Opinie o książce "Ekonomia dla bystrzaków. Wydanie III"

6
(44%)
5
(44%)
4
(11%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 9)
Średnia ocen: 5.5

Ekonomia dla bystrzaków. Wydanie III:

Ocena : 5 Ocena książki 2020-12-04

bez podpisu

Książka uczy podstaw makro i mikro ekonomii. Jako wprowadzenie uważam, że jest dobrą pozycją na początek. Dodatkową zaletą jest to, że wszystkie rozdziały książki - w moim przypadku audiobook - można czytać w różnej kolejności.

Ekonomia dla bystrzaków:

Ocena : 6 Ocena książki 2010-03-02

bez podpisu

Bardzo przydatna książka. Czyta się niezwykle łatwo i przyjemnie. Polecam wszystkim, którzy interesują się ekonomią.

Ocena : 5 Ocena książki 2009-05-26

bez podpisu

Trudno tak naprawdę ocenic, czy książka ta jest "wybitna" czy też "bardzo dobra". Napewno jest to pozycja wartościowa. Napisana językiem fachowym a zarazem przystępnym. Całość spójna logicznie. Polecałbym ją wszystkim, którzy stawiają pierwsze kroki w dziedzinie ekonomii a także nieobeznanym z tematem. Czyta się z zainteresowaniem. Cenna zwłaszcza z powodu bardzo dobrze objaśnionych pojęć fachowych oraz zjawisk i procesów ekonomicznych. Polecam!

Ocena : 5 Ocena książki 2009-05-18

Ł. Olejniczak

książka jest napisana w przystepny sposób. Jeśli ktoś chce uzupełnić wiedze o fundamenty ekonomii to powinien siegnąć po te pozycję. Jeśli już jednak trochę wie to chyba powinien poszukać czegoś ambitniejszego. Ogólnie fajnie sie ją czyta. Każde zagadnienie poparte jest przykładami.

Ocena : 4 Ocena książki 2008-02-18

Andrzej Budzyk

Biorąc do ręki "Ekonomię dla BYSTRZAKÓW" zadałem sobie proste pytanie: Czy współczesny CZŁOWIEK może nic nie wiedzieć o ekonomii? Po chwili namysłu zorientowałem się, że pytanie jest źle sformułowane. Niewiedza "sama w sobie" jest przeważnie szkodliwa ponieważ ogranicza nam możliwość wyboru i zamiast decydować zaczynamy zgadywać: Jak mamy postępować? "Ekonomię dla BYSTRZAKÓW" (2005.) to książka dla podobnego kręgu odbiorców jak publikacja o dwa lata młodsza (2003.) "Ekonomia dobrze przyrządzona" Davida Smitha, Wydawnictwo Helion, Gliwice 2007. To książka o ekonomii dla "nieekonomistów". O tym dlaczego powstała "Ekonomia dla BYSTRZAKÓW" autor napisał sam: [...] Napisałem tę książkę, aby umożliwić szybkie i łatwe zrozumienie ekonomii, takiej jaką jest - poważną nauką badającą poważne tematy, która dopracowała się kilku całkiem poważnych narzędzi wyjaśniających ludzkie zachowania w (bardzo poważnym) świecie. Po przeczytaniu tej książki zrozumiesz lepiej ludzi, rząd, stosunki międzynarodowe, biznes, a nawet kwestie ochrony środowiska, takie jak globalne ocieplenie czy gatunki zwierząt i roślin zagrożone wyginięciem. Po przeczytaniu książki pragnę potwierdzić, że się nią nie rozczarowałem. Powiem więcej - polubiłem autora, a w szczególności jego osobisty dekalog spraw ważnych dla rozumienia zasad ekonomii i uodpornienia się przed demagogią - indoktrynacją niektórych polityków: Społeczeństwo jest zamożniejsze, jeśli wszyscy dążą do realizacji swoich interesów! Wolne rynki wymagają regulacji!! Wzrost gospodarczy zależy od postępu technologicznego!!! Wolność i demokracja czynią nas bogatszymi !!!! Edukacja podnosi standard życia!!!!! Ochrona praw własności intelektualnej sprzyja innowacjom!!!!!! Źle zaprojektowane prawa własności są przyczyną wszelkich problemów ekologicznych!!!!!!! Międzynarodowy handel jest dobry!!!!!!!! Prywatne przedsiębiorstwa nie sprawdzają się w produkcji dóbr publicznych!!!!!!!!! Zapobieganie inflacji jest proste !!!!!!!!!! Do powyższych stwierdzeń pragnę dodać jeszcze jedno: DOBRO i MĄDROŚĆ powinny być intensywnie promowane !!!!!!!!!!! Książka "Ekonomia dla BYSTRZAKÓW" dobrze spełnia misję "zarażania wiedzą" - warto ją czytać i mieć. Personel i Zarządzanie, Andrzej Budzyk

Ekonomia dla bystrzaków. Wydanie II:

Ocena : 6 Ocena książki 2014-10-24

bez podpisu, student Ekonomii

Świetna książka do zrozumienia podstaw ekonomii. Polecam :)

Ocena : 6 Ocena książki 2015-09-22

P.

Niesamowicie ciekawa i jak na tak trudny temat, bardzo przystępna, takie podstawy.

Ocena : 5 Ocena książki 2019-11-20

bez podpisu

Od książki oczekuję przybliżenia podstawowych pojęć ekonomicznych (nie mam takiego wykształcenia). Znajomość taka jest jednak niezbędna do egzystencji w dzisiejszym świecie.

Zamknij