Opinie o książce "Chorwacja. W kraju lawendy i wina. Wydanie 8"

6
(14%)
5
(14%)
4
(29%)
3
(14%)
2
(14%)
1
(14%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 7)
Średnia ocen: 3.5

Chorwacja. W kraju lawendy i wina. Wydanie 8:

Ocena : 6 Ocena książki 2017-01-27

Inga Kurowska, marketingowiec

Fajna pozycja, przewodnik idealny. Dużo zdjęć, cenne opisy i informacje. Duży plus za przystępny język.

Ocena : 2 Ocena książki 2016-10-06

Joanna Szymańska, prawnik, historyk, student

Uważam, ze przewodnik jest mało czytelny, oprócz tego mam mu wiele więcej do zarzucenia. Zaplecze gastronomiczno hotelowe - zarówno wybór, jak i opisy wyglądają tak jakby twórca przewodnika nigdy nie był na miejscu. Zabytki, warto odwiedzić - ogranicza się do świątyń i starożytnych ruin, niczym słabej jakości artykuł 'Najlepsze 10 miejsc do zobaczenia w Chorwacji' Układ przewodnika bardzo mało czytelny, nie wiadomo czy poruszamy się z północy na południe, czy może kolejne opisane miasto mieści się na tej samej wyspie, brak jest punktów odniesienia, nie wiesz czy miejscowość X jest położone na wschód czy może na zachód od wcześniej opisywanego miejsca, zainteresowało Cię coś - może uda ci się to znaleźć na mapce. Brakuje mi jakiś ciekawostek, mało znanych miejsc, bardzo oklepane wybory. Nie jest to na pewno przewodnik dla ludzi, których celem jest podróż krajoznawcza, dla rodzin z dziećmi się nada. Pozycja ta nie jest samodzielna - skorzystasz z niej z dodatkową mapą i dostępem do internetu. Plus - podane ceny. Jest to mój pierwszy przewodnik tego wydawnictwa, i niestety ostatni, już wolę chamskie spisywanie informacji z przewodników zagranicznych przez Pascala. Chciałabym zaznaczyć, że mam porównanie - razem z opisywanym przewodnikiem (wydanie najnowsze) czytałam z starego wydania Dumontu po Dalmacji - objętościowo to samo - o Dalmacji ok. 90 str. Dumont wygrywa.

Ocena : 1 Ocena książki 2019-05-12

bez podpisu

Miałam wielokrotnie okazję korzystać z przewodników bezdroża. jak 9 lat temu wzięłam do ręki przewodnik po Peru i Bolowii, byłam oczarowana. Dużo DUŻO lepszy od lonely planet. Wiele praktycznych porad, jak zrobić to taniej. co ciekawego można dodatkowo zwiedzić. każdy następny przewodnik, to coraz większe rozczarowanie. A przewodnik po Chorwacji- koszmar! zero porad, co można zrobić w danym miejscu, z restauracji polecają ... Mc Donald i fast food typu kebab. Więcej ciekawych informacji można przeczytać w wikipediii. Szkoda, że Bezdroża poszła w masówkę żeby jak najwięcej wydać i sprzedać bardzo słabych jakościowo i merytorycznie przewodników. na pewno więcej już nie skorzystam z przewodników tej firmy. NIE POLECAM!

Chorwacja. W kraju lawendy i wina. Wydanie 7:

Ocena : 5 Ocena książki 2016-05-26

bez podpisu

Dzięki tej książce o poręcznym formacie dowiadywałam się na bieżąco podczas swojej dalmatyńskiej eskapady , co mogę zobaczyć ciekawego poza programem wycieczki - byłam na imprezie tzw.objazdowej. W czasie podróży z miejsca na miejsce bardzo przyjemnie czytało się o właśnie pożegnanym mieście - ujęły mnie za serce zamieszczone poezje...Przewodnik nie opuścił ani na chwilę najważniejszej kieszeni plecaczka. Dziękuję Autorkom i Wydawnictwu w imieniu swoim i podróżującej ze mną Koleżanki.

Ocena : 4 Ocena książki 2014-08-08

bez podpisu

Jestem zawiedziona str.288 wzgórze Srd piszecie, że na wzgórze nie można dostać się kolejką linową, gdyż została zbombardowana - to prawda. Ale należy dodać ,że kolejka działa od lipca 2010 roku i zawozi turystów na górę i w dół. Mam wydanie 6 i bardzo mi się podobało, kupiłam teraz wydanie 7 przewodnika, a tu chyba ktoś odwalił robotę nie zaznaczając zmian jakie zaszły między wydaniem 6 a 7.

Ocena : 3 Ocena książki 2015-07-26

Mariusz Komidzierski

Kupiłem po raz kolejny ten przewodnik (poprzednio miałem wcześniejsze wydania). Kupiłem z myślą, iż ponieważ jest to kolejne wydanie, to infomacje są aktualizowane. Niestety, tak nie jest. Przykład 1: pólwysep Prevlaka - już od dawna nie jest w gestii sił międzynarodowych - jest tam rezerwat przyrody i piękne miejsce spacerowe. Szkoda, ze autorki tego nie wiedzą... Przykład 2: Dubrownik i kolejka linowa na górę Srd. Kolejka jest czynna od 2010. W przewodniku niestety czytamy, że jest nieczynna. Panie autorki znów się nie popisały... Przykład 3: autostrada do Dubrownika - czytamy, iż w 2015r. bedzie nią mozna już jechać. Znów brak aktualizacji danych, a konflikt BH i HR w tej sprawie jest znany od dawna. Myślę, że takich kwiatków w przewodniku jest więcej. Szkoda. Ciekawe, co znajdę w przewodnikach o Czarnogórze i Bośni. Pozdrawiam.

Zamknij