Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2019
Macierzyństwo to łatwizna... i i...

Macierzyństwo to łatwizna... i inne kłamstwa, które słyszą świeżo upieczone mamy

Autor:  

Stron: 208
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Septem

Co to jest macierzyństwo?

Zaznacz właściwą odpowiedź:

 • Najbardziej frustrująca praca pod słońcem
 • Najlepsza praca, o jakiej mogłabyś marzyć
 • Wieczne zmęczenie, stres i brak czasu
 • Okres wielkiego przewartościowania
 • Najlepsze lata Twojego życia

Macierzyństwo to łatwizna... i inne kłamstwa, które słyszą świeżo upieczone mamy
Claudine Wolk
Świeże! Praktyczne! Rzeczowe! Jeżeli takich właśnie rad na temat macierzyństwa szukasz, przeczytaj tę książkę. Książka Claudine Wolk nie ma nic wspólnego z babskim gadaniem, ale znajdziesz w niej najbardziej przydatne wskazówki na naprawdę interesujące Cię tematy
Suzanne Zoglio, doktor psychologii
Świat pełen jest kobiet niemile zaskoczonych nieustającymi trudami macierzyństwa, ciągle zdumionych tym, jak ich praca może być wspaniała i męcząca.
Anna Quindlen

Nie da Ci ojciec (dziecka), nie da sąsiadka tego, co wie tylko inna matka! Przetrwaj ciążę, potem będzie łatwiej! Najgorszy jest pierwszy roczek, potem będzie łatwiej! Jak tylko pójdzie do szkoły, będzie łatwiej! I tak w koło Macieju. Kobieta, która rodzi dziecko, nie wypycha jednocześnie przez macicę swojego mózgu! Nie daj się nabrać! Nie słuchaj rad ludzi, którzy rodzicami byli w epoce głębokiego PRL-u, a tym bardziej tych, którzy są genialnymi teoretykami, bo dzieci widują głównie w telewizyjnych reklamach.

Dowiedz się prawdy na temat blasków i cieni bycia matką -- z książki okraszonej sporą dawką humoru i górą bezcennych, niezwykle praktycznych porad. Oddzielaj mity od faktów. Bądź świadoma tego, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka. Zostań Matką Roku, nie przestając być jednocześnie sobą i nie rezygnując całkowicie ze swojego dotychczasowego życia. Kiedy Ty jesteś szczęśliwa, szczęśliwa jest też Twoja pociecha!

 • Nieocenzurowane rady do wykorzystania przy porodzie i po nim.
 • Sposoby na zorganizowanie czasu i zyskanie kilku minut dla siebie.
 • Wady i zalety karmienia piersią oraz podawania pokarmu w butelce.
 • Metody powrotu do dawnej formy i wizerunku sprzed porodu.
 • Przygotuj się do wychowania mądrego i radosnego dziecka.

Dodatki specjalne:
Harmonogram karmienia dziecka dla świeżo upieczonych mam
Dziesięć praktycznych rad dla świeżo upieczonej matki
Przydatne lektury i strony WWW

Wstęp: Czy jest łatwiej? (9)

Rozdział 1: Sekrety macierzyństwa "od podszewki" (15)

Rozdział 2: Przygotowania a rzeczywistość (21)

Rozdział 3: Nieocenzurowane rady do wykorzystania przy porodzie i po porodzie (35)

Rozdział 4: Najlepsza pierś (45)

Rozdział 5: Nie zobaczysz tego w telewizji (55)

Rozdział 6: Ciało - nowy normalny wizerunek (67)

Rozdział 7: Przykazania dla mam (75)

Rozdział 8: Harmonogram karmienia (87)

Rozdział 9: Powrót do pracy (99)

Rozdział 10: Jak się w to wpakowałam? (111)

Rozdział 11: Kto to jest gospodyni domowa i jak się stałam jedną z nich? (129)

Rozdział 12: Najbardziej frustrująca praca pod słońcem (145)

Rozdział 13: Czego mi brakuje? (161)

Rozdział 14: Najlepsza matka (169)

Podziękowania (185)

Pomocne źródła (187)

Słowniczek (191)

O autorce (197)

Harmonogram karmienia dziecka dla świeżo upieczonych mam (199)

Dziesięć praktycznych rad dla świeżo upieczonej matki (203)

