Opinie o książce "Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących. Wydanie 4 rozszerzone"

6
(38%)
5
(41%)
4
(14%)
3
(3%)
2
(3%)
1
(3%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 37)
Średnia ocen: .

Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących. Wydanie 4 rozszerzone:

Ocena : 6 Ocena książki 2019-03-17

bez podpisu

Świetna książka. Bardzo dobrze przygotowuje do rozmowy kwalifikacyjnej.

Ocena : 1 Ocena książki 2020-11-07

bez podpisu

Cześć, Jako że za mną już nie jedna rozmowa kwalifikacyjna, chciałem zdobyć dodatkowe informacje przeważające szalę na moją korzyść. Książkę zakupiłem i wziąłem się szybko za czytanie, tym bardziej że kolejna rozmowa widniała na horyzoncie. Bardzo zawiodłem się jednak na tej publikacji, ponieważ dotyka ona w większości sektora bankowego oraz biurowego. Żadnych konkretnych wskazówek dotyczących pozostałych sektorów. Nie wiem czy napisać, że książka jest słaba (ponieważ mam już za sobą kilkanaście rozmów gdzie najczęściej kwestią sporną były finanse), czy jestem już takim wyjadaczem, dla którego zawarte w niej informacje są po prostu mało ciekawe. Podsumować mogę to jednak w sposób następujący, jeżeli chcecie nabyć ogłady oraz pewności siebie w rozmowach kwalifikacyjnych mimo wszystko najlepszą radą będzie przejść przez kilka i na tej właściwej zachować się w sposób odpowiedni bazujący na wyuczonych zachowaniach popartych nabytym dotychczas doświadczeniem. Z perspektywy czasu i kilku lektur odnoszących się do tematu zatrudnienia mogę śmiało stwierdzić, że żadna książka nie da Wam tego czego doświadczycie wchodząc na rozmowę. Powodzenia ;)

Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących:

Ocena : 6 Ocena książki 2013-01-11

Ewelina, Manager

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, przeczytałam 3 pozycje, ta książka jest najlepszą i najbardziej konkretną z nich, pomogła mi w odpowiednim zaprezentowaniu się i z jej pomocą uzyskałam upragnioną pracę.

Ocena : 6 Ocena książki 2010-07-01

bez podpisu, Koordynator

Polecam tą książkę, dobrze się ją czyta i ma dużo interesujących i przydatnych rozwiązań przy rozmowie rekrutacyjnej.

Ocena : 5 Ocena książki 2010-01-28

bez podpisu

Świetna książka dla osób poszukujących pracy! Są dwa główne powody dla których warto sięgnąć po tę książkę. Po pierwsze autorka przekazuje nam praktyczną wiedzę, a po drugie odnosi się do polskich realiów. Czytając ją nie tylko dowiedziałam się w jaki sposób najkorzystniej przedstawić swoje kompetencje na rozmowie kwalifikacyjnej, ale również zrozumiałam, że posiadam wiele ukrytych talentów, które należy śmiało pokazać w zmaganiach o wymarzoną posadę. Autorka uczy, że warto być sobą, a nie obcą osobą kopiującą czyjeś zachowania, jednocześnie przestrzega przed powtarzaniem wyuczonych na pamięć odpowiedzi. Gdy na początku czytałam przykład pytania i odpowiedzi i próbowałam znaleźć swoją własną odpowiedź, nie było mi łatwo. Pod koniec czytania książki w mojej głowie krążyło mnóstwo przykładów odpowiedzi na różne pytania. Myślę, że każdy czytelnik w miarę odwracania kolejnych stron odkryje w sobie ogromny potencjał i większą wiarę we własne możliwości. Mogę zapewnić, że książkę, którą masz przed sobą czyta się błyskawicznie. Gorąco polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2012-02-20

bez podpisu

polecam, bardzo praktyczna książka, w prosty i przejrzysty sposób ukazuje jakie popełniamy błędy na interview i podaje cenne wskazówki jak ich unikać i odkrywa jak w ogóle przygotować się do takich rozmów.

