Serie wydawnicze

  • Dla bystrzakow
  • Bez kantow
  • Lekarz rodzinny
  • Seriaporad.pl
  • Bezdroza
  • Michelin

Wydawnictwo Helion

Helion SA
ul. Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
tel. (32) 230-98-63

informacje o księgarni septem.pl
Program Partnerski
O nas
© Helion 1991-2021
Jesteś prawdziwym przyjacielem, ...

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też

Autorzy:   ,

Stron: 160
Ksiazka drukowana Druk oprawa miękka PdfPDF
Wydawca: Sensus
Wydawca: Sensus
Cena promocyjna: Oszczędzasz: 3,99 zł
35,91 zł 39,90 zł
Cena promocyjna: Oszczędzasz: 11,97 zł
27,93 zł 39,90 zł
W realizacji od 2021-11-10 + do przechowalni W realizacji od 2021-11-10 + do przechowalni

Druk
Książka drukowana
35,91 zł
39,90 zł
eBook
Pdf
27,93 zł
39,90 zł

- Cześć, Pinku!

- Cześć!

- Pink jest...

- Jestem stworem, niebieskim stworem. Mam nos z futerkiem i jedno ucho okrągłe, a drugie spiczaste. Lubię piec babeczki, robić niespodzianki i grać na ukulele. I jeszcze świetnie się skradam!

- Tak właśnie!

- O! I jeszcze mam wielu przyjaciół.

- Tak? A kogo?

Pink ma aż troje przyjaciół. To Bingo, Leo i Lulka. Spędzają razem czas, wspólnie się bawią, zapraszają się nawzajem na nocowanki. Dotąd się nie zastanawiali dlaczego, ale tak po prostu jest - są dla siebie WAŻNI i okazują to sobie na wiele różnych sposobów.

Bo przyjaciel to właśnie ktoś, kto jest dla Ciebie WAŻNY. To ktoś, kto wie, co lubisz, a czego nie i przy kim możesz być sobą. Kto opowiada Ci o sobie i uważnie słucha, gdy mówisz. To ktoś, kto się o Ciebie troszczy. I o kogo troszczysz się Ty.

Pomóż Pinkowi odkryć, czym jest przyjaźń, i pozwól mu zostać Twoim przyjacielem!

Autorki bestsellera Jesteś ważny, Pinku!

Przyjaciółki od podkolanówek, znają się od pierwszego dnia szkoły podstawowej, przyjaźnią się od zawsze. Lubią razem łazić bez celu, zbierać skorupki ślimaków i inne dziwności, wygłupiać się i oczywiście pisać książki dla dzieci.

1. Przyjaciele są ważni (7)

2. Radość tkwi w drobnych gestach (15)

3. Warto troszczyć się o siebie nawzajem (23)

4. Zaufanie to podstawa (31)

5. Jeśli coś jest nie tak, dobrze to sobie wyjaśnić (39)

6. Nasi przyjaciele mogą mieć innych znajomych (49)

7. Przepraszanie jest dowodem siły a nie słabości (59)

8. Słuchanie to supermoc (69)

9. Inni także popełniają błędy, tak jak my (79)

10. Warto wybaczać (89)

11. Dobrze jest móc na siebie liczyć (nie tylko jeśli chodzi o matematykę) (97)

12. Przyjaciel to ktoś, przy kim możesz być sobą (107)

13. Nie ze wszystkimi da się zaprzyjaźnić (117)

14. Warto rozmawiać ze sobą szczerze (127)

15. Przyjaciele są od tego, aby się wspierać (137)

16. Warto poznawać nowych znajomych (147)

Pink – niebieski, uroczy bohater bestsellerowego tytułu Jesteś ważny, Pinku! – w drugiej części swoich przygód zaprasza nas do świata przyjaźni. Ma aż trójkę przyjaciół. Skąd jednak wie, że łączy go z nimi właśnie ta konkretna relacja? Dobre pytanie! Pink poszukuje właściwej odpowiedzi i przy okazji serwuje małemu (i dużemu) czytelnikowi całkiem pokaźną dawkę tematów do rozważenia. Czas zastanowić się, czym jest przyjaźń, a także odkryć mechanizm jej działania. Bingo, Leo i Lulka są dla Pinka niezwykle ważni. Stworek dobrze czuje się w ich towarzystwie, często o nich myśli i lubi wiedzieć, jak się czują. Wie również, że on także jest dla nich ważny. Na poparcie swoich słów wymienia szereg działań podejmowanych przez przyjaciół. To na ogół drobiazgi, które tworzą jednak solidny fundament przyjaźni. Kolejne rozdziały prowadzą nas przez konkretne zagadnienia związane z prezentowaną relacją. Sprawianie radości drugiej osobie, wzajemna troska, budowanie zaufania, wyjaśnianie nieporozumień, przepraszanie (w czterech krokach), uważne słuchanie, wspieranie się… Składniki te należy dokładnie wymieszać w sercu i umyśle. Następnie całość trzeba doprawić umiejętnością wybaczania, szczerością, naturalnością pozbawioną masek, otwarciem się na nowe znajomości oraz akceptacją faktu, że nie ze wszystkimi da się zaprzyjaźnić. W szesnastu historiach Pink daje nam wspaniały i sprawdzony przepis na prawdziwą przyjaźń. Wystarczy go tylko (!) zrealizować. Druga część przygód Pinka ma podobną budowę do części pierwszej. Dialog z Pinkiem przeplata się z rozkładówkami zachęcającymi czytelnika do konkretnych działań: pisania, wycinania, rysowania w określonych miejscach, aktywnego uczestniczenia w prezentowanych rozważaniach. Taka konstrukcja sprawia, że mały odbiorca może odnieść przedstawioną sytuację z życia stworka do swoich relacji z rówieśnikami. Może zebrać pokaźną dawkę inspiracji i przejść od teorii do czynów, które zbudują lub pogłębią prawdziwą przyjaźń. Na końcu znalazło się miejsce na portrety przyjaciół. Z kolei na wyklejce czeka kolorowanka z ekipą Pinka, a stronę wcześniej… zapowiedź następnej książki z niebieskim stworkiem w roli głównej! Czekamy!

Ocean Baśni

    logotypy