Opinie o książce "PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie"

6
(67%)
5
(17%)
4
(0%)
3
(17%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 6)
Średnia ocen: 5.5

PSYCHOefekty. 50 zjawisk psychologicznych, które wpływają na Twoje życie:

Ocena : 6 Ocena książki 2022-01-15

Karolina

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego myślisz w taki, a nie inny sposób? Dlaczego Twoja reakcja na daną sytuację społeczną jest taka, a nie inna? Książka Kamila Zielińskiego przedstawia i opisuje 50 sytuacji, z którymi mamy styczność każdego dnia i opisuje je z perspektywy psychologii. Pomimo tego, iż większość z omawianych efektów poznałam w trakcie studiów i tematyka nie była mi obca, to treść książki mocno mnie wciągnęła. Wiele zagadnień mnie zaskoczyło i skłoniło do przemyśleń! Zjawiska psychologiczne wydają się być trudne w odbiorze, aczkolwiek zostały one omówione przez autora w niezwykle prosty i przekonywujący sposób. Kluczowe w tej publikacji jest to, iż psychoefekty które zostały w niej poruszone, dotyczą każdego z nas. W życiu codziennym doświadczamy opisywanych psychoefektów, poddajemy się ich działaniu i współpracujemy z nimi. Nie sposób przeczytać tą książkę w ciągu jednego wieczoru. Jest to jedna z pozycji książkowych, która skłania do analizy każdego rozdziału i przeniesienia zdobytej wiedzy na życie codzienne. Na wyróżnienie zasługuje również struktura książki, który zachęca do dawkowania sobie wiedzy i daje możliwość szybkiego powrotu do informacji, którą chcemy odświeżyć. Rozdziały publikacji są spójne i posiadają określoną budowę: wstęp, krótki opis zjawiska, definicję, zastosowanie w życiu codziennym oraz wpływ na nasze postępowanie. Psychoefekty to książka, która powinna trafić w ręce każdej osoby, która choć trochę interesuje się psychologią człowieka. Jestem przekonana, iż pozwoli ona spojrzeć w inny sposób na zachowania czy podejmowane decyzje nie tylko nas samych, ale również osób z naszego otoczenia.

Ocena : 6 Ocena książki 2021-11-29

bez podpisu

W bardzo jasny i przejrzysty sposób przekazana wiedza z zakresu psychologii społecznej, a co za tym idzie funkcjonowania człowieka. Przyjemnie i szybko się czyta. Polecam ogromnie!

Ocena : 6 Ocena książki 2021-12-08

Krystian

Super Audiobook... kocham glos autora i jak czyta... niech pisze wiecej ksiazek a kupie wszystkie... polecam idziekuje

Ocena : 6 Ocena książki 2021-12-10

bez podpisu

Pozycja zdecydowanie obowiązkowa!

Ocena : 5 Ocena książki 2021-12-12

Girlinthebooks

Książka przedstawia 50 sytuacji, które zdarzają nam się codziennie i tłumaczy je z perspektywy psychologii Całość została podzielona na 50 tytułowych efektów, każdy rozdział ma taką samą konstrukcję zawiera naukową definicję danego efektu, teorię, a na końcu tłumaczy co z tego wszystkiego wynika. Autor używa przystępnego języka i chociaż opowiada o rzeczach naukowych to robi to w sposób zrozumiały dla tych, którzy do tej pory z tą dziedziną nauki nie mieli dużo wspólnego. Jeśli to wasza pierwsza książka o psychologii - strzał w dziesiątkę! A jeśli to już kolejna to i tak dowiecie się z niej wiele nowego :) Jednocześnie zastosowana tu narracja sprawia, że szybko byłam zaciekawiona tematem i bardzo szybko. Tytuł ten czytało mi się niezwykle szybko i przyjemnie. Każdy rozdział zawiera także przykład danej sytuacji, co pozwala lepiej zrozumieć i przede wszystkim skuteczniej zapamiętać dany fragment wiedzy. Opisywane sytuacje z dużym prawdopodobieństwem dotknęły większość z nas, więc świetnie, że autor użył przykładów bliskich czytelnikowi. Pozycja ta pozwala zgłębiać wiedzę na temat tego jak schematyczne są nasze działania oraz z czego wynikają konkretne zachowania towarzyszące nam na co dzień. Warto wspomnieć, że nie ma znaczenia czy zaczniemy czytać ?Psychoefekty? od pierwszego do ostatniego rozdziału, czy też będziemy wybierać bardziej interesujące nas efekty - w tej kwestii czytelnik ma tu całkowitą dowolność. Książka jest dość krótka, ale niech Was to nie zwiedzie, gdyż jest po brzegi wypełniona zarówno psychologiczną jak i zwyczajnie życiową wiedzą, która przyda się na co dzień. Myślę, że jest to idealny tytuł na prezent, gdyż opisywane tu efekty psychologiczne dotyczą każdego z nas niezależnie od wieku, płci czy zainteresowań, a więc może to być upominek uniwersalny. Bardzo polecam także wszystkim, którzy interesują się psychologią czy schematami w jakie wpadamy każdego dnia. Można z tej książki wyciągnąć wiele informacji i ciekawostek, które pozwolą inaczej patrzeć na zachowania swoje i innych.

Ocena : 3 Ocena książki 2022-01-03

bez podpisu

Straszne. Autor przemądrzały, okraszone to wszystko psycho-nowo mową

Zamknij