Ocena : 5 Ocena książki 2012-08-08

Krzysztof, Student

Książka godna polecenia. Zwraca uwagę na często popełniane błędy w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Jak napisała autorka, książka nie daje gotowych odpowiedzi tylko zmusza nas do opracowania własnych. W paru miejscach nie zgadzałem się z autorką, ale jak wiadomo dostanie pracy to duża dawka szczęścia i trafienia na pozytywną osobą po drugiej stronie :)

Ocena : 5 Ocena książki 2012-03-01

bez podpisu

jest ok, pomaga w przygotowaniu do rozmowy . polecam

Ocena : 5 Ocena książki 2010-09-13

bez podpisu

Jestem zadowolony z zakupu, znalazłem wiele odpowiedzi na trudne pytania, które często pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych, polecam tą książkę

Ocena : 5 Ocena książki 2012-06-11

Mateusz K., SysADMIN

Dobra książka, pomogła mi się przygotować do pierwszej rozmowy o pracę :)

Ocena : 5 Ocena książki 2015-02-01

Magda Borzyńska

Bardzo pomocna książka!

Ocena : 4 Ocena książki 2011-11-14

bez podpisu

Książka dobra, przejrzysta i ciekawie napisana. Zawiera sporo przykładów i podpowiedzi, które ułatwią przebrnięcie przez rozmowę kwalifikacyjną. Pozycja godna uwagi również ze względu na fakt, że odnosi się do naszych realiów.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-10-21

AS

Książka ciekawa. Zawsze dobrze jest spojrzeć na rozmowę od strony osoby rekrutującej.

Ocena : 2 Ocena książki 2015-08-12

bez podpisu

Tak jak wspominali przedmówcy, zbiór wiedzy ludowej, przekazywanej metodą od ucha do ucha. Jeżeli autorka potrzebowała lat praktyki, aby dojść do wniosków zaprezentowanych na łamach niniejszej publikacji, cóż....

Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących. Wydanie III:

Ocena : 6 Ocena książki 2015-12-08

Łukasz

Dobra książka, warto przeczytać dla uporządkowania wiedzy, niby wszystko zawsze oczywiste ale jak ktoś podsumuje i doda dobry komentarz wtedy nie tylko się czuje ale i również wie.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-11-21

Piotr

Ciekawa książka. Przydatna przed rozmowami kwalifikacyjnymi.

Ocena : 6 Ocena książki 2017-11-24

Marcin Kowalski, Przedstawiciel medyczny

Bardzo ciekawy poradnik, który umożliwia rzetelnie przygotować się do rozmowy o pracę. Niby każdy z nas "wie" co ma i chce powiedzieć ale wpraktyce często z marnym skutkiem. Odbyłem wiele rozmów ale dopiero ta książka pokazała mi jakie błędy popełniałem i jak je poprawić by rozmowa o pracę przebiegła po naszej myśli. Nie chodzi mi tu tylko o wygranie rekrutacji ale przede wszystkim o świadomą prezentację własnej osoby. Polecam wykonanie ćwiczeń - na prawdę warto poznać samego siebie na nowo. Powodzenia !

Ocena : 5 Ocena książki 2018-04-24

bez podpisu

Warto przeczytac!

Ocena : 4 Ocena książki 2017-05-06

Jakub

Książka przedstawia wiele oczywistości, ale pewnie dla kogoś kto doświadczenia w rozmowach kwalifikacyjnych nie ma może być to pomocne. Jeżeli ktoś chce się przygotować do rozmowy, czy też uspokoić przed rozmową to może śmiało sięgnąć po tę pozycję.

Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedza kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących. Wydanie II rozszerzone:

Ocena : 6 Ocena książki 2014-02-18

Paweł, Administrator

Polecam, rzuca nowe światło na rozmowy kwalifikacyjne

Ocena : 6 Ocena książki 2012-12-31

Jadwiga Korzeniewska, Specjalista ds. Szkoleń

Książka, która otworzyła mi oczy na mnóstwo spraw i uczuliła na dobór słów, fraz, przykładów w trakcie odpowiadania na pytania rekrutera. Idealna, dla każdego, kto zasiedział się w pracy i szuka nowego miejsca nie pamiętając już, jak wygląda rozmowa o pracę. Każde pytanie opatrzone jest przykładową odpowiedzią, która pozwala zbudować własną i w ten sposób przygotować się na najczęściej pojawiające się pytania na rozmowach kwalifikacyjnych. A co najważniejsze- zastosowanie się do zawartych w książce rad naprawdę działa! Sprawdzone na sobie :)

Ocena : 6 Ocena książki 2013-03-08

Ewa

Książka jest świetnie napisana, na rozmowach NAPRAWDĘ :) padają pytania, które opisuje autorka. Jest bardzo przydatna, pomaga przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Bardzo polecam tą pozycję wszystkim, którzy nie chcą być zaskoczeni pytaniami na rozmowie.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-03-26

Zbigniew Klebba, programista

Książka jest po prostu wybitna. Wszystko to co trzeba wiedzieć o rozmowie jest w niej zawarte. Dzięki niej, mogłem się naprawdę dobrze przygotować do rozmów i odniosłem sukces. Jestem zadowolony z nowej pracy, a nie wiem czy bez tej wiedzy zawartej w tej książce udało by mi się pracować tu gdzie pracuje.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-04-23

Jan Odważny

Krótko - musicie ja mieć! Byłem ostatnio na kilku rozmowach kwalifikacyjnych i wszystko się odbywało identycznie jak opisywane w książce. Te same pytania, ten sam cel. Jeśli przygotowujesz się do rozmowy, wierz mi, naprawdę warto i nie będziesz żałował/żałowała wydanych pieniędzy.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-11-03

bez podpisu

Genialna książka, która rozkłada na części pierwsze całą rozmowę rekrutacyjną. Po przeczytaniu tej książki jest się gotowym na każde nawet najbardziej podchwytliwe pytanie ze strony rekrutującego. Lepszej lektury do przygotowania się do rozmowy o pracę nie można znaleźć. Dzięki tej książce przeszedłem z pozytywnym skutkiem rozmowę rekrutacyjną. Polecam.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-06-10

Helena W.

Absolutne "must have" dla poszukujących pracy, szczególnie tych mniej doświadczonych w udziale w rozmowach kwalifikacyjnych. Bardzo konkretna książka, mnóstwo przykładowych pytań jakie mogą się pojawiać w trakcie rekrutacji oraz porady jak na nie odpowiadać. Jak dla mnie pozycja doskonała, bardzo mi pomogła! Warto przez nią przebrnąć w całości i przygotować się wg zawartych wskazówek.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-04-29

