Opinie o książce "Gotowanie dla geeków. Wydanie II"

6
(67%)
5
(17%)
4
(11%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(6%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 18)
Średnia ocen: 5.5

Gotowanie dla geeków. Wydanie II:

Ocena : 6 Ocena książki 2021-07-02

bez podpisu

Świetna książka. Technicznie wyjaśniająca co dzieje się w kuchni. Opisy z pograniczna chemii, fizyki, mechaniki w przystępnej formie okraszone "inżynierskim' humorem. Mnóstwo ciekawych informacji i praktycznych wskazówek. Pozycja obowiązkowa dla ludzi z technicznym zacięciem, którzy lubią gotować.

Gotowanie dla geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka:

Ocena : 6 Ocena książki 2011-08-02

bez podpisu

Zgadzam się, że jest wybitna. A przede wszystkim - zabawna!

Ocena : 6 Ocena książki 2014-01-29

Karolina

Z tej książki NIE NAUCZYSZ się gotować, za to zrozumiesz prawa rządzące przygotowywaniem jedzenia. Książka faktycznie dedykowana dla geeków miejscami wręcz zaskakuje inżynierskim i laboratoryjnym podejściem do tak nie-inżynierskiego tematu jak gotowanie. Poza tym pod powłoką humoru kryją się ogromne pokłady wiedzy.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-11-11

Szymon

W książce jest mnóstwo rzeczy, których nie można znaleźć w internecie. Wszystko z humorem i na temat. Polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2013-07-30

Krzysztof Kula

Świetna książka! Sam jestem geekiem i mimo że nie nauczyła mnie gotować (do tego potrzeba praktyki) to można dzięki niej zrozumieć wiele 'czarnej magii' jaka dzieje się w kuchni. Bardzo przyjemnie się czyta. Zabawna i pouczająca. Polecam.

Ocena : 6 Ocena książki 2012-03-26

bez podpisu

Świetna książka dla dociekliwych kucharzy. Napisana w humorystyczny sposób, wyjaśnia wszelkie prawa rządzące gotowaniem. Do tego całkiem przydatne przepisy, a dla lubiących eksperymentować instrukcje na przygotowane dań w niekonwencjonalny sposób.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-01-28

Mateusz K

Serdecznie polecam tę książkę wszystkim tym, którzy chcieliby zrozumieć na czym polega gotowanie. Autor opisuje przemiany fizyczne i chemiczne podczas najpopularniejszych czynności w kuchni. Jeśli kogoś interesuje dlaczego niektóre rzeczy robi się tak a nie inaczej w tej książce znajdzie odpowiedź.

Ocena : 6 Ocena książki 2018-11-12

bez podpisu

Rewelacyjna :)

Ocena : 6 Ocena książki 2020-04-29

bez podpisu

Kuchnia nie będzie taka sama ;)

Ocena : 6 Ocena książki 2017-04-13

bez podpisu

Książka kupiona dla teścia, który jest pasjonatem gotowania i jednocześnie niezaprzeczalnym geekiem. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. Polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2012-03-26

mark, programista

Książka godna polecenia. Świetne przepisy! Polecam wszystkim lubiącym eksperymenty w kuchni.

Ocena : 6 Ocena książki 2013-06-13

bez podpisu

Ciekawa pozycja traktująca o "inżynierskiej" stronie gotowania. Pozwala z nieco innej perspektywy spojrzeć na przygotowane posiłki. Daje kilka ciekawych porad... ... a od biedy i tak można zamówić pizze ;)

Ocena : 5 Ocena książki 2011-08-09

Monika, studentka

Polecam tę książkę ;-) aczkolwiek po jej przeczytaniu czuję pewien niedosyt. Sięgając po nią liczyłam na więcej podstaw gotowania i na nawet banalne przepisy, wskazówki. Zabrakło też pomysłów na szybkie śniadanie lub kolację. Nie należy również zapominać iż kuchnia amerykańska różni się od polskiej. Ale zalet jest dużo! Bardzo duży plus za wyjaśnianie zjawisk zachodzących w danych warunkach.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-10-02

bez podpisu

Gotowanie okiem inżyniera. Ciekawy pomysł. tłumaczenie miejscami kuleje.

Ocena : 5 Ocena książki 2013-04-17

bez podpisu

"Gotowanie dla geeków" autorstwa Jeffa Pottera to nie jest książka kucharska, to książka z ogromnym zasobem wiedzy na temat gotowania. Wiedzy zarówno dla osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych, bo wiadomości w niej zawarte są nie tylko potrzebne do rozpoczęcia gotowania, ale także ułatwią, podpowiedzą, urozmaicą sztukę gotowania, dla tych, którzy wiedzą co w trawie, a raczej kuchni, piszczy.

Ocena : 4 Ocena książki 2015-11-11

bez podpisu

Gdybym była początkującym kucharzem, książka zniechęciła by mnie do podejmowania jakichkolwiek działań kuchennych. Autor podchodzi do zagadnienia tak kompleksowo, że można niemal uwierzyć, że gotowanie jest bardzo skomplikowaną sztuką dostępną tylko wybrańcom. Dlatego nie polecam tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę w kuchni. Jednakże nie można zaprzeczyć, iż autor posiada ogromną wiedzę w temacie, którą próbuje uporządkować oraz wyjaśnić stosując analogie ze świata programistów. Dlatego też czytelnicy bez wiedzy branżowej mogą mieć problemy z niektówymi pojęciami (algorytm przechodzenia drzewa pierwszy przychodzi na myśl). Ale, jak tytuł wskazuje jest to pozycja dla geeków i jako taka stanowi świetne kompedium wiedzy o gotowaniu.

Ocena : 4 Ocena książki 2018-10-13

Marcin

Ciekawa książką, ale spodziewałem się bardziej podstaw gotowania :D Czasami niestety mnie nudziła

Ocena : 1 Ocena książki 2012-03-26

bez podpisu, Programista

Książka sama w sobie jest wybitna i niesamowita. Ekscytacja towarzysząca czytaniu kolejnych stron jest nieporównywalna z niczym innym... o ile mamy wersję oryginalną. Niestety, tłumaczenie książki stoi na tragicznym poziomie. Widać, że tłumacz nie rozumie zupełnie analogii informatycznych stosowanych przez autora i był leniwy na tyle, że nawet nie zechciał wyszukać w Google znaczenia pewnych pojęć. Pół biedy jeśli tłumaczy je częściowo źle, albo wycina w ogóle - wtedy można się domyślić o co chodziło. Niestety, są też miejsca gdzie tłumaczenie zawiera tekst znaczący dokładnie coś odwrotnego niż oryginał. Oryginalne "cache priming" przetłumaczono na "wyczyszczenie cache". W efekcie, książka która miała wyjaśniać pewne zagadnienia, robi wodę z mózgu. Kupiłem wersję polską głównie ze względu na szybkość otrzymania takiej, niższą cenę i oszczędzenie pracy którą musiałbym wykonać sam (przejście przez rozbieżności kulturowe). Jak widać, chytry dwa razy traci. Czuję się okradziony i oszukany - najchętniej książkę bym oddał i zamówił sobie oryginał.

Zamknij