Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2020
Krzyżówki angielskie poziom B1- B2

Krzyżówki angielskie poziom B1- B2

Autor:  

Stron: 80
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Septem
Cena:
14,90 zł
Wysyłamy w 24h
+ do przechowalni

By angielskie dać rzeczy słowo...

...należy je najpierw poznać. Idealnie, jeżeli nie tylko znamy i rozumiemy samo słowo, ale także potrafimy podać jego definicję. Wówczas, nawet jeśli umknie nam wyraz lub nasi rozmówcy nie pojmą, co mamy na myśli, będziemy mogli go rozwinąć w kilku innych słowach - i na pewno się zrozumiemy. Czy słowo i jego krótka, zwięzła definicja nie kojarzy się przypadkiem z pewną rozrywką umysłową, do której uprawiania należy uzbroić się w ołówek lub długopis, by następnie tym narzędziem wypełniać kratki odpowiednimi literami?

Krzyżówka, bo o niej mowa, jest idealną łamigłówką dla tych, którzy uczą się języka obcego. Nie tylko pomaga przyswoić nowe słownictwo, lecz także pozwala stworzyć - na własny użytek - definicję każdego opanowywanego wyrazu. Dzięki temu nauka języka staje się bardziej emocjonująca, przyjemniejsza, a przez to efektywniejsza - słówka, które stanowią rozwiązanie krzyżówki, zapamiętuje się szybciej i na dłużej.

Chcesz się sprawdzić i pobawić językiem Szekspira? Zatem przygotuj coś do pisania, otwórz książkę - i zaczynamy!

Krzyżówki zostały dostosowane do poziomu B1 i B2.

Ze względu na strukturę książki nie zamieszczono spisu treści.

Nie spodziewałabym się, że krzyżówki po angielsku mogą być tak dobrą formą nauki. Te mają wyższy poziom, ale są równie przyjemne. Z tym, że tutaj już więcej się uczymy niż powtarzamy. Krzyżówki są bardziej rozbudowane, a przez to ciekawsze. Hasła z krzyżówek stanowią ciekawostki charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii: nazwy dań, miejsc, zwyczajów itp. Jedno z takich brzmi np. "rozwiąż krzyżówkę, a dowiesz się, jak nazywa się brytyjskie muzeum sztuki nowoczesnej". To bardzo dobry pomysł, żeby w pakiecie z nauką języka, uczyć się czegoś o danym kraju! Nauka przez zabawę zawsze jest dobrym pomysłem!

Profil Łojek Katarzyna

    pokaż wszystkie
    logotypy