Opinie o książce "Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie"

6
(100%)
5
(0%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 3)
Średnia ocen: .

Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie:

Ocena : 6 Ocena książki 2022-07-26

bez podpisu

Zdarzyło Ci się kiedyś, iż przeczytałaś jakiś fragment tekstu, ale nic z tego nie zapamiętałaś? Poświęcasz dużo czasu na naukę, a efekty są niezadowalające Podchodzisz do nauki z uczuciem frustracji? Książka Mistrzowski samouk jest idealną propozycją dla Ciebie! Obecnie, niezwykle pożądaną umiejętnością jest efektywne uczenie się. Jesteśmy bombardowani nową wiedzą, którą chłoniemy na każdym kroku i chcemy przyswoić. Ale jak zrobić to efektywnie? Książka przedstawia wiele metod, które mają na celu pokazać Ci, iż nie potrzebujesz wrodzonych zdolności czy dużej liczny godzin, aby przyswoić porcję wiedzy. Sekret tkwi w sposobie uczenia się, oraz znalezieniu odpowiednich technik i podejść do nauki. Książka to baza merytorycznych informacji wskazówek, które od razu możesz wprowadzić do swojego życia. Lekturę czyta się szybko, ponieważ jest napisana przystępnym językiem. Doceniam fakt, iż książka zachęca do przetestowania konkretnej metody, proponując wykonanie określonych czynności i zadań. Publikacja pokazała mi, jakie błędy popełniam w trakcie nauki, dlaczego w pewnych momentach miałam trudność z zapamiętywaniem oraz jakie działania powinnam wprowadzić, aby zwiększyć skuteczność nauki. Najcenniejsze informacje, jakie wyniosłam z książki to: jak robić skuteczne notatki, słowne oraz wizualne triki pamięciowe, korygacja nawyków które przeszkadzają w nauce, sposoby na efektywne czytanie, model kognitywnego uczenia się. Publikacja będzie wartościowa dla każdej osoby, która lubi się uczyć, chce usprawnić naukę lub znaleźć źródło niepowodzeń. Przyznam, iż brakowało mi takiej lektury w momencie mojego życia, kiedy uczyłam się najwięcej - trakcie szkoły średniej + na studiach.

Ocena : 6 Ocena książki 2022-07-16

Grzegorz

Książka bardzo lekka i przyjemna z ogromną ilością pożytecznych informacji. Fakt, o sporej części już słyszałem, ale świetnie było za jej pomocą połączyć to wszystko w jedną całość.

Ocena : 6 Ocena książki 2022-08-26

boys.books

Czytałam tą książkę i zastanawiałam sie cały czas, czy ktoś by mi o niej powiedział gdybym teraz była ciągle uczniem bądź studentem... Pewnie nie.. A to źle! Chociaż lata studiów i codziennej nauki mam już (o zgrozo) dawno za sobą to nadal bardzo chętnie przeglądam jakieś materiały i wracam z uśmiechem do czasów, gdy zarywałam nocki. Jednak po przeczytaniu "Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie" od @wydawnictwo_sensus wiem, że popełniałam wiele błędów a zarywanie nocy, które i tak skutkowało mizerną oceną na studiach było pomyłką. Mam nadzieję więc, że Wy zdążycie z niej skorzystać jeszcze. Ta dość cienka książka ma w sobie mnóstwo informacji o tym, jak efektywnie się uczyć i osiągać dobre wyniki ze swojej pracy. Umiejetność efektywnego uczenia się bowiem nie jest współcześnie łatwym tematem - głównie za sprawą zbyt wielu bodźców, które odwaracają naszą uwagę. Autorzy tej książki w bardzo przyjemny sposób przekazują nam informacje o tym jak się koncentrować (jak nauczyć się stosować pomidorową technikę), jak opanować materiał, jak robić przydatne notatki, jak zapamiętywać i usprawniać intuicję. Pokazują nam oczywiście także przydatne metody motywowania się do nauki i pracy oraz efektywnego czytania. W ostatniej części książki skupiają się na poradach jak zdawać egzaminy z wysokimi notami i być wzorowym uczniem. Bardzo fajnie napisana książka - lekko a zarazem konkretnie. Wiele porad i technik, które spróbuję wykorzystać w swoim życiu i pracy. A czy Wasze pogłębianie wiedzy wydaje się być efektywne? Ja przyznaje, że do tej pory często odpływałam na obłoczkach, gdy próbowałam się na czymś skupić.. Wydawca: @wydawnictwo_sensus Data premiery: 12.07.2022

Zamknij