Facebook

Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2020
Na szlaku z Janem Pawłem II. 22...

Na szlaku z Janem Pawłem II. 22 trasy piesze, rowerowe i kajakowe po Polsce. Wydanie 1

Autor:  

Ocena:
   5.0/6  Opinie  (1)
Stron: 232
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Ilekroć mam okazję udać się w góry
i podziwiać górskie krajobrazy,
dziękuję Bogu za majestat i piękno
stworzonego świata.
Karol Wojtyła

fot. Magda i Mirek Osip-Pokrywka

Któż nie słyszał o szlakach, po których w czasie swojej młodości i działalności duszpasterskiej wędrował Karol Wojtyła? Raz po raz w licznych zakątkach Polski możemy natknąć się na ślady zamiłowania Papieża-Polaka do turystyki aktywnej oraz wspaniałych przyrodniczo i krajoznawczo perełek polskiej ziemi. W niniejszej publikacji zostały opisane szlaki, które w ostatnich latach udostępniono turystom. Prezentują one nie tylko piękno odwiedzanego regionu, ale także ciekawe obiekty, fakty i anegdoty związane z niegdysiejszą obecnością Karola Wojtyły. Zapraszamy do wędrówek z Janem Pawłem II – warto podążyć jego śladami, by oddać się w spokoju i ciszy specyficznej, turystycznej modlitwie, której uczył nas przez całe swoje życie.

 
fot. Magda i Mirek Osip-Pokrywka

Przewodnik opisuje szlaki (piesze, rowerowe, samochodowe, kajakowe) w Beskidach Małym, Żywieckim i Sądeckim, w Bieszczadach, Pieninach, Tatrach, Sudetach, na Podhalu, Pogórzu Karpackim, Mazurach, Płaskowyżu Draboża, w Borach Tucholskich, Krakowie i Wadowicach.


fot. Magda i Mirek Osip-Pokrywka

Magda i Mirek Osip-Pokrywka

Magda - rocznik ’74, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, kocha zawód nauczyciela i tłumacza, lecz od czterech lat jej pasją są podróże.
Mirek - rocznik ’65, absolwent Wydziału Zarządzania i Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej, blisko 20 lat z powodzeniem zarządzał innymi, dziś zarządza tylko swoim czasem. Magda i Mirek Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny, w którym ona jest głównie redaktorką, on głównie fotografem, choć zdarza im się zamieniać rolami. Magda i Mirek podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularno-naukowych i periodykach krajoznawczych. Wspólnie wydali też kilka przewodników turystycznych po krajach europejskich. Ostatnia ich wspólna sentymentalna podróż po Ukrainie zaowocowała albumem. W podróż śladami Jana Pawła II wybrali się również z sentymentu: do wielkiego Polaka i turysty. Odkrywając szlaki, którymi podążał Karol Wojtyła odkryli miejsca niezwykłe, do których z pewnością kiedyś wrócą.

Wadowice
Wadowicki Szlak Karola Wojtyły
Wadowice - Leskowiec

Beskid Żywiecki
Skawica Górna - Zubrzyca Górna

Kraków
Krakowski Szlak Karola Wojtyły

Płaskowyż Draboża
Salwator - Kalwaria Zebrzydowska

Podhale
Zakopane - Ludźmierz

Tatry
Zakopane Jaszczurówka - Stara Roztoka
Morskie Oko - Zakopane
Siwa Polana - Dolina Jarząbcza

Pieniny
Krościenko nad Dunajcem - Sromowce Wyżne-Kąty
Spływ Dunajcem

Gorce
Nowy Targ (Kowaniec) - Rzeki

Beskid Sądecki
Stary Sącz - Krościenko nad Dunajcem

Pogórze Karpackie
Przemyśl - Kalwaria Pacławska

Bieszczady
Zagórz - Komańcza
Komańcza - Cisna
Pszczeliny - Ustrzyki Górne

Sudety
Bolesławiec - Świebodzice
Pojezierze Drawskie
Czaplinek - Młynowo

Bory Tucholskie
Nowa Brda - Mylof - Woziwoda

Mazury i Suwalszczyzna
Ełk - Wigry
Stary Folwark - Augustów
 
6
(0)
5
(1)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 1

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 5 

  Książka "Na szlaku z Janem Pawłem II" jest idealna dla tych, którzy pragną czerpać z podróżniczych doświadczeń Karola Wojtyły. Już sama okładka daje czytelny przekaz o duchu kiedyś organizowanych pionierskich wypraw. Zaskakują dokładne i wręcz odkrywcze informacje topograficzne jak np. te zawarte w notatce "Papież nad Jeziorem Rajgrodzkim". Nie znajdziemy ich nawet w tak kultowej książce jak "Zapis drogi... wspomnienia o nieznanym duszpasterstwie księdza Karola Wojtyły". Rzetelny opis sprawia, że czytający nabiera pewności, iż ruszając na szlak będzie mógł chodzić po tych samych ścieżkach, pić wodę z tych samych źródeł, zanurzać wiosła w tych samych rzekach co swego czasu człowiek nazywany "wujkiem". Poglądowe mapki, dobrze wyselekcjonowane zdjęcia, treść oryginalna, wciągająca i nie strasząca dłużyznami. Pięknie wydana książka - to jest jej pochwała.
  logotypy