Opinie o książce "Chechło"

6
(25%)
5
(50%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(25%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 4)
Średnia ocen: 4.5

Chechło:

Ocena : 6 Ocena książki 2021-09-05

bez podpisu

Czekam na więcej!

Ocena : 5 Ocena książki 2021-06-19

bez podpisu

Paulina nie ma czasu praktycznie na nic. Przez chłopaka, któremu ufała, z którym mieszkała, którego kochała ma gorzej niż przechlapane. Jego zeznania, na dodatek ani trochę niebędące prawdą, sprawiły, że jej majątek został zamrożony, ona nie może wykonywać swojego zawodu (jest adwokatką), musi pracować w kilku miejscach, aby mieć na kredyt i codzienne życie. Jednak ona nie zamierza się poddawać, zamierza to przetrwać i jeszcze nie wie jak, ale udowodnić, że nic złego nie zrobiła. Kobieta m.in. kelneruje na różnych przyjęciach i tam poznaje Marcina. Spędzają wspólną noc i nie mają zamiaru nigdy więcej się spotkać. Los jednak chce inaczej, mężczyzna okazuje się adwokatem, który został oddelegowany do urzędu, w którym Paulina pracuje. Na dodatek prowadzi jakieś interesy z jej byłym, mężczyzną, który oznacza wielkie kłopoty. Jaki tak naprawdę jest Marcin? Jak potoczy się znajomość Pauliny i Marcina? Czy Paulina wybrnie z tarapatów? Książka pt.: ?Paprocany? mnie się podobała, a co za tym idzie, miałam niemałe oczekiwania odnośnie do książki pt.: ?Chechło?. Jakie wrażenia po przeczytaniu? Jak najbardziej pozytywne, chociaż jest trochę inna. W tym tomie jest mniej akcji na początku książki, rozwija się dopiero w drugiej połowie. Mnie to jednak ani troszkę nie przeszkadzało, ponieważ nie sprawiało, że początek był nudny. Książkę czytało się szybko, a historia była ciekawa, pełna namiętności i humoru, a momentami zaskakująca (w szczególności pod koniec). Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Paulina jest bohaterką bardzo pozytywną, a przy tym dość nieprzewidywalną. To kobieta, która nie mówi, a działa, nie daje sobie w kaszę dmuchać, a z popełnionych błędów wyciąga wnioski (a przynajmniej zazwyczaj). To bohaterka, którą zdecydowanie polubiłam i szczerze powiedziawszy, z przyjemnością poznała w życiu realnym. Marcin jest przyjacielem Zośki (głównej bohaterki poprzedniego tomu). To mężczyzna przystojny, zaradny, mający własne zdanie i niebojący się go wyrażać. Jest adwokatem, zresztą dość dobrym. To bohater, który dość szybko zyskał moją sympatię. Muszę jeszcze wspomnieć o pewnym tajemniczym mężczyźnie, którego zwą Luca i który mnie bardzo ciekawi. Co prawda nie poznajemy go tu bardzo dobrze, jednak na tyle, że mam ochotę go bardzo blisko poznać. Mam nadzieję, że będzie taka okazja :) Książkę czytamy z perspektywy obu bohaterów, co osobiście bardzo lubię. Chechło to książka, z którą bardzo ciekawie spędziłam czas. Była ciekawa, wciągająca, pełna humoru i namiętności. Ze swojej strony z przyjemnością polecam. Recenzja pojawiła się również na moim blogu

Ocena : 5 Ocena książki 2021-07-07

mommy_and_books

CHECHŁO Paulina Świst Wydawnictwo AKURAT Pauliny Świst nie trzeba nikomu przedstawiać. Większość z was ją zna ? lub zna jej powieści. Jej dzieła albo się kocha albo nienawidzi. Jak było tym razem? Jestem zadowolona z tej historii. ?Chechło? to lekka i nieskomplikowana opowieść. Nie trzeba tutaj się wysilać, żeby zrozumieć przedstawioną historię. Idealna na upalne, letnie dni. Najnowsze dzieło Pauliny Świst przeznaczone jest tylko dla czytelników pełnoletnich. Znajdziecie tutaj mnóstwo ostrych scen, ostry i cięty język i niezapomnianą, diabelską jazdę. Ciąg dalszy nastąpił - ?Chechło? jest kontynuacją ?Paprocany?. Czytaliście? ?Miłość bywa ślepa, tak jak sprawiedliwość. Nie da się tego powiedzieć o zemście?. Czy zemsta będzie gorzka czy może słodka? Przekonacie się czytając najnowsze dzieło Pauliny Świst. Paulina ? główna bohaterka miała w swoim życiu pecha. Poznała mężczyznę, w którym się zakochała. Pobrali się, a po czasie puścił ją z torbami. Straciła dom, pieniądze i wygodne życie. Teraz pracuje na dwa etaty, a w sumie nawet na trzy. Pracuje w urzędzie, jest kelnerką i ma swoją pasję. Pisze niesamowite erotyki z kryminalnymi wątkami. Dzielna dziewczyna. Podczas pewnej imprezy poznaje przystojnego Marka. On jest adwokatem. Ona ma nadzieję, że po szybkim numerku zapomni o niej. Jednak to nie nastąpiło. Marek nawet spróbuje pomóc Paulinie w jej zemście. Co z tego wyniknie? Czy będzie totalna klapa, czy coś pozytywnego musicie przeczytać sami. Autorka przewidziała dla swoich bohaterów mnóstwo atrakcji. Nie będą mieli czasu na nudę. Będzie zabawnie i niebezpiecznie. Paulina jest zabawna i ma cięty język. Kiedy ją poznacie ? to pokochacie. Uważajcie na siebie. Dobra akcja, świetna fabuła i dobrze wykreowani bohaterowie. Czekam na kolejną część, a was zapraszam do przeczytania ?Chechło?, oraz pozostałych książek Pauliny Świst.

Ocena : 2 Ocena książki 2021-06-27

Iwona

Hmmm.....książka nie przypadła mi do gustu. Zdecydowanie wolę inną rodzaj literatury. Dużo wulgaryzmów, dialogi bardzo proste.....nie polecam.

Zamknij