Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2019
Migrena dla bystrzaków

Migrena dla bystrzaków

Autorzy:   ,

Migrena dla bystrzaków
Ocena:
   5.0/6  Opinie  (1)
Stron: 400
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Septem

Migrena -- rozpoznać, okrążyć, wyeliminować

Jak często zdarza się, że z powodu dotkliwego bólu odwołujesz spotkania z przyjaciółmi czy ważne zebrania w pracy? Ile już razy dotkliwe cierpienie rozsadzające Ci głowę przykuło Cię do łóżka, niwecząc plany, rujnując całe dnie i nie dając zasnąć w nocy? Bóle migrenowe to jedna z najbardziej złośliwych i podstępnych dolegliwości nękających ludzkość. Atakują znienacka i przez długie godziny trzymają Twoją głowę w stalowym uścisku. Jeśli chcesz zostać męczennikiem, możesz zgodzić się na dalsze cierpienie -- wydaje się jednak, że są lepsze sprawy, za które warto umierać.

Środki farmakologiczne nie zawsze pomagają i z pewnością nie wpływają dobrze na Twoją wątrobę. Sposoby starożytnych, takie jak wiercenie dziur w głowie czy przywiązywanie do niej wypchanego ziołami glinianego krokodyla -- w czym specjalizowali się Egipcjanie -- nie są także metodami wartymi polecenia. Natomiast ten podręcznik oferuje kompleksową wiedzę na temat Twojego wroga numer jeden, podaną w jasny i przystępny sposób. Uczy, jak przejąć kontrolę nad dotkliwymi bólami głowy, proponuje techniki ochrony przed niespodziewanie atakującą migreną oraz metody pozbycia się tego nieproszonego gościa.

Ustal strategię walki z nieprzyjacielem poprzez:

 • zdobycie szczegółowych informacji medycznych,
 • przegląd dostępnych farmaceutyków i metod alternatywnych,
 • ćwiczenia fizyczne niwelujące ból,
 • odpowiednią dietę i eliminację szkodliwych produktów,
 • rozpoznanie i rozbrojenie możliwych przyczyn migreny.

Niech Cię więcej głowa nie boli

DODATKI SPECJALNE: sygnały ostrzegawcze, typowe czynniki wywołujące migrenę, walka z migreną w pigułce, siedem mitów na temat migreny, typowe oznaki migreny.


"To kompleksowe opracowanie uzbraja czytelników w informacje, które pozwolą im z ofiar bólu zmienić się w osoby panujące nad swoją migreną w sposób tak prosty, jak to możliwe."
dr E. Fred Aguilar

"Jeśli nigdy nie doświadczyliście bólów migrenowych, nie zrozumiecie jaki to niewyobrażalny ból. Farmaceutyki nie zawsze pomagają. Nawet nie zdawałam sobie sprawy, że odpowiednia dieta może mieć tak ogromne znaczenie. Byłam niedowiarkiem, ale jednak dałam się przekonać, na szczęście!"
Alina, lat, 34, Kędzierzyn Koźle

"Stosuję zalecenia opisanie w książce już od roku. Do tej pory miałam wydanie oryginalne, świetnie, że jest wreszcie polska wersja. Żyję zdrowiej, lepiej się odżywiam i ćwiczę. Zmiana stylu życia była pewnym wysiłkiem, ale wysiłkiem który bardzo mi się opłacił."
Magdalena, lat 41, Wałbrzych

"Migrena kompletnie destabilizowała moje życie. Nie mogłem niczego zaplanować na 100%, bo potem i tak musiałem to odwoływać. Postanowiłem jednak, że to się musi zmienić. Nigdy nie zapominam o odpowiednich ćwiczeniach, nawet w biurze, choć koledzy początkowo dziwnie na mnie patrzyli. Ale to naprawdę działa."
Krzysztof, lat 28, Wrocław

Dr Jennifer Shoquist ukończyła medycynę na Akademii Medycznej w Teksasie. Diagnoza i leczenie bólów głowy są istotnymi elementami jej praktyki zawodowej. Obecnie pisuje książki, pracuje również jako konsultantka pomagająca dziennikarzom pracującym nad artykułami dotyczącymi medycyny.

Diane Stafford jest pisarką oraz redaktorką takich czasopism, jak "Houston Health & Fitness Magazine", "Dallas-Fort Worth Health & Fitness Magazine" czy "Texas Women Magazine". Problem migreny zna z autopsji, a proponowane metody przetestowała osobiście, w asyście swojej rodziny.