Anna Grzyb, technik administracji

Zaciekawiła mnie ta tematyka, chociaż rzadko czytam poradniki i nie mam do nich wielkiego zaufania. Pomyślałam jednak, że warto zapoznać się z tą książką, z uwagi na problemy poruszone w niej, które są aktualne i "na czasie", mogą dotyczyć każdego z nas. Może myślimy sobie, że nas to nie dotyczy, ze my mamy stałą i świetnie płatna prace, nie czeka nas żadna zmiana, nie pójdziemy w najbliższym czasie na rozmowę kwalifikacyjna, ale prawda jest taka, że pewności nie mamy nigdy... Możemy pracować w danej firmie nawet 20 lat, a i tak zostać zwolnionym, możemy nagle poczuć, iż nie jesteśmy szczęśliwi i pod wpływem impulsu zamarzymy o innej pracy, w innej branży? Kto wie... Autorka na samym wstępie przedstawia się nam, dowiadujemy się, że jest z zawodu prawnikiem, że zarządza ludźmi, że ma spore doświadczenie w wyborze przyszłych pracowników, współpracuje z portalami, które zajmują się budowaniem kariery. Jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu, nikt inny nie mógłby lepiej opisać tych wszystkich sytuacji, nie mógłby doradzić lepiej osobom szukającym pracy, niż Angelika Śniegocka. Zna się na tym, wie, o czym pisze i mówi, co razi pracodawców, czego nie powinni robić kandydaci na dane stanowisko, a o czym warto, by wspomnieli, czym się powinni pochwalić, co powinni podkreślić. Książka napisana jest przystępnym językiem, wiedza poparta jest przykładami z życia wziętymi, rady oparte są na realnych, rzeczywistych sytuacjach, autorka jasno i zrozumiale tłumaczy, dlaczego trzeba postępować tak, a nie inaczej. Ujawnia wiele faktów, omawia zaistniałe lub prawdopodobne przypadki, podpowiada co i jak mówić, o co wolno zapytać, a co lepiej jest przemilczeć. Zaprzecza tezie, że pracę dostaje się tylko i wyłącznie dzięki znajomościom, uważa, że to przekonanie "jest dosyć wygodne, gdyż wtedy nic nie trzeba ze sobą robić. Można dalej leżeć na kanapie, w przekonaniu , że mieszka się w chorym kraju. To dobra wymówka, aby zwolnić się z odpowiedzialności. Możesz zmienić tylko to, na co masz wpływ." Cytat pochodzi z książki, polecam ja jak najbardziej, być może pozwoli Wam inaczej spojrzeć na problematykę bezrobocia, a może dzięki niej znajdziecie upragnione zajęcie, dobrze płatną pracę, w której się odnajdziecie, która przyniesie Wam szczęście, spełni Wasze oczekiwania, będziecie z pasją i uśmiechem na twarzy wykonywać powierzone Wam zadania? Życzę tego Wam wszystkim, powodzenia!

Ocena : 5 Ocena książki 2015-08-25

Kasia, buiralistka

Świetna książka dla każdego, kto poszukuje nowych zajęć zawodowych. I gwarancja pewności siebie na rozmowie rekrutacyjnej. Bardzo przydatna.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-02-06

bez podpisu, Zastępca kierownika

Polecam każdej osobie poszukującej pracy. Książka idealnie przygotowuje do procesu rekrutacji wskazując na najważniejsze obszaru budowania własnego wizerunku.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-04-20

bez podpisu

Polecam, dużo praktycznych porad. Z niektórymi nie do końca się zgadzam, ale ogólnie książka fajna. :)

Ocena : 5 Ocena książki 2015-04-05

Łukasz

Książka w licznych przykładach pokazuje zachowania nieasertywne i sposoby ich zwalczania poprzez przygotowane ćwiczenia. Polecam.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-07-02

Marcin B

Bardzo fajna książką, wiele można się nauczyć. Pozwala zwrócić uwagę na wiele aspektów z których nie zdawałem sobie wcześniej sprawy.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-10-26

bez podpisu, Programista

Nie zrobiła na mnie wrażenia, opisanych wiele oczywistych rzeczy.

Ocena : 4 Ocena książki 2013-05-27

duszek00

Książka ciekawa i fajnie napisana. Przedstawia wiele sytuacji i ich rozwiązania. Jednak daję zaledwie 4/6 bo mam pewne wątpliwości. Autorka, może nie wprost, ale zachęca czytelnika aby podczas rozmowy kwalifikacyjnej kłamał, bo rekruter i tak 90% informacji nie jest w stanie sprawdzić.

Ocena : 3 Ocena książki 2013-10-11

Robert Sz., spekulant

Przeciętna, ale pisana przez osobę która widać , że ma praktykę.

Zamknij