Opinie o książce "Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też"

6
(100%)
5
(0%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 3)
Średnia ocen: .

Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-08-29

bez podpisu

O poczuciu własnej wartości powstało wiele książek. Możemy wybierać je z wielkiej gamy poradników napisanych przez psychologów, menadżerów czy polityków. Tymczasem brakuje takowych książek, które byłyby przeznaczone dla dzieci. Czy dziecko w ogóle ma jakieś poczucie własnej wartości? A może lepiej nie rozmawiać o tym z dzieckiem, bo stanie się egoistą? To wszystko obalają Autorki książeczki o Pinku. Krótkimi dialogami z niebiesko-czerwonym stworkiem przekazują każdemu dziecku zasady, których powinno się trzymać. Mówią, że każdy może być, kim chce i decydować o sobie. Poruszane kwestie doskonale obrazują piękne ilustracje. Rozmowy Pinka z narratorem prowadzą poprzez meandry dziecięcego życia i jego patrzenia na świat. Młody stworek nie zna wszystkich realiów i często jest mu trudno pogodzić się z nimi. Za pomocą prostych słów, zwyczajnej rozmowy, która mogłaby się odbyć w każdym domu (nie tylko stworków, ale też ludzi) Autorka wyjaśnia funkcjonowanie, jakże skomplikowanego społeczeństwa. Z każdego opowiadania płynie jakieś przesłanie, ku mojej uciesze napisane większymi literami. Fabuła jest krótka, nierozbudowana, a zatem nie męczy młodego czytelnika. Na zakończenie każdego rozdziału znajdują się dwie strony ćwiczeń, czasem z garścią informacji lub morałem. Taka forma sprzyja chociażby zacieśnianiu relacji w rodzinie ? malec może rozwiązywać zadania z rodzicami lub dziadkami. Widząc zapełnione półki w księgarniach, często zastanawiamy się jaką publikację podsunąć dziecku do czytania. Mogę zapewnić, że książeczka o Pinku to najlepszy wybór. Pink to godny następca Kubusia Puchatka, postać skrojona na miarę naszych czasów. Warto rozbudzać w młodym pokoleniu miłość do czytania, bo jak mówiła Wisława Szymborska Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła. Również dla dzieci.

Ocena : 6 Ocena książki 2021-02-13

Agnieszka

Niezwykle ważna książka dla dzieci i dorosłych. Taki przewodnik -most łączący świat dziecka z dorosłym. Przepiękne ilustracje. Gorąco polecam każdemu dorosłemu, który chce świadomie towarzyszyć dziecku.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-09-27

Zaczytana Eliza

#364 - Jesteś Ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też - Urszula Młodnicka, Agnieszka Waligóra - Wydawnictwo Sensus #117/52/2020 Jest to niesamowita książka, która ma 138 stron, a na nich 16 przepięknych historii. Czytałam ją Ewie i pracowałyśmy z nią przez kilka wieczorów. Jest ona niesamowicie pomocna do rozmów z dzieckiem o naprawdę ważnych życiowych sprawach, ale także o emocjach i wartościach. Wspaniały był dla mnie rozdział 5 - Jeśli Ci coś w sobie przeszkadza - możesz to zmienić. Ewa podobnie jak Pink ma ciągle bałagan w pokoju i niestety żadne rozmowy, prośby, czy groźby nie pomagają, by porządek w pokoju powrócił. Bardzo uważnie słuchała Ewa tego rozdziału i mam nadzieję, że teraz się to zmieni. Piękne dla nas słowa: "- Wiesz, jeśli coś ci w sobie przeszkadza, możesz to zmienić. Jest to możliwe." Po każdym rozdziale są ciekawe ćwiczenia, które pomagają dziecku lepiej zrozumieć dany temat. Dodatkowym atutem tej książki jest piękna grafika i ilustracje. Gorąco polecam Wam tą książkę, obie z Ewą jesteśmy w niej zakochane. Dziękuję Wydawnictwo Helion za tą książkę i kończę moją recenzję cytatem z ostatniego rozdziału: "Warto zaprzyjaźnić się ze sobą. W końcu będziesz ze sobą przez całe życie."

Zamknij