Facebook

Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2020
Krakowski Kazimierz i Podgórze. ...

Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1

Autor:  

Krakowski Kazimierz i Podgórze. Wydanie 1
Stron: 232
Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)
Wydawca: Bezdroża

Od kilkunastu lat krakowska dzielnica Kazimierz jest jedną z największych atrakcji królewskiego miasta. Do 1800 roku było to odrębne miasto, zamieszkałe przede wszystkim przez Żydów blisko związanych z Krakowem, w którym mieściły się ich sklepy i warsztaty. Tym, co wyróżniało Kazimierz, była koegzystencja żydów i chrześcijan: gdzież indziej bowiem nadal można przystanąć na skrzyżowaniu ulic rabina Meiselsa i Bożego Ciała?

Gdy w 1993 roku Steven Spielberg nakręcił Listę Schindlera, pokazując tym samym Kazimierz na turystycznej mapie świata, dzielnica stała się prawdziwym celem wyjazdów. Wydarzeniem przyciągającym szczególną uwagę tysięcy uczestników jest coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej.

Prawdziwy skarb to witalność Kazimierza, który wciąż żyje i zaskakuje swymi nowymi obliczami: to tu bije towarzyski puls Krakowa; w tej przestrzeni, jak w żadnej innej, artystyczne dusze wyczarowują nostalgię, wzruszenie, ironiczną anegdotę, słowem: Środkową Europę! Spektakl, koncert, zmierzch, kawa i rozmowa mają tu swój niepowtarzalny smak.

Dzisiaj Kazimierz to jedna z najpopularniejszych dzielnic Krakowa, miejsce, gdzie przenikają się niezwykły klimat małych galerii, sklepików, zapach włoskiej pizzy, polskich pierogów i urok najlepszych imprez w mieście. A wszystko to w tajemniczych, klimatycznych uliczkach i wnętrzach kamienic. To dzielnica, którą ukochali artyści i... studenci. Spektakl, koncert, kawa i rozmowa mają tu swój niepowtarzalny smak. I właśnie w to niezwykłe miejsce zabiera nas ksiązka Krakowski Kazimierz i Podgórze Agnieszki Legutko. Poczuj my magię Kazimierza i niezwykłą historię przestrzeni, w której obok siebie koegzystowali żydzi i chrześcijanie. Gdzież indziej bowiem nadal można przystanąć na skrzyżowaniu ulic rabina Meiselsa i Bożego Ciała?

Eurostudent gmj, 2011-02

    pokaż wszystkie
    logotypy