Opinie o książce "Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone"

6
(78%)
5
(16%)
4
(3%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(3%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 32)
Średnia ocen: 5.5

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone:

Ocena : 6 Ocena książki 2022-04-13

bez podpisu

Świetnie napisana - barwnym językiem, którego może pozazdrościć (niemal) każdy copywriter. Książkę wręcz pochłania się łapczywie i trudno się opanować. Jedna z lepszych pozycji tego typu. Polecam nie tylko początkującym, ale też doświadczonym copywriterom.

Ocena : 6 Ocena książki 2022-01-05

magdalne

Jeżeli rzeczywiście chcecie sięgnąć po te książkę, musicie przygotować się na zuchwalców, zrzędy, sobki i inne skamieliny. Zza każdej strony wyjawia się kolejny wampir a Joanna Wrycza-Bekier skutecznie postanawia się z nim uporać. Stawia przed nami królów i królowe, którzy i które walczą o swoje terytorium. Obok starego człowieka na morzu porwanego przez tajemniczego agenta współpracującego z uczestnikiem nie łatwego procesu, objawia to co oczywiste i zwyczajne, a tak głęboko ukryte. Rozpoczyna fakt rozpoczęcia a wybierając dokonuje wyboru. Podróż zaczyna od dotknięcia stopą polnej łąki okraszonej kwiatami, kończąc na dachu idei i abstrakcji, co jakiś czas wracając po swojego kota mruczka. Wsuwa do główny pomysły jak połknąć słonia gdy jest się wężem lub jak otwierać serce bez użycia noża. Mogłoby się wydawać ze to wszystko to jakaś dziwaczna proza, lecz to tylko i aż przedstawienie potężnego świata słowa. Nic nie porwało mnie tak jak książka Joanny Wrycza-Bekier. Pokazuje jak ciekawy i szeroki jest świat który tworzymy przez słowa i jak z nich korzystać by porwać tłumy, opowiadać historię, czy po prostu lepiej posługiwać się narzędziem jakim jest język. To swoisty podręcznik, lecz tak pociągający, że wracam do niego bardzo często. Polecam! [ #Zaczytani2022 G01052235891 ]

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy:

Ocena : 6 Ocena książki 2015-01-27

DSM

Wreszcie konkrety - bez gadania o celach, do kogo piszesz, etc. tylko konkretne wskazówki - usuń takie czasowniki, wstaw takie, nie używaj tego i tego..., a poza tym dużo przykładów. POLECAM! Mnie bardzo pomogło w pracy!

Ocena : 6 Ocena książki 2016-05-15

bez podpisu

tę ksiażkę warto przeczytać

Ocena : 6 Ocena książki 2015-12-31

Bloger

Ta książka powinna być podstawą na języku polskim od gimnazjum do technikum / liceum. Więcej się z niej nauczyłem niż na lekcjach polskiego przez 7 lat. Świetna pozycja dla osób, które nie znają zasad pisania w sposób ciekawy i przejrzysty.

Ocena : 6 Ocena książki 2017-05-09

Ola

Ta książka jest idealna dla osób, które chcą pisać w sposób, który porywa czytelników. Po jej przeczytaniu widzę znaczną różnicę w napisanych przeze mnie artykułach.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-05-04

Krystian, Programista/trener

Świetna książka. Sporo wskazówek w niej zawartych wykorzystuję podczas mówienia i pisania bloga.

Ocena : 6 Ocena książki 2019-07-11

bez podpisu

Świetna książka - wartościowe porady, fajnie się czyta.

