Opinie o książce "DoSłownie. Rzecz o porozumiewaniu się"

6
(33%)
5
(0%)
4
(0%)
3
(33%)
2
(33%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 3)
Średnia ocen: 3.5

DoSłownie. Rzecz o porozumiewaniu się:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-11-10

Zaczytana Eliza

#390 - DoSłownie - Rzecz o porozumiewaniu się - Magdalena Trus - Urbańska - Wydawnictwo Sensus #143/52/2020 Książka a 160 stron. Swoją premierę miała dnia 20.10.2020 roku i jest to poradnik dotyczący nauk społecznych i komunikacji. "Dwa monologi nie czynią dialogu." "Z języków najtrudniej nauczyć się wspólnego języka." Książka jest pełna cytatów, inspiracji, oraz przemyśleń autorki. Czyta się ją bardzo szybko, gdyż jest napisana prostym i łatwo przyswajalnym językiem. Dodatkowo zawiera ciekawe ilustracje i grafiki, co ją urozmaica. Autorka twierdzi, że nie jest to poradnik, ani książka psychologiczna, ale ja nie umiem dać jej innej, bardziej odpowiedniej kategorii. Mój ulubiony cytat z tej książki: "Kiedy mówisz, powtarzasz jedynie to, co już wiesz. Gdy zaś słuchasz, masz szansę nauczyć się czegoś nowego." Doskonałym podsumowaniem dla mnei z tej książki są następujące słowa: "Największym problemem w komunikacji jest to, że nie słuchamy, żeby zrozumieć. Słuchamy, żeby odpowiedzieć." Dziękuję za tą książkę Wydawnictwo Onepress.

Ocena : 3 Ocena książki 2020-11-24

bez podpisu

Moja opinie podzielę na 2 kategorie. Treść i forma. Zacznę od tej przyjemniejszej części czyli treści. Czasami jest grafomańsko, czasami jakbym czytał Paulo Coelho w złym tego słowa znaczeniu. ALE przez dobór cytatów od czasu do czasu autorka potrafi trafić w punkt, która powoduje, że człowiek na chwile przystaje. Teraz czas na formę książki. 160 stron - wyrzucajac zdjecia i formatując tekst na zwykłe A4 mamy max 40 stron. To juz wychodzi nowelka. Cytaty są najmocniejsza strona tej książki, ale zdjęcia na najpopularniejszym rozmiarze czytniku ebook to 6" i nie moge ich powiększyć. Wiec muszę jeszcze raz otworzyć na dużym ekranie pdf, bo części nie przeczytam. Nie mówie że ta pozycja jest zła. Znajdzie swoich odbiorców i dla mnie osobistym plusem są namiary na autorów cytatów i dzięki autorce moge sięgnąć do źródeł.

Ocena : 2 Ocena książki 2021-01-23

bez podpisu

Miałam duże oczekiwania wobec tej książki, niestety zbyt mało wartościowych treści i zbyt dużo "zapychaczy" na zasadzie obrazkow

Zamknij