Opinie o książce "Mężczyźni objaśniają mi świat"

6
(40%)
5
(0%)
4
(40%)
3
(0%)
2
(20%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 5)
Średnia ocen: 4.5

Mężczyźni objaśniają mi świat:

Ocena : 4 Ocena książki 2021-01-12

Celina

Mężczyźni objaśniają mi świat to pozycja czytelnicza dla wszystkich, którym znany lub mniej znany jest temat dyskryminacji kobiet. Fakty, statystyki, ruchy kobiece, kamienie milowe w walce o prawa i wolność kobiet. Ciekawe eseje głównie z amerykańskiego podwórka. Esej o Wirginii Woolf uświadamia potrzebę pełnej swobody wędrowania po świecie i po wyobraźni. Eseje poruszają również problem nowych narzędzi językowych używanych współcześnie a związanych z walką kobiet o swoje prawa.

Ocena : 4 Ocena książki 2022-07-25

bez podpisu

Było ok.

Mężczyźni objaśniają mi świat:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-05-03

Asia K

Zdecydowanie bardzo ważna pozycja na półce nie tylko każdej osoby z feministycznymi poglądami, ale... tak naprawdę na półce KAŻDEJ OSOBY, niezależnie od poglądów. Mądre i rzetelne spojrzenie na problem tak zwanego panjaśniania (z ang. mansplaining), szczegółowo opisane przełomowe wydarzenia, argumenty poparte danymi statystycznymi - to wszystko można znaleźć właśnie w tej książce. Ten zbiór zawiera w sobie same fantastyczne teksty, które zmuszają do refleksji, momentami bawią, i z pewnością mogą stanowić świetną bazę do merytorycznej dyskusji. #ZaszczepSięCzytaniem

Ocena : 6 Ocena książki 2018-12-12

bez podpisu

Mądra, wyważona książka o mansplainingu.

Ocena : 2 Ocena książki 2019-12-04

Tomasz

Niespecjalnie mnie zachwyciła. Choć przekazuje brutalną prawdę. W klimatach feminizmu bardziej porwała mnie np. książka Eddo-Lodge.

Zamknij