Serie wydawnicze

 • Dla bystrzakow
 • Bez kantow
 • Lekarz rodzinny
 • Seriaporad.pl
 • Bezdroza
 • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2021
Krągła rewolucja. Piękno w rozmi...

Krągła rewolucja. Piękno w rozmiarze XL i... każdym innym!

Autorzy:   ,

Stron: 280
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka
Wydawca: Septem

Zaspokojony apetyt na życie

 • Jak zaakceptować swój wygląd i pozbyć się niezdrowych obsesji?
 • Czy "atrakcyjna", "zdrowa" i "zgrabna" zawsze musi znaczyć "szczupła"?
 • W jaki sposób zerwać z tyranią lustra?
 • Dlaczego większość facetów (nie tylko Rubens) uwielbia krągłości?

Sama skóra i kości nie dadzą Ci radości!

Czy wiedziałaś, że...
 • Większość modelek jest 10 kilogramów lżejsza i 18 centymetrów wyższa od normalnych kobiet?
 • 90% kobiet jest niezadowolonych ze swojego ciała?
 • 80% 10-letnich dziewczynek w Stanach Zjednoczonych jest na diecie?

Czas, żebyś położyła kres podobnym tendencjom, pokochała swoje ciało i zaczęła traktować je z szacunkiem!

Jesteś niewolnicą wagi? Odchudzające specyfiki i fitness robią z Tobą, co im się żywnie podoba? Z zazdrością obserwujesz żywe wieszaki i coraz bardziej nienawidzisz każdego dodatkowego centymetra na biodrach? Powiedz stop obsesji i natychmiast doceń każdą swoją fałdkę!

Ta książka jest zdrowsza i bardziej skuteczna od wszystkich diet świata. Wreszcie pomoże Ci uporać się z manią związaną z ograniczaniem jedzenia, ciągłym katowaniem się ćwiczeniami, kompleksami zbyt małych piersi, nadto wystającego brzuszka, nadmiernie dużej pupy, a także odwiecznym bólem z powodu posiadania ciała o "niewłaściwym" rozmiarze. Już starożytni uważali kulę za kształt idealny, więc i Ty ciesz się ze wszystkich krągłości, które czynią Cię tak apetyczną.

Zdziwisz się, gdy odkryjesz, kto ze światowych sław miał takie same problemy. Poznasz zaskakujące wyniki badań dotyczących obrazu własnego ciała i przykłady wzięte z życia, które staną się Twoją inspiracją. Ani się obejrzysz, a nareszcie pokochasz najważniejszą osobę w Twoim życiu -- samą siebie. I ani mediom, ani Twojemu chłopakowi, matce czy wadze nie uda się już zburzyć tej nowo zdobytej pewności siebie. Pewności na mocnych nogach!

Już teraz przyłącz się do Krągłej rewolucji -- kochanego ciała nigdy nie za wiele!

Krągłe wprowadzenie (6)

Rozdział pierwszy (10)
Jesteś za gruba, by zostać cheerleaderką!

Rozdział drugi (24)
Ach, to wspaniałe jedzenie!

Rozdział trzeci (44)
Pomocy, jestem w siłowni i nie mogę się wydostać!

Rozdział czwarty (60)
Naturalnie wydatne pośladki

Rozdział piąty (70)
Wielkie piersi, małe piersi

Rozdział szósty (80)
Mam 37 lat i ważę 68 kilogramów

Rozdział siódmy (96)
Zazdrosna?

Rozdział ósmy (106)
Tyrania lustra

Rozdział dziewiąty (118)
Uśmiech, proszę!

Ze wszystkich stron media zarzucają nas wizerunkami szczupłych modelek i aktorek, produktami „light” i „fitness” oraz sposobami na osiągnięcie idealnej sylwetki i atrakcyjnego wyglądu. Jak nie dać się zwariować i pokochać swoje ciało takim, jakie jest? Rachel Chaplin i Tonya Sandis nawołują do „Krągłej rewolucji”!

Poradnik „Krągła rewolucja” Rachel Caplin i Tonyi Sandis to odpowiedź na problemy współczesnych kobiet, spowodowane kulturowo uwarunkowanymi kanonami piękna. Ta książka skierowana jest do wszystkich kobiet, którym chociaż raz zdarzyło się tęsknić za niedoścignionym ideałem i z nostalgią wzdychać do pięknych zdjęć celebrytek na okładkach.

Na „Krągłą rewolucję” składają się przemyślenia, do których punktem wyjścia stają się historie z życia Rachel Caplin, ilustrujące podnoszone w książce problemy. Co ważne – większość kobiet z całą pewnością może utożsamić się z przynajmniej jedną z opisanych w poradniku sytuacji. Razem z autorką przechodzimy przez kolejne etapy życia i wspólnie uczymy się akceptować i kochać siebie oraz swoje ciało. W książce przywołane są także wypowiedzi innych kobiet – zarówno tych podobnym autorce, jak i tych, których wygląd jest wzorem dla innych – aktorek i celebrytek. Pokazuje, że piękności z pierwszych stron kolorowych magazynów wcale nie są idealne. Ich magnetyczna siła polega jednak na tym, że zdają sobie sprawę ze swoich niedoskonałości i akceptują je.

Przygotowane przez autorkę pytania, które czytelniczka powinna zadać samej sobie oraz krótkie afirmacje mają pomóc w pokochaniu własnego wyglądu. Skłaniają do zastanowienia i przeanalizowania sposobu postrzegania siebie.

W poradniku znajdziecie także proste, niewymagające wysiłku sposoby dbania o ciało. Pozwolą Wam one świetnie się bawić i zrelaksować!

Rachel Caplin rozprawia się z kompleksami współczesnych kobiet, wiecznie goniących za niedoścignionym ideałem. Pokazuje, że można mieć zbyt wystający brzuszek, dużą pupę, małe piersi lub nie nosić rozmiaru zero i jednocześnie czuć się piękną i szczęśliwą, osiągać swoje cele i odnosić sukcesy, nawet we dziedzinach, w których pozornie idealna sylwetka jest niezbędna takich, jak na przykład taniec. Sygnalizuje także problemy, z jakimi borykają się przedstawicielki grup zawodowych najbardziej narażonych na problemy z akceptacją własnego ciała i zaburzenia odżywiania – aktorki, modelki, tancerki.

Książka „Krągła rewolucja” to lektura dla każdej kobiety, która nie jest w pełni usatysfakcjonowana swoim wyglądem i chciałaby coś w nim zmienić, nad czymś popracować, coś ulepszyć. Rachel Caplin przekonuje, że niezadowolenie, a czasem nawet nienawiść do własnego ciała nie są cechą wrodzoną, lecz nabytą poprzez kontakt z kulturą masową, rówieśnikami i innymi osobami z otoczenia. Obecne w dzisiejszym świecie kanony piękna odbiegają od naturalnych, zmuszają do katorżniczej pracy i powodują obsesję na punkcie swojego wyglądu.

Przesłanie książki jest proste – kluczem do piękna i szczęścia nie jest wcale upragniony rozmiar ubrania. Wystarczy akceptować i kochać siebie, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem i żyć pełnią życia.

Nieważne, jaki rozmiar nosisz. Ważne, byś akceptowała i doceniała siebie!

next.pl 2012-02-07

  pokaż wszystkie
  logotypy