Opinie o książce "Francuski dla bystrzaków. Wydanie II "

6
(22%)
5
(44%)
4
(33%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 9)
Średnia ocen: .

Francuski dla bystrzaków :

Ocena : 6 Ocena książki 2014-01-03

bez podpisu

polecam

Ocena : 5 Ocena książki 2016-09-08

bez podpisu

Ogólnie nie przepadam za nauką języków z podręczników, ale tę książkę (zresztą jak większość z tej serii) czyta się bardzo przyjemnie. Jest dobrym wspomagaczem do nauki języka.

Ocena : 5 Ocena książki 2014-09-03

bez podpisu

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. W sam raz dla osób rozpoczynających przygodę z językiem francuskim.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-11-16

bez podpisu

Polecam

Ocena : 4 Ocena książki 2014-07-05

bez podpisu

Książkę czyta się lekko i stanowi dobre uzupełnienie do innych kursów językowych. Osobiście nie traktuję tej książki jako podstawowego źródła nauki - do tego wg mnie się nie nadaje. Za to idealnie się sprawdza gdy mamy chwilę wolnego czasu i wtedy czytanie jej fragmentami faktycznie sprawia przyjemność.

Francuski dla bystrzaków:

Ocena : 5 Ocena książki 2011-06-07

bez podpisu

Stwierdziłam,ze ocena 6-książka wybitna, może trochę być przesada, zwłaszcza ze całości nie przerobiłam :-) Jednak z ręką na sercu mogę polecić książkę wszystkim, którzy już się poddali i złorzeczyli swoim nauczycielom i lektorom. W porównaniu do innych szablonowych repetytoriów,podręczników itp książka wypada wręcz innowacyjnie. Czytelna, oparta na przykładach -zawiera najważniejsze informacje. To co mnie uderzyło to zaskakujące podejście do czytelnika-nieoficjalne, z humorem i przede wszystkim na luzie. Autorzy świadomi są problemów z jakimi borykają się samouki oraz osoby na kursach-korygują błędne myślenie i zachęcają do spojrzenia z innej perspektywy na naukę. Naprawdę polecam,sami się przekonacie.

Ocena : 5 Ocena książki 2011-10-20

Bartosz Telenczuk, Naukowiec

Ksiazka jest napisana bardzo przystepnie i stosuje podejscie do nauki nastawione na praktyke, a nie 100% poprawnosc i gramatyke. Jak sami autorzy pisza we wstepie, poprzez lekture tej ksiazki moze nie nauczysz sie perfekcyjnej francuszczyzny,ale zrozumiesz "charakter" jezyka i nauczysz sie radzic w praktycznych sytuacjach. Wybor tematow jest dosc standardowy (przedstawianie sie, w restauracji, w podrozy itd), ale urozmajceniem sa ramki opisujace kulture francuska. Ksiazka nadaje sie zarowno do "swobodnego" czytania w podrozy, jak rowniez do dokladnego studiowania. Szczegolne pochwaly naleza sie tlumaczce,ktora dostosowala ksiazke do polskich warunkow i dodala swietne porownania do jezyka polskiego. Wada ksiazki jest moim zdaniem zbyt uproszczony zapis fonetyczny wykorzystujacy jedynie polskie litery alfabetu.Ponadto plyta audio zawiera jedynie wybrane z dialogow z ksiazki.Reszta powinna byc przynajmniej umieszczona w internecie. Jako ze to moja pierwsza ksiazka z tej serii, nie moge jej porownac z innymi. Jednak zachecila mnie ona do siegniecia po pozostale. Jesli chcesz nauczyc sie szybko i ciekawie podstaw francuskiego siegnij po te ksiazke. Zdecydowanie polecam!

Ocena : 4 Ocena książki 2016-07-13

bez podpisu

Książkę zakupiła moja koleżanka i przez chwilę tylko miałam ją w rękach a już natknęłam sie na błędy. W rozdziale 7 było napisane: str 112 jeśli chcemy napisać , że jest np godzina 13.30 to piszemy il est treize heures et demie...... słowo demie traci "e" końcowe w połączeniu z innym słowem jak np une demi- heure (pòł godziny). Na str. 113 w drugiej pogawędce powinno być napisane "a commencé" a nie "a commoncé". Dziękuję za uwagę.

Zamknij