Opinie o książce "Psychologia dla bystrzaków. Wydanie II"

6
(45%)
5
(18%)
4
(27%)
3
(0%)
2
(9%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 11)
Średnia ocen: .

Psychologia dla bystrzaków. Wydanie II:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-06-29

bez podpisu

Polecam!

Psychologia dla bystrzaków:

Ocena : 6 Ocena książki 2008-03-03

Sebastian

Tak książka jest po prostu wspaniała, właśnie sie wybieram na studia psychologiczne i ta książka bardzo mi przybliżyła ten kierunek, polecam naprawdę bo warto ją przeczytać

Ocena : 4 Ocena książki 2008-02-18

Andrzej Budzyk

"Psychologia dla BYSTRZAKÓW" ma u mnie wielu "rywali", a w szczególności: "Psychologię i życie" Richarda J. Gerrigego i Philipa G. Zimbardo, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2006. Jeżeli jednak przyrównamy PSYCHOLOGIĘ do BOISKA, na którym odbywa się GRA - O WIEDZĘ to czytelnikowi przydaje się zróżnicowany "ogląd sytuacji" od osób różnego wieku i od osób patrzących z różnych miejsc trybun "na murawę". Przy takim nastawieniu do książki, każde wprowadzenie w problematykę psychologii jest ciekawe i każde wnosi coś nowego. Po przeczytaniu polecam! Kompletnym zaskoczeniem był dla mnie rozdział 24 (ostatni). Książki z serii "... dla BYSTRZAKÓW" mają "w sobie" różne dekalogi, ale listy dziesięciu najlepszych filmów psychologicznych znanych autorowi zupełnie się nie spodziewałem i dlatego chętnie przytoczę tę listę: - "Lot nad kukułczym gniazdem", - "Mechaniczna pomarańcza", - "12 małp", - "Zwyczajni ludzie", - "Lęk pierwotny", - "Co z tym Bobem?", - "Przerwana lekcja muzyki", - "Milczenie owiec", - "Psychoza". Wszystkie te filmy autor Adam Cash wyróżnia osobistą nagrodą "czterech - pięciu dobrych cygar". Nie do końca się z nim zgadzam na swojej osobistej liście umieściłbym na przykład "Ptaki". Personel i Zarządzanie, Andrzej Budzyk

Ocena : 4 Ocena książki 2008-04-28

bez podpisu

"Psychologia dla bystrzaków" ma już sześć lat (wydanie oryginalne 2002.). Autor Adam Cash uważa, że "psychologią interesuje się każdy!" i trudno się z nim nie zgodzić. Kolejna książka to "możliwość" - "szansa!", że można z tej "przyciągającej" problematyki więcej się dowiedzieć. Praca skutecznie zwalcza pragmatyczną "uczniowską - studencką" zasadę trzech Z (zakuć, zdać, zapomnieć!). Jej cel jest jednoznaczny. Pomóc czytelnikom zrozumieć jak "ludzie myślą, działają i czują".

Ocena : 2 Ocena książki 2013-10-06

bez podpisu

Chciałam przeczytać coś co wprowadziłoby mnie w świat psychologii. Ta książka to porażka, zwyczajne ble ble ble, żeby dowiedzieć się konkretnych podstaw to zbyt mało. To jest publicystyka nie książka naukowa. Odradzam.

Psychologia dla bystrzaków. Wydanie II:

Ocena : 6 Ocena książki 2015-09-20

Anna Karowicz, pedagog

Wiele razy, kiedy odwiedzałam księgarnie, napotykałam różnego rodzaju książki z serii "dla bystrzaków", jednak dopiero teraz bliżej przyjrzałam się jednej z nich i zostałam pozytywnie zaskoczona! Jestem pedagogiem, a pedagogika jest nierozerwalnie związana z takimi dziedzinami wiedzy, jak socjologia czy psychologia... Przyznam Wam szczerze, że kocham ten pedagogiczno-psychologiczny świat, więc z dużym zapałem zabrałam się do lektury Psychologii dla bystrzaków! Po 5 latach studiów i wielu godzinach spędzonych nie tylko na zajęciach, ale również nad różnego rodzaju książkami bałam się, że wiele informacji z tej pozycji nie będzie dla mnie niczym nowym... Na szczęście byłam w błędzie! Okazuje się, że w książce znajdziemy naprawdę dużo wiedzy! Moim zdaniem jest ona swoistym vademecum psychologicznym, gdyż opowiada o wszystkim tym, co najistotniejsze. Dzięki Psychologii dla bystrzaków jesteśmy zatem w stanie poznać podstawy psychologii, a jeżeli któreś zagadnienie nas szczególnie zainteresuje - znaleźć informacje w publikacjach omawiających dany problem znacznie dokładniej... Dzięki temu książka spełnia wiele celów jednocześnie – prezentuje, czym się zajmuje psychologia, uczy oraz (tak jest w moim przypadku) pomaga usystematyzować wiedzę i odświeżyć sobie niektóre informacje. Moim zdaniem ta książka przyda się dosłownie każdemu, gdyż pozwala lepiej zrozumieć otaczający nas świat! Dowiemy się więcej o stresie, inteligencji, emocjach, przyczynach różnych zachowań, chorobach psychicznych i tysiącach innych rzeczy, będących podstawą ludzkiej egzystencji. Psychologia dla bystrzaków opowiada również o wielu najważniejszych eksperymentach psychologicznych. Niektóre są naprawdę szokujące. Wielką zaletą książki jest również prosty i zrozumiały język, pozbawiony nadmiernej ilości profesjonalnej nomenklatury. Dzięki temu książkę zrozumie dosłownie każdy i każdy nauczy się z niej czegoś o sobie i innych. Atutem są także obrazki, które znacznie ułatwiają zrozumienie niektórych informacji. Książkę muszę również pochwalić za dużą przejrzystość – mam tutaj na myśli nie tylko szczegółowy spis treści, ale również to, że wiele rzeczy jest opisanych w punktach, każdy rozdział poprzedza informacja o tym, czego się z niego dowiemy, a na marginesach pojawiają się czasem ikony, które zwracają uwagę na najistotniejsze informacje. To wszystko sprawia, że książka jest najzwyczajniej w świecie wygodna i przyjemna w odbiorze. Cieszę się, że ta książka trafiła w moje ręce! Polecam ją z całego serca, gdyż może Wam ułatwić funkcjonowanie w skomplikowanym świecie ludzkich relacji… Jestem przekonana, że jeśli tylko zaczniecie tę lekturę, to będziecie chcieli uzupełnić swoją wiedzę o nowe informacje i już zawsze będziecie inaczej patrzeć na drugiego człowieka.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-02-02

bez podpisu

Jest świetna ;)

Ocena : 5 Ocena książki 2016-04-27

bez podpisu

Przydatne i dobre know-how o psychologii dla laika, wydaje się dobrą opcją dla tych chcących poznać dyscyplinę naukową po okładce i spisie treści.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-03-03

bez podpisu

Jak najbardziej polecam tę książkę do zdobycia podstawowej wiedzy.

Ocena : 4 Ocena książki 2015-06-15

Justyna Pietrzyńska, informatyk

Nie jest to książka zagłębiająca się mocno w psychologię, raczej poradnik dla początkujących, nie mniej warto przeczytać chociażby w celu uporządkowania wiedzy.

Zamknij