Opinie o książce "Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami"

6
(18%)
5
(55%)
4
(18%)
3
(0%)
2
(9%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 11)
Średnia ocen: 4.5

Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami:

Ocena : 6 Ocena książki 2016-03-29

Anna Karowicz, kto.czyta.nie.pyta@gmail.com

Zastanawialiście się kiedyś, skąd się biorą kłótnie i nieporozumienia? Dlaczego nieustannie sprzeczacie się z partnerem i nie możecie się dogadać? Na te wszystkie pytania i wiele innych odpowiada Mateusz Grzesiak, ucząc nas poprawnej komunikacji – nie tylko w związkach, ale również z rodziną czy dziećmi. Psychologia relacji powinna być (moim zdaniem) jednym ze szkolnych przedmiotów. To przerażające, jak bardzo nie umiemy ze sobą rozmawiać i jak często wzajemnie się ranimy, chociaż mamy jak najlepsze intencje. Autor uświadamia nam istnienie wielu mechanizmów, które sterują naszym zachowaniem, tłumaczy jak rozmawiać, uczy szacunku do drugiego człowieka i przede wszystkim wyjaśnia jak żyć w zgodzie z samym sobą. Trudno jest mi napisać o tej książce więcej, jednak mogę Wam zagwarantować, że po tej lekturze zrozumiecie swoje błędy i zaczniecie inaczej rozmawiać. Psychologia relacji przyda się nie tylko osobom będącym w związkach, ale również rodzicom, którzy chcą dawać dzieciom dobry przykład i uczyć je prawidłowej komunikacji. Słowa mają wielką moc i duży wpływ na dzieci i ich rozwój. W książce zabrakło mi trochę większej przejrzystości. Chociaż jest ona podzielona na rozdziały i podrozdziały, lepiej czytałoby mi się, gdyby najistotniejsze słowa i zagadnienia były podkreślone. Wtedy również łatwiej wraca się do fragmentu, który nas najbardziej interesuje. Tej książki nie można przeczytać w jeden wieczór. Nad nią trzeba spokojnie usiąść, przemyśleć pewne rzeczy, dać do przeczytania partnerowi czy rodzicom, porobić ćwiczenia, przeanalizować siebie i swoją rodzinę. Powoli trzeba też zmieniać swój sposób komunikowania się. Jedną z największych zalet tej książki jest właśnie podrozdział mówiący o tym, jak powinniśmy rozmawiać, by zostać dobrze zrozumianym i nie tworzyć bezsensownych konfliktów.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-12-16

Rafał Kubik

Po Success and Change moim zdaniem druga najlepsza książka. Miłość się nie dzieje, miłość się tworzy i buduje, a z tej książki dowiesz się jak. Kompletny poradnik "know how" do budowania związków i relacji. Polecam!!

Ocena : 5 Ocena książki 2019-08-13

Ewa

W prosty i przystępny sposób autor opisuje relacje i jak je prawidłowo budować. Polecam.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-12-20

Michał S.

Według mnie jedna z najbardziej konkretnych książek autora. Bez lania wody, z konkretnymi radami, które można wprowadzić w życie. Minusem jest częste odsyłanie do poprzedniej książki "Success and Change" co może sprawiać wrażenie, że publikacja bez znajomości poprzedniej jest niekompletna.

