Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2017
Kreatywność na zawołanie. Jak od...

Kreatywność na zawołanie. Jak odkryć i rozwinąć wewnętrzną moc twórczą

Autor: 

Ocena:
   5.3/6  Opinie  (3)
Stron: 304
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka) 3w1 w pakiecie: PdfPDF ePubePub MobiMobi
Wydawca: OSM CONSULT
Wydawca: OSM CONSULT

Druk
Książka drukowana
45,00 zł
eBook
Pdf ePub Mobi
29,00 zł

To da się zrobić!

Presja kreatywności to zjawisko powszechne we współczesnym świecie. Twoim obowiązkiem jako dobrego obywatela obecnej rzeczywistości jest posiadanie mnóstwa pomysłów na minutę, które w cudowny sposób mają rozwiązać teraźniejsze i te, o których nawet jeszcze nie wiesz problemy. Brzmi znajomo? Wszyscy wymagają natychmiastowego efektu, błyskotliwości i nie wiadomo czego jeszcze, na zawołanie. Przytłacza Cię to? Kreatywność na zawołanie to idealne wsparcie w procesie tworzenia – inspirujący przewodnik po wymagającym świecie branży kreatywnej. Todd Henry pokaże ci, jak rozwinąć swój twórczy potencjał i znaleźć więcej czasu na rzeczy, które są dla ciebie najważniejsze. 

(…) Jeden z czytelników, który wiele lat spędził na posadzie uznawanej za niekreatywną, powiedział mi, że odkrył nową wizję swojej pracy. Stworzenie schematu działań wokół procesu twórczego pozwoliło mu wycisnąć jak najwięcej ze swoich unikalnych umiejętności i odzyskać entuzjastyczne podejście do pracy, potwierdzając jednocześnie jego przypuszczenie, że mimo wykonywanych obowiązków jest osobą kreatywną. Ktoś inny wytatuował sobie na ramieniu hasło „Umieraj pusty” [oryg. Die Empty] jako przypomnienie, że każdego dnia powinien w pełni i kreatywnie oddawać się swojej pracy. Te i wiele innych historii są dowodem wolności, którą można osiągnąć dzięki pewnym schematom i przezwyciężając coraz większe wymagania rynku pracy poprzez regularne i celowe działanie.
Nie ma wzoru na kreatywność, o czym piszę w tej książce. Istnieją jedynie rzeczy, które zwiększają prawdopodobieństwo, że wpadniesz na właściwy pomysł w odpowiednim momencie. Jest jednak sprawdzony wzór na przeciętność. Wystarczy, że przestaniesz wymagać od siebie, zadawać pytania, rozwijać swoje umiejętności i dążyć do odkrywania własnego ja. Wtedy bardzo szybko dopadnie cię przeciętność. Niestety, o wiele łatwiej płynąć z nurtem, niż zacząć wykonywać ćwiczenia praktyczne, nawet te najdrobniejsze, które pomagają w byciu skutecznym, inteligentnym i zdrowym. Żeby odnieść sukces jutro, zacznij już dziś. Jeśli chcesz błyskawicznie wpaść na genialny pomysł, musisz zacząć działać zanim jeszcze będzie ci on potrzebny (…)

 

                                                                                            Fragment książki

PRZEDMOWA
WPROWADZENIE

CZĘŚĆ I: DYNAMIKA
DYNAMIKA PRACY KREATYWNEJ
DYNAMIKA PRACY ZESPOŁOWEJ
SKUTKI UBOCZNE: WALKA Z ZABÓJCAMI KREATYWNOŚCI

CZĘŚĆ II: KREATYWNY RYTM
SKUPIENIE: KIERUNEK NA TO, CO NAJWAŻNIEJSZE
RELACJE: STWORZYĆ GENIALNY ZESPÓŁ
ENERGIA: TWÓJ NIEWIDZIALNY SPRZYMIERZENIEC
BODŹCE: CO ZNAJDUJE WEJŚCIE, MUSI MIEĆ i UJŚCIE
CZAS: WALUTA PRODUKTYWNOŚCI
PODSUMOWANIE: KONTROLA

GRAJĄCY COVERY NIE ZMIENIĄ ŚWIATA

PODZIĘKOWANIA
ANEKS
WYKORZYSTANE

6
(1)
5
(2)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)

Liczba ocen: 3

Średnia ocena
czytelników

  


  okladka
    Ocena : 6 

  ciekawa lektura
    Ocena : 5 

  Dość inspirujące. W czasach, gdy słowo "kreatywność" odmieniane jest przez wszystkie przypadki, a pracodawcy, klienci, przyjaciele i rodzina wymagają stałego podnoszenia kreatywności, taka książka może cię uratować :) A poważniej: znajdziesz tutaj kilka naprawdę dobrych porad i strategii - niby nic nowego, ale zebrane w całość i ładnie podane.
    Ocena : 5 

  Jeśli jesteś zainteresowany generowaniem kreatywności - ta książka jest dla Ciebie
  logotypy