Opinie o książce "ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe"

6
(67%)
5
(0%)
4
(11%)
3
(22%)
2
(0%)
1
(0%)
Opinie czytelników (liczba ocen: 9)
Średnia ocen: .

ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe:

Ocena : 6 Ocena książki 2020-05-11

bez podpisu

Nowy język to nowy świat. Nowa kultura, nowi ludzie, nowe znajomości. Warto poznawać nowe języki - w każdy dostępny sposób.

Ocena : 6 Ocena książki 2017-12-29

Julia, Analityk biznesowy

Naprawdę godna polecenia pozycja dla wszystkich tych, którzy zaczynają uczyć się języka obcego. Żałuję, że nie było tak pomocnych publikacji gdy wiele lat temu zaczynałam uczyć się języka angielskiego. Teraz wykorzystam rady w niej zawarte aby dużo sprawniej nauczyć się kolejnego języka obcego.

Ocena : 6 Ocena książki 2019-08-04

bez podpisu

Książka godna polecenia! Autor wskazuje potencjalne problemy z ich rozwiązaniami które towarzyszą każdej osobie nauczącej się języka obcego. Techniki które prezentuje są praktycznie do zastosowania od zaraz. Podoba mi się to, że autor poza własnym doświadczeniem popiera się badaniami.

Ocena : 6 Ocena książki 2021-07-19

bez podpisu

Bardzo dobry poradnik, który się szybko czyta. Podane rady można od razu wdrożyć do własnego procesu nauki.

Ocena : 6 Ocena książki 2018-01-08

Ewa Preidl, księgowa

Baaaardzo ciekawa pozycja! ( brakowało takiej wśród wielu innych pozycji w tym temacie ) , Trafiająca w sedno jak chodzi o naukę języka obcego! Bardzo przejrzysta Instrukcja jak się uczyć języka , aby nie zabić "chęci" lecz osiągnąć wymarzony cel. Motywująca i pokazująca jak tej motywacji nie stracić. Gratuluję Autorowi ujęcia tematu!!! i gorąco polecam!

Ocena : 4 Ocena książki 2018-12-08

JS, IT

Książka daje zbiór porad, które pozwalają się zmotywować do nauki. Nie są to przełomowe porady, wydają się nawet oczywiste jednak z większości rzeczy nie zdawało się sprawy wcześniej. Polecam tę książkę zaczynającym się uczyć swojego pierwszego obcego języka i z brakiem motywacji. Trochę dużo tekstu w przeliczeniu na zawartość merytoryczną.

Ocena : 3 Ocena książki 2018-10-24

bez podpisu

Troche nudna. Mialem inne oczekiwania.

Ocena : 3 Ocena książki 2018-06-16

bez podpisu, A polyglot in progress

Książka zaczyna się nieco dziwnie, ale ciekawie. Autor skłania nas do analizy konstrukcji gramatycznych używanych w naszym własnym języku, aby zrozumieć jak subtelne zmiany w szyku zdania lub nawet zmiana konstrukcji gramatycznej na pozornie równoważną może diametralnie zmienić wydźwięk całej wypowiedzi. Potem niestety jest już źle, i poweidziałbym nawet że coraz gorzej. Autor rozdrabnia się na takie szczegóły jak to, że gdy zaczynamy się uczyć ptrzebujemy mieć przygotowane kolorowe pisaki, zeszycik, słownik itp. Inny przykład to to, że wybierając słownik należy zwrócić uwagę na typ i rozmiar czcionki. W efekcie dostajemy książkę, którą może czyta się bardzo szybko, ale tylko dlatego że większość informacji to niestety "lanie wody". Naprawdę bardzo mały procent treści całej książki odnosi się do tego, JAK uczyć się języków obcych. Uważam, że książka może być przydatna dla osób, które mają problemy z organizacją samonauki w ogóle, ale osoby oczekujące bardzo konkretnych i praktycznych rad na temat samej nauki języków obców będą - tak jak ja - rozczarowane.

Zamknij