Ocena : 5 Ocena książki 2017-01-10

bez podpisu, asegetowska@gmail.com

Po przeczytaniu książki uważam ze jest ona bardzo dobra i duzo zmieniał w sposób pozytywny w moim własnym zyciu. Niestety był tam Tez rozdział kochankowie a nim stwierdzenie pana Mateusza ze jeśli kobieta nie ma orgazmu to jest to OK. Nie zgadzam sie z tym ze jest to ok. Tak pięknie Pan Mateusz opisał wszystko co i jak i nad czym Należy popracować a tu nalewkę takie stwierdzenie. Nie zawsze musimy miec orgaz pochwowy i wiele kobiet ma. Ztym olbrzymi problem ale każda z nas jest w stanie przeżyć orgazm jeśli nie w ten to winny sposób. Partner musi tylko wiedzieć czego potrzebujemy, jak lubimy byc pieszczone, dotykane. Jakich pocałunków potrzebujemy. W jaki sposób należy pieścić nasza łechtaczkę jednocześnie stymulując pochwę. I założę sie ze po dobrej grze wstępnie a następnie odpowiednik pieszczeniu, lizaniu, ssaniu lechataczki jak i stymulowaniu pochwy czy to penisem czy tez pałacami każda kobieta bedzie miec orgazm. To nie jest ok mowić kobiecie ze to wporzadku! Dlaczego nasz partner moze go miec a my nie? Tylko kochanek któremu na nas nie zależy zostawi to w spokoju i stwierdzi ze to jest ok. To bardzo egoistyczne i raniące. Pokazuje kobieta ze tak ma byc. A przecież orgazm kobiety jest przeżyciem mistycznym. Potrafimy wtedy krzyczeć, wić sie, wydawać rożne dźwięki. Uwielbiamy byc pieszczone całowane, dotykane, lizanie , ssane. Po takim sexie jazda kobieta bedzie sie czuła spelniona. Odnoszę niestety wrażenie iż mimo ogromnej wiedzy Pana Mateusza na temat relacji brak u niego wiedzy na temat seksualności kobiety i zaspokajania potrzeb kobiety. To temat który często jest bagatelizowany. Czy jakiś facet czuł by sie wporzadku gdybyśmy przerwały w trakcie bo doszłyśmy a potem go tak zostawiły i powiedziały ze to ok? Watpię. To ważne by kobiety były świadome swoich pragnień a mężczyzna wiedział jak sprawić partnerce rozkosz. By dla nich obija była to podróż, która konczy sie rozkoszą.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-11-15

Axster Wor, projektant własnych myśli

Po prostu świetnie, dogłębnie i z wieloma przykładami i rozwiązaniami opowiedziana historia.

Ocena : 5 Ocena książki 2016-04-04

bez podpisu

Polecam choć nie wiele mi przyniosła zmian w życiu :)))

Ocena : 5 Ocena książki 2016-04-07

Marek, informatyk

Książka ma w sobie dużo wartościowych treści. Są też ćwiczenia do wykonania między małżonkami. Szkoda, że nie raz brakuje czasu aby wykonać je w małżeństwa w praktyce.

Ocena : 4 Ocena książki 2016-02-20

bez podpisu

Polecam

Ocena : 4 Ocena książki 2016-08-01

Agnieszka Hop, kostaaga@vp.pl

Kolejny poradnik Mateusza Grzesiaka, który miałam okazję przeczytać, jest o psychologi relacji. Tym razem Mateusz pochyla się nad problemem związków i relacji między partnerami, rodzicami a dziećmi, czy między osobami, które dopiero się spotykają.W typowy dla siebie sposób przedstawia nam relacji między członkami rodziny i tym jaki mają wpływ na nasze życie czy związki. Zwraca uwagę na ciekawy problem, jak wychowanie może wpłynąć na nasze relacje z partnerem, czy związki. Książka ma bardzo przyjemną szatę graficzną, podział jest logiczny i klarowny. Książka zawiera wiele tabelek i ćwiczeń, które powinno się wykonać razem z partnerem. Ja pominęłam ćwiczenia, bo na razie nie mam potrzeby ich wykonywać. Książkę oceniam dobrze. Kilka zagadnień było nowych i ciekawych, ale poprzednie książki bardziej do mnie przemawiały.

Ocena : 2 Ocena książki 2016-12-07

Mariola, prawnik

Z książki na książkę autor pisze coraz gorzej i coraz mniej na temat... Chyba już brakuje mu pomysłu na siebie na co wskazuje już sama okładka książki z żoną i dzieckiem w roli głównej. Przeczytałam, ponieważ 'Success and Change" przeczytałam jednym tchem. 'Psychologia..." przeraziła mnie kiepskim stylem i mierną tematyką. Książka niewiele wnosi w życie człowieka. Widać, że książka napisana "na fali" popularności aby ją utrzymać. Niestety z miernym skutkiem. Nie polecam.

Zamknij