Opinie o książce "Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach"

6
(75%)
5
(0%)
4
(0%)
3
(0%)
2
(12%)
1
(12%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 8)
Średnia ocen: .

Zespół wygrany czy przegrany? W co grają ludzie w firmach:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-01-09

Piotr

Świetny audiobook. Tylko dziwnie się słucha lektora w formie żeńskiej :)

Ocena : 6 Ocena książki 2019-11-18

bez podpisu

Świetna książka, obrazująca realia wielu organizacji. Ciemne strony zarządzania, opisy prawdziwych przypadków i biorących w tym udział "aktorów" - ku przestrodze, zachęca do refleksji. Polecam! :)

Ocena : 6 Ocena książki 2019-11-18

Kamila Pępiak - Kowalska

Skuteczne operowanie we współczesnych realiach biznesowych wymaga niezwykle szerokiego wachlarza umiejętności i ogromnej wiedzy, która powinna być stale aktualizowana. Dodatkowym wyzwaniem jest praca z ludźmi, z zespołami, ze współpracownikami, ponieważ niezwykle łatwo jest tą współpracę zepsuć, ze względu na często nieuświadomione gry, które praktykujemy tak w pracy, jak i w życiu. Joanna pięknie, z finezją, ale również i rzeczowo, w oparciu o doświadczenie i realia POLSKIEGO biznesu, obnaża te gry. Co najważniejsze, pokazuje również jak z nich wychodzić, jak w nie wchodzić, jak sobie z nimi radzić. Niestety brak ewakuacji w przypadku gier psychologicznych drugiego stopnia może się skończyć naprawdę źle (dosłowieni, bo mówimy tutaj równiez o kwestiach zdrowia i życia). Jestem wielkim fanem Analizy Transakcyjnej, wielokrotnie swoim klientom polecam prace Ericka Berne, od dzisiaj (książkę przeczytałam w jeden dzień), zanim polecę twórcę AT, to najpierw skieruję ludzi pracy do Asi, po "Zespół wygrany czy przegrany". Sama z czystą przyjemnością również skorzystam z rad i wskazówek zawartych w książce.

Ocena : 6 Ocena książki 2020-08-23

bez podpisu

O tym, że ludzie "grają" to już wiemy z uznanych w socjologii prac Berne'a, Goffmana, do których zresztą Autorka się odwołuje. Świat korporacji to wielki teatr życia i ktoś z dobrym zmysłem obserwacji może jak jakiś Malinowski albo Malinowska ;) wśród dzikich opisywać ich dziwne rytuały i zwyczaje. Książka lekka i dowcipna, świetnie zilustrowana i zaprojektowana graficznie. Dla zarządzających może być jednak miejscami bolesna ...

Ocena : 6 Ocena książki 2020-08-23

Misjabrand.pl

Jedna z lepszych lektur rozwojowych, jakie ostatnio czytałam. Wszystko, co przeczytałam, przeżyłam. Gsybym to przeczytała zanim przeżyłam, byłoby łatwiej przejść przez relacje w pracy. To jest lektura dla każdego pracownika średniego i wyższego szczebla. Po jej przeczytaniu, o wiele łatwiej będzie się żyło z ludźmi w pracy. Same konkrety, zero lifestylu. Dobra inwestycja pieniędzy i czasu.

Ocena : 6 Ocena książki 2019-12-01

bez podpisu

Ciekawe. Na czasie. Warto.

Ocena : 2 Ocena książki 2020-07-31

bez podpisu

Mnie się bardzo źle czytało tą książkę. Przeszkadzał mi protekcjonalna narracja. To, jakby autorka dała organizacjom i menadżerom wykład na piśmie.

Ocena : 1 Ocena książki 2020-06-16

bez podpisu

Książka bardzo dobrze opracowana graficznie i tyle. 248 stron frazesów oraz opisów ekstremalnych zachowań, które absolutnie nie stały się dla mnie inspiracją do jeszcze lepszego rozwoju zespołu :(

Zamknij