :)

Ocena : 4 Ocena książki 2017-03-03

bez podpisu

Mało czytelna ze względu na szary tusz? Papier dobry, okładka taka sobie.

Ocena : 3 Ocena książki 2020-12-23

Tomasz Węgliński

Autor z jednej strony zachęca do lekceważenia "spraw ziemskich" - co samo w sobie nie wydaje się złym sposobem na życie - ale jednocześnie poprzez jakąś mętną argumentację przekonuje, że rolą każdego człowieka jest realizacja przypisanej mu funkcji w społeczeństwie. Nieszczególnie przekonała mnie retoryka, która najpierw mówi o małym znaczeniu zdarzeń w obliczu pustki przychodzącej po śmierci, a następnie wychwala znaczenie ludzkich cnót, jakby były one w jakiś sposób wyłączone spośród wszystkich innych rzeczy, które przemijają. Książka od czasu do czasu ma swoje przebłyski i przekazuje całkiem dobre rady, ale niestety giną one w powodzi truizmów i ogólnikowych rozważań. Wiele z przedstawionych koncepcji brzmi dzisiaj banalnie, bo pokrywają się w dużym stopniu z poglądami wynikającymi z nauk Kościoła, które są mocno zakorzenione w naszej kulturze. W swoich czasach książka niewątpliwie zasługiwałaby na wyższą ocenę, ale dla współczesnego czytelnika niesie ona moim zdaniem zdecydowanie mniejszą wartość niż kiedyś, szczególnie, że sposób przekazywania wiedzy jest bardzo nieprzystępny, głównie przez archaiczną budowę zdań i obcy kontekst historyczny. Nie mogę powiedzieć, żebym żałował czasu przeznaczonego na jej przeczytanie, ale nie mam też wrażenia, żeby pomogła mi się ona jakoś szczególnie rozwinąć.

Zamknij