Opinie o książce "Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka"

6
(80%)
5
(20%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 5)
Średnia ocen: .

Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka:

Ocena : 6 Ocena książki 2018-02-07

Tomek, tomaszbarczak@interia.pl

To co tknęło mnie czytając książkę Macieja Wieloboba, to przede wszystkim dwie cechy: niesamowita konkretność i prostota przekazu. A pamiętajmy, że przekaz nauczania duchowego jest czymś jednak dość subtelnym i wydawać by się mogło, mało konkretnym, biorąc pod uwagę często poetyckie, niejednoznaczne / metaforyczne, "magiczne", czy czasem zwyczajnie nawiedzone teksty dotyczące szeroko pojętej duchowości. A tutaj mamy jak w podręczniku do matematyki z podstawówki, gdzie 2 + 2 = 4, i gdzie tłumaczy się nam, dlaczego 2, dlaczego +, dlaczego drugie 2, dlaczego równa się i dlaczego wreszcie równa się 4 a nie 10. Łopatologicznie, jasno i zrozumiale, nawet dla takiego umysłu jak mój - średnio łapiącego metafory, poezję i inne niekonkretne treści. Dlatego bardzo polecam tą książkę, bo ukazuje ona nie tylko w bardzo konkretny, jasny i rzeczowy sposób to czym jest praktyka duchowości i jak to się przekłada na naszą codzienność, ale też daje pewne praktyczne narzędzia do wdrażania jej w życie, a nie tylko samą teorię, bez przekładu na rzeczywistość.

Ocena : 6 Ocena książki 2017-11-21

Ola Uruszczak, platea.perduta@gmail.com

Niewątpliwie wiele osób, które sięga po tę książkę czyni to z wewnętrznej potrzeby zmiany. Jak często mówi Maciej na swoich spotkaniach medytacyjnych: każdy z nas w większym lub mniejszym stopniu doświadcza cierpienia. Chcąc uwolnić się od tego cierpienia - poszukuje się życiowej drogi rozwoju duchownego. W tym ujęciu lektura ta jest niezwykłym przewodnikiem na drodze ku zmianom, rozwoju duchownemu, zmianom naszej moralności i etyki. Książkę tę można czytać od deski do deski. Można też nieustannie wracać do wybranych fragmentów – czytać je i oddawać się refleksji. W miarę rozwoju duchowego – zmieniamy się, i też inaczej mogą przemówić do nas słowa autora. Uważam, że jest to niezwykle cenna książka dla wszystkich tych, którzy podążają ścieżką duchową i mistyczną. Jak również dla tych, którzy tęsknią za zamianą w życiowych priorytetach i szukają powrotu do siebie. „Duchowość na co dzień” jest przepięknie wydana. Ma twardą okładkę – toteż nie zniszczy się w miarę jej wertowania i częstego czytania. Posiada również wygodną tasiemkę do zaznaczana miejsca, które będzie czytane. Serdecznie polecam!

Ocena : 6 Ocena książki 2018-03-10

Dorota Rajchert, dorotarajchert@wp.pl

Fantastyczne, podręczne kompendium współczesnego mistyka, który w gąszczu codziennych zdarzeń szuka własnego sposobu medytacji i uważnego życia. Maciej sumiennie prowadzi przez sprawdzone i bezpieczne sposoby dojścia do nas samych. Każdy rozdział stanowi samodzielną całość, dlatego "Duchowość na co dzień" można czytać fragmentami, według potrzeby czy etapu własnej drogi. Zebrane w książce cytaty rozbrzmiewają odpowiednio długo i mocno w naszej codziennej praktyce, ponieważ są celnie wyłuskane omówione. Książka jest idealnie krótkim i klarownym podręcznikiem dla każdego. Okładka przedstawiająca roślinną mandalę przypomina o sensie medytacji - w każdym miejscu ze "zwykłej" przestrzeni i czasu możemy ułożyć coś wykraczającego poza codzienność i głęboko duchowego. Maciej Wielobób może nas dyskretnie skierować w te rejony bez moralizatorstwa i nadęcia, jak prawdziwy przewodnik.

Ocena : 6 Ocena książki 2018-01-13

bez podpisu

"Duchowość na co dzień. Ścieżka współczesnego mistyka" moim zdaniem stanowi kompletny podręcznik dla mistyka. Książka jest esencją mistycyzmu Sufickiego, która uczy jak wprowadzić koncepcje Miłości, Harmoni i Piękna do naszego codziennego życia. Zawarte w niej praktyki, porady, oraz filozoficzne zagadnienia stanowią solidny grunt do odnalezienia drogi do lepszego, pełniejszego życia w zgodzie z własna natura oraz współżycia z innymi. Bardzo dobrze się czyta, i jeszcze lepiej wprowadza te zagadnienia w życie.

Ocena : 5 Ocena książki 2017-09-28

Michaił

Konkretnie, życzliwie i wyczerpująco o praktykach zmieniających wiele w naszym życiu. Dzięki Maćku.

Zamknij