Opinie o książce "Białoruś. Historia za miedzą. Wydanie 1"

6
(17%)
5
(50%)
4
(33%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 6)
Średnia ocen: .

Białoruś. Historia za miedzą. Wydanie 1:

Ocena : 5 Ocena książki 2012-08-24

Leszek Postołowicz

Super przewodnik i długo na taki czekałem.Widać,że Autor długi czas spędził na terenie,który opisał. Mam kilka uwag. Pisząc o kościele w Mińsku/s.92/ jest to kościół pod wezwaniem Sw.SYMEONA i Heleny, a nie Szymona. Syn fundatora miał na imię SIEMION/zdrobniale Siemka/ , a nie Szymon. po drugie.Autor pisze o architekcie Giuseppe di Sacco/s.135,136,140/.Otóż Giuseppe de Sacco urodził się w Weronie,ale zmarł jako Józef de Sacco w Grodnie,spolonizowany,ożeniony z Polką Mańkowską. Pozdrawiam.Leszek Postołowicz

Ocena : 5 Ocena książki 2012-06-21

Maksim Puranok, prof.

Ciekawie napisane

Ocena : 5 Ocena książki 2014-05-06

Dawid

Bardzo dobry i rzetelny przewodnik, i co najważniejsze napisany przez Polaka i dla Polaków a nie przez obcych (anglojęzycznych) autorów nie znających ducha słowiańskiej kultury. Polecam przewodnik, tak jak i samą Białoruś!!!!

Ocena : 4 Ocena książki 2017-08-21

Karolina B.

Przewodnik raczej dla osób podróżujących innymi środkami transportu niż publiczne autobusy, pociągi itp. Bardzo pomocny w kraju, w którym wiele trzeba sobie umieć wyobrazić (a takim jest Białoruś), ale również bardzo już nieaktualny (skandal jeśli chodzi o politykę wydawnictwa, które sprzedaje go za taką cenę)

Ocena : 4 Ocena książki 2016-06-12

Jacek Kalbarczyk, urzędnik

Moje wrażenia z maja 2016 r.: - nie ma informacji (według mnie istotnej), że Eufrozyna Połocka leży w srebnej do połowy odkrytej trumnie przykryta tkaniną w soborze Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie wierni oddają Jej hołd całując przykrywającą Ją szybę - W Homlu, w parku pałacowym jest filia świetnego muzeum w Wietce z wspaniałymi ikonami! - w mojej opinii nieprawdą jest, że knajpa Rakowski Browar w Mińsku jest godna polecenia. Ja dostałem zimne jedzenie, a cola była przeterminowana i skwaśniała(!). Na zwróconą uwagę kelnerka uśmiechnęła się i wzruszyła ramionami! Unikać!!! Blisko za to jest przyjemna pierogarnia z dużym wyborem pierogów!

Zamknij