Opinie o książce "Bushcraft, czyli sztuka przetrwania"

6
(38%)
5
(12%)
4
(25%)
3
(12%)
2
(0%)
1
(12%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 8)
Średnia ocen: 4.5

Bushcraft, czyli sztuka przetrwania:

Ocena : 6 Ocena książki 2015-03-15

Marta

Przydatny poradnik - nawet jak się nie wybieramy na takie ekstremalne sytuacje. Kiedy zawsze ktoś ma problem z uporządkowaniem rzeczy niezbędnych do zabrania w trekking - znajdzie tu odpowiedź. Jak myślisz, że coś zapomniałeś/-aś spakować - spójrz na pierwsze strony tej książki i odznacz najważniejsze ;) A dalej kolejne praktyczne rozwiązania, jak zbraknie nam wody, jedzenia, zgubimy namiot (nie mamy gdzie nocować), jak się ogrzać (rozpalić ognisko i gdzie) - czyli jak przetrwać wykorzystując swoją wiedzę i dary matki natury ;) Bardzo dobry rozdział zaopatrzony w odpowiednie zdjęcia pokazowe - na temat rodzai węzłów.

Ocena : 6 Ocena książki 2016-04-25

leśny człowiek

Książka legenda jak sam autor .Świetnie napisana wiele porad praktycznych , po lekturze wyruszasz i odkrywasz piękno otaczającego cię świata więcej przebywasz na łonie natury warto kupić drugą na zapas.

Ocena : 6 Ocena książki 2012-01-19

bez podpisu

Ksiazka genialna, zeszta jak kazda ksiazka Raya Mearsa. Mears nie pisze o survivalu, on opisuje bushcraft, czyli zycie na lonie natury. Ksiazke czyta sie jednym tchem. Jest naprawde duzo zdiec, ktore ulatwiaja zrozumienie niektorych problemow. Naprawde polecam ksiazke wszystkim milosnikom bushcratu. I zwracam sie do redakcji :) Przetlumaczcie inne jego ksiazki. Ma ich jeszcze pare, a na polski jak na razie przetlumaczone zostaly tylko 3, z czego 2 o bushcrafcie/

Ocena : 5 Ocena książki 2017-11-19

HobbyHouse.pl

Bardzo dobra lektura dla początkujących pasjonatów bushcraftu.

Ocena : 4 Ocena książki 2015-06-16

Michał, niezbyt ciekawy

Pozycja ciekawa, niestety, niekoniecznie przydatna w naszym klimacie. Przy okazji, znalazłem błąd w zdjęciach grzybów - czy autor kiedykolwiek widział opieńkę miodową?!

Ocena : 4 Ocena książki 2012-02-01

bez podpisu

jak dla mnie temat potraktowany po łebkach, oczywiście sporo informacji praktycznych, ale momentami brakuje mi informacji rób tak bo .... - zamiast tego jest napisane rób tak, a dlaczego to już autor nie napisał

Ocena : 3 Ocena książki 2012-03-15

bez podpisu

Moim zdaniem zbyt ogólna, książki tego typu powinny być kierowane w stronę konkretnych terenów (klimatów), owszem umiejętność obróbki bambusa jest użyteczna ale gdzie go odszukać w promieniu 3 tyś. km? Dla kogoś kogo interesuje tylko teoria może ok. ale generalnie w 40% rzeczy nie do zastosowania.

Ocena : 1 Ocena książki 2017-10-13

bez podpisu

Co do ksiazki nie mam uwag. Dopiero probuje ja czytac. Niestety wydanie wylacznie w pdf dyskredytuje ta pozycje. Odradzam zakup do czasu pojawienia sie innych formatow!!!!

Zamknij