Opinie o książce "Gitara dla bystrzaków. Wydanie III"

6
(27%)
5
(64%)
4
(9%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 11)
Średnia ocen: .

Gitara dla bystrzaków:

Ocena : 6 Ocena książki 2008-06-23

Błażej Smage

Książka łatwa w czytaniu, prosta przystępna dla każdego, właśnie ją dostałem od znajomego i sobie chwale jest moim zdaniem genialna prosta, zabawna treściwa co chyba najważniejsze w książce a zwłaszcza takiej do nauki gry na gitarze żeby nie była nudna bo i nauka gry się znudzi ;) polecam tą książkę każdemu kto chce nauczyć się grać na gitarze :)

Ocena : 6 Ocena książki 2010-03-15

Michał

Książka bardzo dobra, wszystko prosto i łatwo wyjaśnione. To, że piosenka "Kumbaya" nie zawiera tabulatury nie jest błędem - tabulatury są opisane w rozdziale po tej piosence, a piosenkę tą gra się za pomocą akordów, które są dokładnie opisane. W momencie gdy tabulatury zostaną opisane każda piosenka ją zawiera. Przed zakupem gitary nie miałem zielonego pojęcia o grze, teraz jest inaczej. Poza tym wystarczy przeczytać kilka pierwszych rozdziałów żeby można samemu później w internecie szukać różnych tabulatur z wielu popularnych piosenek. Polecam każdemu kto chce się nauczyć gry na gitarze.

Ocena : 5 Ocena książki 2010-07-28

Andrzej, Student

Świetna książka. Wszystko napisane z humorem (miejscami oklepanym, ale jednak ;)), objaśnione w łatwy do zrozumienia sposób, bez wdawania się w zbędne teoretyzowanie, materiał jest dobrze ułożony i można się z niego nauczyć wielu przydatnych rzeczy. "Gitara dla bystrzaków" zawiera też przydatne, drobne wskazówki co do opanowywania poszczególnych technik, które naprawdę ułatwiają grę. Muzyka, którą gra się w ramach przykładów nie jest sztywna i wpada w ucho, co naprawdę uprzyjemnia naukę. Wielki plus za płytę cd: głupio się przyznać, ale tak naprawdę odkryłem ją dopiero chwilę temu i naprawdę pomaga w nauce: gdyby nie ona zagrałbym niektóre melodie zupełnie inaczej i nie oceniłbym ich tak pozytywnie, a na płycie są po prostu fenomenalne. :) Muszę dać jednak minus za odwoływanie się w niektórych miejscach do..Hmm...Systemu dźwięków (czy jakkolwiek to określić ;)), którego działanie nie zostało wystarczająco zrozumiale wyjaśnione. Choć z drugiej strony może to być po prostu mój problem i powinienem jeszcze kilka razy to przeczytać. ;) W każdym razie naprawdę polecam książkę, bawię się przy niej świetnie! :)

Ocena : 5 Ocena książki 2009-10-05

Dragon

książka jak każda inna ale najlepiej z niej mi się właśnie uczy gry :)

Ocena : 5 Ocena książki 2009-06-24

bez podpisu

Książka bdb, łatwo się z niej nauczyć akordów, pomocna przy zakupie gitary, zawiera mało zbędnej treści. Polecam : )

Ocena : 5 Ocena książki 2009-06-08

Janek

Bardzo dobra, wiele opisanych technik, porady co do kupna gitary, jak o nią dbać, naprawiać, czego samemu lepiej nie robić ... Wiele przydatnych informacji, jednak piosenki zawarte w niej polskim przyszłym gitarzystom na nie wiele się zdadzą, bez szukania w internecie polskich klasyków pokroju dżemu czy perfektu nie nauczycie się z niej niczego ciekawego. Jednak podstawy potrzebne do ich grania jak najbardziej są i to super przedstawione, przystępnie nie raz nawet z humorem. Wiele się z niej nauczyłem. Jednak nie wystarczy by nauczyć się porządnie grać. Trzeba szukać głębiej.

Ocena : 4 Ocena książki 2008-06-13

Patryk

Książka dobra, jednak już na początku zauważyłem niedorobienie. Pisało że KAŻDA piosenka będzie zapisana w Tabulaturze i zapisie nutowym,a już na pierwszej piosence ,,Kumbaya" są niezrozumiane zapisy nutowe (ponieważ nie zostały w ogóle wyjaśnione) Przy tej piosence nie ma także tabulatury o której była mowa wcześniej. Tak więc pisanie na początku, że książka jest dla całkowicie zielonych w tych sprawach jest błędem. W dalszej części książki tabulatury się znajdują tak więc książka i tak jest jedną z lepszych.

Gitara dla bystrzaków:

Ocena : 5 Ocena książki 2014-09-22

bez podpisu

polecam!

Zamknij