Opinie o książce "Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 1"

6
(22%)
5
(22%)
4
(0%)
3
(11%)
2
(11%)
1
(33%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 9)
Średnia ocen: 3.5

Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 1:

Ocena : 5 Ocena książki 2015-01-15

Mateusz i Ewa

Udany wyjazd, książka poprowadziła nas wzorcowo.

Ocena : 5 Ocena książki 2015-01-15

Agata Milewska, Dermatolog

Jestem zadowolona, nawet bardzo. Dużo o otoczeniu, historii mniej o zabytkach, o których dużo czytałam w internecie przed wyjazdem. Jeśli wiec chcesz poznać Portugalię od wewnątrz, serdecznie polecam bezdrożowe wydanie przewodnika.

Ocena : 1 Ocena książki 2015-01-11

bez podpisu

Przewodnik ten jest po prostu beznadziejny - porównałam go sobie z przewodnikiem Pascala: czytałam informacje np. o historii w jednym a potem drugim przewodnku. Pani Anna Pamuła i jej portugalski kolega nie kryją się ze swoimi poglądami na przykład politycznymi czy antykościelnymi. Dobrym przykładem jest opis sylwetki Salazara - do bólu jednostronny i krzywdzący tego polityka. Od osób piszących przewodnik po nieznanym mi kraju oczekuję obiektywizmu i jak największej ilości informacji, a nie felietonu. A tu informacji o zabytkach nie za wiele, za to ze 3 razy co najmniej potępienie polityki Salazara. Po powrocie do kraju poczytałam sobie więcej o tym polityku - środowiska lewicujące go potępiają, prawicowe - pokazują jego zalety i dokonania, o których autorzy nawet się nie zająknęli. Szkoda, że Bezdroża, które tak bardzo lubiłam, dały taką plamę.

Portugalia. W rytmie fado. Wydanie 2:

Ocena : 6 Ocena książki 2017-01-11

Henryk Duda, Prawnik

Przewodnik sprawdził się świetnie podczas naszej podróży po Portugalii. Zwiedzaliśmy z nim północ Portugalii i Lizbonę. Bardzo dużo informacji praktycznych, co ważne aktualnych. Polecane restauracje bardzo pozytywnie nas zaskoczyły. Dobra opcja dla osób wymagających i ciekawych nowego kraju. Dzięki temu wydawnictwu Portugalia oczarowała nas ogromnie!

Ocena : 6 Ocena książki 2016-11-21

Artur Majchrzak, historyk

Podróżowałem z tym przewodnikiem przez całą Portugalię i zdał egzamin. Niezbyt długie opisy, aktualne informacje praktyczne pomogły mi w całym wyjeździe. Polecam!

Ocena : 3 Ocena książki 2017-04-20

Filip

Korzystaliśmy z tego przewodnika jeżdżąc po południowej Portugalii i mocno się zawiedliśmy. Było to oczywiste, że autorzy nie odwiedzili wielu opisywanych przez siebie miejsc. Tekst jest napisany bezbarwnym, miejscami nieporadnym językiem, przez co cały rejon Alentejo wydaje się nieinteresujący. Najdziwniejsze fragmenty, które zwróciły naszą uwagę: - opis miasta Beja sugerujący, aby tam nie jechać, po czym na kilku stronach wypisane wspaniałe zabytki, jakie się tam znajdują. - opis miasteczka Monsaraz: "kolejne miasteczko o niezwykłej urodzie". A na miejscu okazuje się, że to średniowieczne miasto-zamek na najwyższym wzgórzu w okolicy, z rękodzielnikami w co drugim domu oraz fenomenalnymi widokami na rozlewiska Guadiany. Poza tym plany miast w środku są mocno niepraktyczne - zniekształcone (np. Evora) albo niepełne (np. Lizbona - na planie nie ma zaznaczonych żadnych dworców autobusowych, w treści zresztą też). Na plus: dużo opisanych miejsc, praktyczne informacje obszerne, część historyczno-kajoznawcza całkiem rzetelna i obiektywna.

Ocena : 2 Ocena książki 2016-08-01

bez podpisu

Juz samo to ze pani pamula pisala do zdeskredytowanej politiki dyskwalifikuje ja jako obiektywnego obserwatora portugalii Portugalia to trzy F fado fatima i futbol wg prezydenta salazara

Ocena : 1 Ocena książki 2016-09-30

Ania

Słaby przewodnik. Zamysł i konspekt dobry, ale zrujnowany infantylnym stylem. Podobnie jak poprzedniczkę, rażą mnie wtręty polityczne kompletnie pozbawione obiektywizmu. Przewodnik ma nie narzucać, a prowadzić.

Ocena : 1 Ocena książki 2016-07-28

bez podpisu

Naprawdę kiepsko napisany przewodnik.

Zamknij