Ocena : 6 Ocena książki 2018-09-06

bez podpisu

Obowiązkowa pozycja dla każdego kto pisze teksty - zarówno krótkie jak i dłuższe wciągające historie.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-08-01

bez podpisu

Książka w lekki i ciekawy sposób wprowadza w arkana magii warsztatu psarskiego.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-04-27

Robert

Książka rewelacyjna. Autorka w sposób przystępny tłumaczy zawiłości języka. Nigdy wcześniej nie spojrzałem na teksty w taki sposób. Nie twierdzę że pisanie jest teraz łatwe, ale nie jest już jedynie czymś nieuchwytnym. Z książki można dowiedzieć się o pisaniu naprawdę fascynujących rzeczy. Omawiane zagadnienia poparte są licznymi dobrze przedstawionymi przykładami.

Ocena : 6 Ocena książki 2015-01-04

Patryk

Książka bardzo potrzebna tym wszystkim, którzy posługują się słowem pisanym choć mówionym po części także. W czasach słowotoku okazuje się, że prościej znaczy lepiej i skuteczniej.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-07-06

J. Jeżowski

Książka bardzo dobra, autorka podaje konkretne, praktyczne porady dla każdego. Wprowadza czytelnika w świat słowa pisanego z delikatnością i wyczuciem. Po tym jak przeczytałem tą książkę zauważyłem, że inaczej odbieram nawet cudze prace. Widzę więcej- co kto i w jaki sposób zastosował; jest to na pewno pozycja, którą większość "niezawodowych autorów" powinna przeczytać by wejść na wyższy poziom.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-09-15

bez podpisu

Godna polecenia, czyta się jednym tchem, wiele cennych wskazówek, naprawdę można pisać lepiej i bardziej wyraziście po zaczerpnięciu wskazówek zawartych w tekście.

Ocena : 6 Ocena książki 2017-04-11

bez podpisu

Ebook bardzo mi pomógł w rozwinięciu mojego warsztatu i podejścia do konstruowania bardziej angażujących treści. Polecam

Ocena : 6 Ocena książki 2016-02-20

Monika Walczak, Partner Zarządzający

Czym jest ta książka? Doskonałym kompendium wiedzy o tym jak pisać w erze internetu. Czym nie jest? Ściągą, prostym brykiem z 5. magicznymi poradami gwarantującymi błyskawiczny sukces.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-07-01

Mariusz Walczak, Programista

Co mi się podoba, to książka jest pisana w stylu, który autorka stara się przedstawić jako ten najlepszy. Dzięki czemu czujemy się jak nasi odbiorcy. Dodatkowo mnogość przykładów zaczerpniętych od rasowych, lub legendarnych pisarzy sprawia, że ten tytuł jest godny polecenia dla każdego kto chce trudnić się pisaniem dowolnych tekstów. Książka jest uniwersalna i nie zamyka się tylko w świecie tekstów internetowych, ale jest instruktarzem jak powinno się pisać lekkie, świeże teksty, które z przyjemnością połyka się w całości

Ocena : 6 Ocena książki 2017-01-03

Maciej Kozubik, coach i trener biznesu

Ciekawa pozycja dla osób zainteresowanych stworzeniem własnej powieści. Sporo wartościowych wskazówek i cytatów.

Ocena : 6 Ocena książki 2014-11-12

Teresa Dymek

Bardzo dziękuję za tę książkę. Jeśli kiedyś zdobędą sukces jako pisarka, ta książka będzie miała w tym swój udział. Rady cenne, język prosty oraz liczne przykłady; to bogactwo fachowej wiedzy sprawia, że informacje są czytelne i zrozumiałe nawet dla tak skromnie wyedukowanego pisarza jak ja. Czekam na kolejne książki!

Ocena : 6 Ocena książki 2015-03-12

spnulka

Bardzo dobrze napisana książka. Dużo cennych uwag do zastosowania nawet dla osób które z pisaniem nie mają za wiele wspólnego. Bardzo ciekawie napisana przystępnym językiem. Bardzo duża ilość ciekawych przykładów. Polecam.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-10-09

Michał, nauczyciel

Same konkrety i ciekawe przykłady. Świetny podręcznik do nauki pisania.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-12-31

Joanna

Praktyczne porady, jak lepiej pisać. Poparte analizą tekstów uznanych pisarzy. Warto do "Magii słów" sięgnąć, niezależnie od tego, czy ktoś zamierza zostać pisarzem, czy prowadzi bloga, czy chce skuteczniej wykorzystywać słowo pisane w życiu codziennym lub zawodowym. Prosto, sugestywnie, czasem zabawnie.