Harmonogram karmienia dziecka (207)

Osoby, które kupowały książkę, często kupowały też:

Bajkał. Morze Syberii. Wydanie 5
Maja Walczak-Kowalska, Wojciech Kowalski
Cena: 34,90 zł
Niegrzeczne dzieci
Kapalka George M.
Cena: 22,78 zł
Można napisać tak: ten poradnik jest inny. Pod wieloma względami wyróżnia się na tle dostępnych książek dla młodych rodziców. Nie znajdziemy tutaj instrukcji pielęgnacji pępka, sposobów na ciemieniuchę czy bolesne ząbkowanie. Autorka koncentruje się wokół zagadnień rodzicielskich, a zwłaszcza zmian, jakie następują po urodzeniu maluszka.

Jednak nie robi tego w taki sposób, w jaki pisane są inne poradniki. Wpisuje się w trend odlukrowania macierzyństwa, ale w oryginalnym tonie: dzieli się wiedzą lekko, z humorem, odsłaniając ciężką kurtynę tajemnic i faktów, do których wielu z nas ciężko się przyznać. Pisząc, że macierzyństwo nie jest łatwe, pokazuje, jak sobie tę trudną rolę ułatwić, by nie zatracać siebie. Claudine Wolk to felietonistka, autorka wielu artykułów poświęconych macierzyństwu, autorka strony dla świeżo upieczonych mam. Aktywna w pomocy matkom wracającym po „odchowaniu dzieci” do pracy zawodowej.

Co się rzuca w oczy podczas lektury to również silna osobowość Autorki, sprzeciwiająca się poświęcaniu się i zapominaniu o sobie w myśl zasady, że matka „powinna”. Opisując różne aspekty opieki nad dzieckiem: karmienie, kładzenie spać, pracę zawodową, Wolk zwraca uwagę na potrzeby młodych mam, które powinny mieć szansę zadbać o siebie. Ciągle podkreślając banalną prawdę, że tylko szczęśliwa matka może wychowywać szczęśliwe dziecko, daje konkretne wskazówki, co zrobić, by macierzyństwo rzeczywiście było łatwiejsze. Najważniejsze to zmiana sposobu myślenia..

„Świat jest pełen kobiet niemile zaskoczonych nieustannymi trudami macierzyństwa, ciągle zdumionych tym, jak ich praca może być wspaniała i męcząca” Anna Quindlen

Wolk pisze o poczucie winy towarzyszącej rodzicom, ciągłej walce dwóch potrzeb: własnych i dzieci, zakłopotaniu wynikającemu z potrzeby powrotu do pracy, problemie z samorozwojem i ciągłym poczuciem, że coś się traci (gdy pozostaje się w domu z dzieckiem i marzy się o rozwoju zawodowym, gdy pracuje się i martwi się, co się dzieje z maluchem, myśląc o tych chwilach, które mijają bezpowrotnie).

Nie jest to jednak kolejny banalny poradnik, z tysiącem uwag i prawd, o których każda matka wie. Jest to naprawdę trzeźwo napisana książka, która stara się wskazać złoty środek, w którym potrzeby każdego członka rodziny są chociaż w podstawowej wersji zaspokajane.

Wolk radzi, jak zajmować się domem, gdy ma się w domu dziecko, które nie daje nam szansy choćby na 5 minut wytchnienia, w jaki sposób gotować, sprzątać czy znaleźć czas na poranny prysznic. Choć wiele z rad przedstawionych w tym poradniku może oburzać, zwłaszcza perfekcyjne mamy, nie sposób nie zauważyć, że ich wdrożenie może ułatwiać życie, bo tak naprawdę wykonując najtrudniejszą pracę pod słońcem, jaką jest wychowanie dzieci, nie sposób być idealnym przez cały czas. Nie da się ciągle dawać z siebie wszystkiego, a nawet więcej, bo w końcu któraś część nas się zbuntuje. Potrzeba zachować choćby podstawową harmonię, bo cytując klasyka, tylko ona jest w stanie nas uratować.

Podsumowując: dobra pozycja dla przyszłych mam, zwłaszcza spodziewających się pierwszego dziecka.

sosrodzice.pl Dorota, 2013-09-10

  pokaż wszystkie
  logotypy