Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion.pl sp. z o.o.
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2022
Migracje. Niezwykłe podróże zwie...

Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt

Autorzy:   -unwin-author,mikeunwinauthor.htm" class="a1">Mike Unwin (Author), Jenni Desmond (Illustrator)

Stron: 48
Ksiazka drukowana Druk oprawa twarda
Wydawca: Czytalisek
Cena:
44,90 zł
Wysyłamy w 24h
+ do przechowalni

 

Lecisz nad sztormowym morzem, tysiące kilometrów od brzegu… To podróż pełna niebezpieczeństw. Deszcz chłoszcze wzburzoną, wirującą wodę, lecz ty nie przerywasz lotu. Jesteś albatrosem poszukującym pożywienia – twoje życie upływa na nieustannym wędrowaniu. To tylko jedna z 20 niesamowitych opowieści o migracjach zwierząt, zawartych w tej książce. Najrozmaitsze gatunki wszelkich rozmiarów odbywają niezwykłe podróże po naszej planecie, mimo niesprzyjającej pogody, chowając się przed głodnymi drapieżnikami, próbując przeżyć… Dowiedz się, jak wygląda migracja pingwina cesarskiego, żarłacza białego, wielkich stad słoni, milionów krabów czerwonych i wielu innych zwierząt, które wyruszają na absolutnie niesamowite wędrówki.

 

Kategoria wiekowa: 6 – 10

Oprawa: twarda

 

Stworzone przez Mike’a Unwina popularnonaukowe miniopowiadania czyta się jednym tchem. Całość wzbogaca niesamowita szata graficzna autorstwa Jenni Desmond. Ilustracje mają prawdziwie malarski rozmach. Trudno oderwać od nich wzrok.  Wyruszamy w fascynującą podróż śladami dwudziestu migrujących gatunków. Dowiadujemy się, dlaczego podejmują tak długie i niebezpieczne wędrówki. Kibicujemy im na trasie i podziwiamy za niezwykłą siłę, niezawodny instynkt, wolę walki oraz zaskakujące umiejętności nawigacyjne.

 

Książkę napisał Mike Unwin, zdobywca tytułu UK Travel Writer of the Year, a zilustrowała Jenni Desmond, zwyciężczyni nagrody New York Times Best Illustrated Children's Books.

 

 

🍂 Odnoszę wrażenie, że jesień w tym roku wyjątkowo szybko dała nam o sobie znać.  🕊️ Jedną z jej oznak były odloty ptaków, które mogliśmy zaobserwować na zaciągniętym chmurami niebie.  🌍 Podobnej czynności na całym świecie poddaje się wiele gatunków zwierząt. Odbywają się na lądzie, w powietrzu oraz w wodzie. Dotyczą różnych kierunków, odległości i czasu trwania. A łączy je  wspólna nazwa - MIGRACJE. 📘 Tak właśnie brzmiącym tytułem zachęca nas książka "Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt " od @czytalisek_wydawnictwo , w której przedstawione zostały niesamowite  wędrówki dwudziestu gatunków zwierząt.  📙 Rozmiar książki pozwalił zachować doskonałe proporcje pomiędzy treścią a ilustracjami, dzięki czemu zapewniona została przejrzystość przekazu.  📖 Na każdej rozkładówce czeka na nas historia innego gatunku, przedstawiona za pomocą zrozumiałego tekstu oraz przepięknej i dynamicznej grafiki.  📗 Każdy dział rozpoczyna działający na wyobraźnię tytuł, zaś tekst dostarcza sporą porcję wiedzy, a napisany jest językiem, który automatycznie maluje w wyobraźni scenki z wypraw opisywanych zwierząt.  👨‍👩‍👧‍👦 Zdecydowanie zachęcam do rodzinnej lektury tej książki, która z jednej strony jest źródłem wiedzy, a z drugiej silnie pobudza wyobraźnię.  👍 Takie połączenie jest dla mnie ogromną zaletą oraz tym, czego przede wszystkim szukam w literaturze. 

CoFajnego Kocuła Joanna

    pokaż wszystkie
    logotypy