Opinie o książce "Astronomia dla bystrzaków"

6
(40%)
5
(40%)
4
(20%)
3
(0%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 5)
Średnia ocen: .

Astronomia dla bystrzaków:

Ocena : 6 Ocena książki 2014-05-09

Michał, nauczyciel

Książka stanowi idealne wprowadzenie do astronomii, zarówno w wymiarze praktycznym jak i teoretycznym. Autor omawia techniki obserwacji nocnego nieba oraz przedstawia "sprawy techniczne". Polecam każdemu, nie tylko maniakom astronomii.

Ocena : 6 Ocena książki 2011-12-07

Marcin Stypułkowski

"Astronomia dla bystrzaków" jest najlepszą ze wszystkich książek z astronomii, które posiadam. Autor napisał dużo ciekawych rzecz, począwszy od wyjaśnienia, co to jest astronomia, aż po czarne dziury i ciemną materię. Autor napisał wszystko prostym, zrozumiałym językiem, przez co osoby, które do tej pory nie miały do czynienia z astronomią, będą mogły szybko zrozumieć przedstawione treści. Naprawdę wielkie brawa dla autora za napisanie takiej książki!

Ocena : 5 Ocena książki 2014-01-25

ZLU, nauczyciel

Świetna książka. Polecam! Dużo ciekawostek. Czytam z dzieciakami (9 i 6 lat) - bardzo się wciągnęły (są już po lekturze wszystkich trzech książek Hawkinga o Jerzym, więc im jest znacznie łatwiej, ale i tak jestem pod wrażeniem)

Ocena : 5 Ocena książki 2010-08-30

Andrzej Siuda, inż. budownictwa

Przeczytałem sporą część książki "Astronomia dla bystrzaków" i mogę powiedzieć, że autor umie opowiadać w prosty sposób o trudnych sprawach. Spośród kilku przeczytanych książek o astronomii, ta podoba mnie się najbardziej. Jest całkowicie zrozumiała dla takiego jak ja ciekawskiego amatora. Jeśli jednak mogę przyczepić się: str. 128 "Na 2 lutego 2010 roku znanych jest 491 741 planetoid, spośród których własnej nazwy doczekało się 15 524 obiektów, spośród których własnej nazwy doczekało się 14 807 obiektów..." Być może, że powtórzona część zdania to nadgorliwość programu komputerowego, czego sam doświadczam, ale dlaczego zmienił przy tym wyraźnie liczbę. Która z nich prawdziwa, tego i tak nie sprawdzę, ale dla porządku można to w następnym wydaniu poprawić.

Ocena : 4 Ocena książki 2017-11-14

Kazimierz Sarek, informatyk

Astronomią interesuję się amatorsko, dlatego sięgnąłem po niniejszą pozycję. Książka jest napisana bardzo przystępnie, pozwoliła usystematyzować i uzupełnić moją wiedzę z tej dziedziny. Ocena zaniżona z powodu braku kolorowych zdjęć w wersji ebook, co mnie nieco rozczarowało.

Zamknij