Opinie o książce "Przeczucie"

6
(83%)
5
(17%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 6)
Średnia ocen: .

Przeczucie:

Ocena : 6 Ocena książki 2021-09-09

wioletreaderbooks

Wyjazd do tajemniczego miasteczka miał dać jej schronienie na trzy miesiące. Trzy miesiące dziennikarka śledcza miała być pod opieką gburowatego funkcjonariusza FBI. Ale ta kobieta to dynamit, który nie potrafi wysiedzieć w miejscu. Już po przyjeździe robi co chce, nie zważając na konsekwencje i złość seksownego, a jednocześnie zakazanego opiekuna. Czy w końcu złamie cztery zasady, jakie agent jej narzucił Jest Pani dla mnie pracą, a ja dla pani zapewne uciążliwością, nie udawajmy więc, że sprawy wyglądają inaczej.? Roxie nie chce siedzieć bezczynie w miasteczku, więc od razu chce podjąć pracę w małej, lokalnej gazecie, gdzie będzie pomagać. Od początku przykuwa uwagę mieszkańców oraz redaktora naczelnego. Czy Roxie w tym malowniczym miasteczku będzie coś groziło ? Czy kobieta, która przyciąga kłopoty znów zaplącze się w jakąś aferę ? Czy agent Blake zapewni jej należyte bezpieczeństwo ? ?Nie udawajmy, że jesteśmy dla siebie kimś więcej, niż tylko zleceniem.? Ludka stworzyła niesamowity klimat i wiele niewiadomych z którymi czytelnik zmaga się od pierwszych stron. W głowach zaczynają pojawiać się wszelkie pomysły, co Autorka zrobi, co tu się wydarzy i kto na tym ucierpi. Co ciekawe będzie również kryminalnie, bo tajemnicze zniknięcia, ucieczki podsycą tylko napięcie. Uważam, że Ludka z każdą swoją książką eksperymentuje. Co moim zdaniem jest bardzo dobre, bo potrafi zaskoczyć. Temat voodoo jest naprawdę interesująco opisany, i wnosi do powieści coś mrocznego, tajemniczego i nadaje takiej zagadkowości. Ludka spisała się świetnie, bo od książki nie idzie się oderwać i nie jest to okraszona kwiatkami historia, tylko wykwintna uczta dla czytelnika, który oczekuje czegoś więcej od książki, a nie aby przeczytać i zapomnieć. Ta zapadnie Wam zdecydowanie w pamięć. Moim zdaniem idealna na jesienne popołudnia. Zarówno dla fanów kryminalnych wątków, jak i szukających zagadkowości okraszonej miłością. Gratuluję Autorce, książka na bardzo wysokim poziomie. Nie wiem, czy nie najlepsza w wykonaniu Ludki do tej pory. Dodatkowo mogę powiedzieć, że jest to moja topka tego roku ! Koniecznie musicie ją przeczytać. Moje 10/10.

Ocena : 6 Ocena książki 2021-09-27

NikeErotike

Te mroczne tajemnice małych, sennych miasteczek z nobliwymi mieszkańcami, którzy znają się od pokoleń... Zmowę milczenia i przestępczą sieć może przerwać tylko przybysz z zewnątrz. Idealnie nadaje się do tego czujna i bystra dziennikarka śledcza, którą los przypadkiem rzuca w taki teren. Bohaterka "Przeczucia" podejmuje najpierw wnikliwe śledztwo, a potem walkę o życie. W międzyczasie zdąży rzucić się w ramiona agenta FBI. I to ich uratuje. Wzajemność wsparcia, uczuciowe oddanie i zdolność do poświęceń. Z tym bagażem zdołają uciec przez jezioro ku brzegom Nowego Orleanu. Żeby nie zostać ofiarami przerażających praktyk kultu voodoo w nobliwym, sennym miasteczku o uroczej nazwie Belleville... Powieść Skrzydlewskiej skrzy się pomysłowością. Kolejne sukcesy wydawnicze wyraźnie ją uskrzydlają ;-)

Ocena : 6 Ocena książki 2021-09-16

Juzevina

Po znakomitym Królu grzechu, Skrzydlewska uraczyła nas kolejną produkcją osadzoną w amerykańskich realiach. Przeczucie to wciągająca powieść kryminalna z dynamiczną akcją, wyrazistymi bohaterami i specyficzną scenerią okolic Nowego Orleanu. Mamy tu amatorskie śledztwo, które rozpędza się aż do strzelaniny z trupami nobliwych mieszkańców małej mieściny. Okazują się kanaliami praktykującymi voodoo w najbardziej odrażającej formie? Za erotyczne napięcie w tle odpowiada stosunek służbowy. Pomocna dłoń agenta FBI spoczywa nie tylko na kaburze, bo główna bohaterka i narratorka Roxie daje się uwieść z lekkim oporem. Całość emocjonująca, pomysłowa i literacko bez zarzutu.

Ocena : 6 Ocena książki 2021-10-27

bez podpisu

Ludka jak zwykle nie zawodzi

Ocena : 6 Ocena książki 2021-09-20

Theemi

Kolejne powieści Skrzydlewskiej imponują ilością świetnych pomysłów na intrygi romansowo-kryminalne. Czytuję je z przyjemnością i "Przeczucie" nie zawiodło. Trzydzieści krótkich rozdziałów dynamicznie prowadziło mnie przez wciągający wątek prywatnego śledztwa w małym miasteczku. Cichym, urokliwym, wręcz nobliwym. Z wielką, porażającą tajemnicą wiadomą ogółowi. Bohaterka poradzi sobie z jej odkryciem dzięki pomocy specyficznego opiekuna. Całość nieźle trzyma w napięciu i ekscytuje do samego końca. Polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2021-10-04

bez podpisu

Fajne połączenie gatunków, dobra akcja z odpowiednią dawką humoru u namiętności.

Zamknij