Seria "Dla bystrzyków" to niezbędnik każdego poszukiwacza wiedzy. Książki pisane lekkim stylem pełne są humoru, a jednocześnie zawierają czytelne informacje przygotowane przez specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki nim odkryjesz, że potrafisz chłonąć wiedzę niczym gąbka, dobrze się przy tym bawiąc. Świetna lektura przy śniadaniu, w łóżku, w podróży i na bezludnej wyspie.

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:

Słodki dom
Tillie Cole
Cena: 39,90 zł
Angielski dla bystrzaków
Gavin Dudeney, Nicky Hockly
Cena: 39,90 zł
FOREX dla bystrzaków. Wydanie II
Mark Galant, Brian Dolan
Cena: 39,00 zł
6
(0)
5
(1)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 1

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 5 

  Odziedziczyłam migrenę po mamie. Niestety u mnie w rodzinie 90% kobiet (od 11 do 70 roku życia) cierpi na tę dolegliwość. U każdej z nas objawy są bardzo zbliżone: mdłości, światłowstręt, wyczulony węch, zawroty głowy i nie dający się z niczym porównać ból. Mój ból nie jest jeszcze aż tak kłopotliwy jak mojej mamy czy kuzynek. Przeważnie po zażyciu bardzo mocnej tabletki i położeniu się w cichym i ciemnym miejscy, po 2-3 godzinach czuję znaczną ulgę. Gorzej, kiedy patrzę na męki mojej rodzicielki, która przez migrenę traci czasem nawet 3 dni z życia, będąc prawie nieprzytomna i zdezorientowana. Migrena potrafi bardzo uprzykrzyć życie, ale niestety trzeba nauczyć się z nią żyć. Książka od początku wzbudziła moje zainteresowanie. 400 stron rozprawy o migrenie dało mi nadzieję na lepsze zrozumienie choroby i poznanie skutecznych technik, które pomogą uczynić ją bardziej znośną w życiu codziennym. Autorkami książki są lekarka i dziennikarka, które łącząc swoje siły i wiedzę, w kompleksowy, wyczerpujący i jasny sposób zapragnęły podzielić się wszystkim co wiedzą na temat migreny. Czytelnik zapoznać się może z podstawową terminologią i definicją migreny, podłożem choroby oraz jej przebiegiem. Następnie autorki zapoznają nas z najpowszechniejszymi metodami leczenia bólu głowy, farmaceutykami i leczeniem alternatywnym. Nie jestem wielką zwolenniczką łykania proszków, dlatego ciekawym dla mnie był rozdział poświęcony ćwiczeniom, które łagodzą ból. Uciskanie odpowiednich punktów na stopach, dłoniach i skroni co prawda nie zwalczy bólu, ale przy odpowiednim treningu i wprawie pomaga w znacznym stopniu go zmniejszyć. To co jednak najważniejsze dla migrenowców to dieta. Unikanie konkretnych potraw i przypraw, jak owoce morza, pikantne potrawy, alkohol, duże ilości kawy może okazać się zbawienne. Jednak w moim przypadku kawa jest lekiem na wszystko i to ona w bardzo początkowej fazie bólu zdaje egzamin. Książka pomaga skomponować swoją idealną dietę i odrzucić z naszego pożywienia to, co może być potencjalnie jednym z przyczyn nasilenia migren oraz ich częstotliwości. Znajduję w radach zawartych w książce wiele prawdy. Doskonale pamiętam jak moja mama po zjedzeniu niewielkiej ilości krewetek, została unieruchomiona przez migrenę na 2 dni. Z migreną da się żyć, jednakże trzeba podchodzić do tego z głową. Odpowiedni styl życia i rady zawarte w książce powinny pomóc czytelnikowi polepszyć komfort życia z migreną. Migrena jest straszną, bardzo utrudniającą życie dolegliwością, którą w pewnym stopniu można ograniczyć. Warto przeczytać tę książkę i zacząć patrzeć na swój ból z zupełnie innej strony. Po lekturze tej pozycji podchodzę do bólu spokojniej, jestem bardziej opanowana, stosuje techniki relaksacyjne, aromaterapię i naturalne metody leczenia. Ból oczywiście istnieje nadal, jednak jest on łatwiejszy do wyeliminowania i dokucza mi rzadziej. Polecam.
  logotypy