Ocena : 5 Ocena książki 2016-09-07

remq

Na co dzień zajmuję się pisaniem tekstów i powiem tak: wydawało mi się, że już niczego nowego w tej materii nie odkryję. A tu proszę. Pozycja nie tylko przydatna, ale - jak tak patrzę na poziom tekstów w sieci - wręcz niezbędna. Świetny podręcznik stylu z dużą dawką wiedzy.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-11-28

Agnieszka

Książka bardzo w moim stylu, uwielbiam praktyczne przykłady, a w tej książce było ich całe mnóstwo. Książkę czyta się bardzo szybko, jest napisana lekkim językiem. Porady warte uwagi.

Ocena : 5 Ocena książki 2017-01-19

bez podpisu

Bardzo dobra książka na temat pisania tekstów

Ocena : 4 Ocena książki 2014-12-08

bez podpisu

W mojej opinii warto tę książkę przeczytać, jeśli chce się usprawnić pisanie swoich tekstów. Zawiera sporo ciekawych, praktycznych informacji i porad, które warto przetestować na sobie. POLECAM!

Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy. Wydanie 2 rozszerzone:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-12-30

bez podpisu

warto, warto i jeszcze raz warto

Ocena : 6 Ocena książki 2020-11-05

bez podpisu

Książka ta pozwoliła mi inaczej spojrzeć na teksty pisane, dzięki niej zmieniłam styl pisania nawet mejli. Homerowskie cytaty wracają do mojej głowy ilekroć rozpoczynam pisać. Autorka ciekawie opisuje jak zainterosować czytelnika. #9UrodzinyEbookpointKonkurs

Ocena : 6 Ocena książki 2019-01-06

bez podpisu

Książka bardzo przydatna, dla każdego kto ma ambicje napisania czegoś w sposób ciekawy i wciągający dla czytelnika. Nie ważne, czy będzie to opowiadanie, powieść, czy wpis na blogu. Uczy poprawności stylistycznej i językowej, oraz pisarskiej "uważności". Zawiera wiele konkretnych porad i przykładów. Nie ma w niej wodolejstwa. Zdecydowanie warta polecenia.

Ocena : 6 Ocena książki 2018-03-30

Arkadiusz Paszul

Bardzo dobra książka, polecam. Arkadiusz Paszul

Ocena : 6 Ocena książki 2019-11-03

bez podpisu

Bardzo dobra książka :)

Ocena : 1 Ocena książki 2018-12-21

bez podpisu

Książka bardzo kiepska, gdyż założenia takie są. Autorka popiera pogląd, że współcześni czytelnicy cofnęli się do epoki kamienia i nie zrozumieją dłuższych zdań i wyszukanych konstrukcji. Według jej porad tekst trzeba uprościć i sprowadzić do poziomu gleby, by czytelnik czasem nie musiał się umysłowo przemęczyć. Niestety, znam mnóstwo osób, które czytając teksty napisane takim stylem, wpadają w furię, gdyż czują, że traktuje się je jako intelektualnie ograniczone. Sam do takich osób należę i takie zabiegi, jakie doradzane są przez Autorkę, są gwałtem dokonanym na języku polskim. Gdyby jakikolwiek wielki mistrz pióra przeczytał tę książkę i uwierzył, że wszyscy dają radę czytać jedynie tak napisane teksty, odbiłaby się ona na jego dalszej twórczości, gdyż wpadłby w taką depresję i zwątpienie w możliwości intelektualne ludzkości, że wpadłby w najczarniejszą otchłań i już nigdy by się nie otrząsnął.

Zamknij