Opinie o książce "Negocjacje dla bystrzaków. Wydanie II"

6
(40%)
5
(40%)
4
(20%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 5)
Średnia ocen: .

Negocjacje dla bystrzaków. Wydanie II:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-09-16

bez podpisu

Świetna książka z masą przykładów i praktycznych zastosowań. Świetna dla ludzi, którzy negocjują w biznesie.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-12-16

Paul C

5.5/6 warto

Ocena : 5 Ocena książki 2014-09-17

Justyna Luzak, Specjalista ds. Marketingu

Uwielbiam serię dla bystrzaków. Mam wrażenie, że tu również autorzy rzetelnie podeszli do tematu i udało im się stworzyć całkiem solidną podstawę, którą z przyjemnością będę uzupełniać o inne pozycje.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-05-07

Karol R.

Jeśli szukasz książki która zawiera sztuczki, sposoby manipulowania i osiągania celu kosztem drugiej strony - to nie jest książka dla Ciebie. Autor opisuje etyczne negocjacje oparte na zrozumieniu drugiej strony, na chęci realizacji strategii win-win, tak by żadna strona nie czuła się oszukana. Nie ma tu sztuczek, drogi na skróty i niszczenia przeciwnika. Myślę, że jest to bardzo wartościowe podejście do tematu negocjacji i na pewno jeszcze wrócę do tej książki.

Ocena : 4 Ocena książki 2008-09-28

Andrzej Budzyk

W 1962 roku "odkryłem" w bibliotece ojca pierwsze wydanie "Umiejętności przekonywania i dyskusji" Tadeusza Pszczołowskiego. Mam tę książkę do dziś i jak sądzę to ona rozbudziła we mnie zamiłowanie do zgłębiania " tajników" rokowań - negocjacji. Przed dziewięciu laty kupiłem "Wygrywanie negocjacji dla żółtodziobów ("głupków" - Andrzej Budzyk) Johna Ilicha, a dziś (wrzesień 2008.) porównuję ten poradnik z podobną pracą "Negocjacjami dla bystrzaków" napisanymi przez prawnika i szkoleniowca Michaela C. Donaldsona. Co ciekawsze obaj autorzy są prawnikami i praktykami negocjacji oraz obaj realizują misję uczenia podstaw rokowań - kluczowej umiejętności przydatnej dla KAŻDEGO. Równoczesne czytanie "Wygrywania negocjacji" i "Negocjacji dla bystrzaków" przypomina "slalom równoległy" lub "pływanie synchroniczne". Jest metodyką samokształcenia, którą uważam za godną polecenia. Donaldson jest przekonany, że każdy powinien umieć negocjować, a ludzi właściwie przygotowanych jest niewielu: "[...] Wielu ludzi zakłada, że mają bardzo dużą wiedzę o negocjowaniu, ponieważ robią to tak często. lecz jednocześnie nigdy nie zastanawiali się nad podstawami skutecznego negocjowania. Co gorsza, wielu ludzi zakłada, że ich prawnicy znają się na negocjowaniu tylko z racji tego, że są prawnikami. Smutna prawda jest taka, iż większość osób, które utrzymują się z zawierania umów, jest niewykwalifikowana w tym aspekcie swych działań. Książka jest podzielona na cztery części (bloki): "Przygotowanie", "Komunikacja", "Eliminowanie przeszkód", "Porozumienie między kulturami". Podsumowanie przekazanej wiedzy zawierają "Dekalogi": "Dziesięć cech najlepszych negocjatorów" i "Dziesięć ważnych życiowych negocjacji". Czytelnik dowiaduje się, że doskonaląc się w rozmowie nie powinien zapomnieć o słuchaniu. "Zarządzanie milczeniem" to umiejętność potrzebna i niestety często zaniedbywana. Dobrze, że autor zwraca na nią uwagę.

Zamknij